Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cum ne vedeti voi, copiii nostri


62 raspunsuri la acest subiect

#11
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 11:03

problema e ca la un 8 mutra aia deja se instaleaza :) Trebe sa fac ceva cu ea, o sa exersez in oglinda.

_____________
Sapte dintr-o lovitura!




#12
Deanny

Deanny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 12:53

Descintec, [8D] [pup]
Asa era si mama, de la 8 deja era o problema...si cand te gandesti ca acum nu mai conteaza deloc notele astea...
Am o colega de servici care isi suna zilnic fiul (in clasa a doua) sa-l intrebe ce a facut la scoala, la lucrari. Daca nu ia zece e tragedie si pentru el, dar si pentru urechile noastre[sm]
[pup]

Deanny

#13
mama lia

mama lia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 13:05

draga mea, esti mortala [:)]!!!!

adevarul este ca si io fac la fel!!!!

am sa ii arat Cristinei mele lista si sa vad ce scrie si ea!!!!

sa ne traiasca acesti mici rebeli!!!

[pup]

mama domnisoarei Cristina [majoreta] (28.09.1993)

#14
Miruna Enescu

Miruna Enescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 17:40

Descantec, multumim frumos!

Ce varsta are Maria?

Nu de alta, dar lista aia am vazut-o si eu afisata la noi la gradinita! Oricum este o idee geniala sa le-o dau sa vad ce parere au!

Si Maria ce spune, ce ar prefera sa-i spuneti sa faca atunci cand se plictiseste? Cum ar vrea sa reactionati la o nota proasta?


Miru

#15
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 09:25

Miruna, Maria are 13 ani si ar vrea sa o bat intelegatoare pe spate :) Asta cand ia o nota mai mica. Cand se plictiseste, sa o las la calculator, of course.

_____________
Sapte dintr-o lovitura!




#16
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 10:45

Super lista aia cu "Sfaturi pentru parinti...", dar completarile Mariei sunt bineinteles subiective. Cred ca e boala nationala asta cu messengerul. Al meu, 14 ani, e deja dependent de calculator si am impresia ca notiunea de prietenie asa cum o stiam noi, dispare sau in cel mai fericit caz se transforma. Copiii astia parca nu mai socializeaza decat prin intermediul calculatorului. Orice comunicare intre ei se realizeaza in scris, pe messenger, intr-un limbaj codificat pe care cu greu il mai pot descifra. Si nu sunt o mama de moda veche, sau ma straduiesc sa nu fiu, dar am totusi vaga senzatie ca nu pot sa tin pasul...

Iulia

#17
Miruna Enescu

Miruna Enescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 14:15

Treaba asta cu calculatorul este intr-adevar nashpa.
Dar aia cu batutul pe umar intelegator...ai incercat vreodata? Ma intreb oare ce efect ar avea? (Nu-mi pot imagina, ca eu pentru un 8 o incasam cu cureaua aia rosie cu catarama de piele, iar de la 8 in jos cu aia neagra cu catarama de metal, asa ca o mutra "dintr-aia" nu mi se pare asa grav, iar o bataie pe umar intelegatoare...cred ca la mine ar fi avut mai mult efect decat cureaua).
Astept cu drag si interes sa mai intre si adolescenti sa-si dea cu parerea!

Miru

#18
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 14:45

Ba chiar practic "treaba cu batutul pe umar". Din mai multe motive, printre care cel mai important ar fi ca oricum, nimic altceva nu duce spre alte rezultate. Asa cel putin stie ca nu-l pedepsesc si nu ma minte sau nu vine cu frica acasa. Cel putin in felul asta mentin o relatie deschisa si sincera cu fiul meu, caci daca ma uit in urma la copilaria mea, numai eu stiu cu ce frica veneam acasa cu un 8 in carnet si ce de minciuni si ce scenarii concepeam ca sa scap de bataie. Am luat o data un 7 la istorie si imi amintesc ca ma gandeam sa fug de acasa si sa ma ascund undeva intr-un subsol sa nu ma gaseasca.
Asa ca il bat prieteneste pe umar, dar am grija sa-i strecor asa..."pacat ca in felul asta iti scade media generala" sau "data viitoare va trebui sa muncesti dublu sa indrepti nota asta". Si desigur, ca data viitoare tot eu trebuie sa-i reamintesc ca are o nota de indreptat.
Nu stiu daca e cea mai buna metoda, dar nici cu cearta, ca am incercat si asa, nu obtin rezultate mai bune.

Iulia

#19
Porumbel30

Porumbel30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 305 mesaje

Postat 29 decembrie 2005 - 16:38

Ma bucur mult de subiectul asta! Eu am depasit varsta ceruta in "regulament" si baietii mei nu sunt destul de mari ca sa intre in discutie, dar ma intereseaza ce scrieti pt.ca am o sora de 14 ani iar mama e cam de moda veche...Asa ca, pe undeva, eu sunt o a doua mama...mai ales cand e vorba de primit "bilet de voie" pt. unele chestii
Sora-mea spune ca e norocoasa ca ma are, si mai ales ca ma implic...Mai ales ca eu ii deschid ochii mamei aducandu-i aminte ce facea cand eram la varsta "critica" si incercand sa o ajut sa nu repete anumite lucruri...se pare ca ajuta![:D]
Continuati, va rog!

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

#20
Ana-Maria21

Ana-Maria21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 370 mesaje

Postat 30 decembrie 2005 - 23:38

Eu am terminat anul trecut scoala (liceul)tot ce pt spune este sa nu va bateti copii daca i-au note mici.Eu am luat multe note mici si cand venea vremea sa arat carnetul la sfarsit de an luam o bataie...Nu stiu cum o sa fac cu copii mei cert este ca daca am mancat bataie nu am inteles ca trebuie sa invat.Trebuie sa nascociti altceva care sa determine copii sa invete.Cu multa stima Ana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -