Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1995-1998(25)


194 raspunsuri la acest subiect

#11
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 11:27

[hia] Buna dimineata!!!

Fetelor vad ca v-ati gandit la mine, am petrcut frumos si bine de ziua noastra, a mihailor [:D], desi, cum v-am mai scris, fratele meu si cumnata au plecat destul de tarziu, adica pe la 4 dimineata[:)]. Duminica[curat], [vase] si odihna de rigoare, luni au venit cei de la gaze si au muncit de la 8:30am pana la 4:30pm, toata casa era varza, pe la 20:45 am terminat smotruiala cat de cat sa putem dormi civilizat.Ieri, iarasi[curat], luat totul la mana, farfurii, cani, pahare,[spala], perdele,[rufe], cartile din biblioteca(pe care doar le-am aspirat asa pe unde vede soacra), asa c-am inghitit la praf cat pentru-n an intreg [bang][bang] si parca nu era destul, am mai si bucatarit[papica]. Am fost franta aseara. Acum tre' sa merg la cumparaturi, plange frigiderul, matele miorlaie care-n cotro, ca nu le place mancarea, vai de capul meu [q].

Acum sa ma laud si eu cu Mihai [olala], a venit si randul lui la note bune [:D]: 9 la romana, istorie, civica, sport, desen si (in teste) la chimie si geografie, 10 la fizica si geografie, mai ramane sa vedem ce v-a face cu matematica, prost nu este, dar lenea-i mare la el [:I].




____________________________________________________



[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)

[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008






#12
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 11:32

Salut fetelor,va salut in fuga,am citit ce ati scris toate,insa va rog sa nu va suparati ca nu va raspund la fiecare in parte,am cazut ieri pe trecerea de pietoni,m-am impiedicat de o gura de canal cu grilaj si am aterizat pe umar si apoi pe genunchi.Cam asta e rezumatul...mai grav ca am tras-o si pe Luana dupa mine,bine ca ea s-a ales doar cu 2 julituri pe manuta si atat.

No va pup [pup]si sa aveti o zi minunata!Azi zac...si tot la secretariat sunt,nu ma intrebati cum fac fata.[bang]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#13
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 13:09

Ana68, ce sa spun? Imi pare rau pt. tine! Cum e vorba aceea?...Toate bubele rele, tot in ..."babei" mele! Te pup[pup] sa-ti treaca! O zi usoara!

Vic, Mihai in ce an e nascut?
Din cate am citit, Daniel are si inclinatii artistice.[flo] E un lucru f bun.
Sigur va veti simti bn cu totii la concert. [:)]
Si noi ne-am bucurat de o toamna lunga si calda. Acum e frig, dar in parcul prin care trec zilnic, iarba inca e verde, iar copacii nu au renuntat definitiv la podoaba lor. Culorile toamnei sunt superbe![olala]

Corianai, cam asa e, cu si fara avantaje. Faptul ca se intuneca devreme e destul de neplacut dar se compenseaza cu altele. In privinta traseului, si eu fac zilnic aprox. o ora dus, o ora intors acasa si nu merg decat in Buc. [:D]

O zi frumoasa tuturor![flo]


#14
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 13:11

mhldvrc, ce de activitati casnice! [flo][flo][flo] Bravo lui Mihai! Ei, mamico, sa ai rabdare si incredere in fiul tau! Multa incredere![flo][pup]

#15
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 14:21

Salutare la mamici ,Sa traiti shefa !,s-a marcat [;)] [asia]de sfaturi ,nu degeaba scrie sub nick-ul meu membru inceparet si sub al tau [ups]......."pe insula fericirii" [:-)))][:-)))]
Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Seara buna din nou [:D].ieri am gatit sarmale, la cererea Silviei, ca ea e moarta dupa ele si s-au terminat pe la 22 de fiert. Asta mica plangea ca ea vrea sa manance si s-a culcat neconsolata ca era tare tarziu deja ca sa mai astepte, i-am promis ca va manca la micul dejun. Asa ca zis si facut, dimineata a bagat o sarma si imediat a inceput sa o doara burta. Am plecat totusi la camin si eu la scoala, dimineata la 8, desi eu aveam numai de la 10 ore. Aveam azi de tinut prezentarea despre locul preferat din Suedia si am citit, repetat, etc. Pe la 9.45 ma suna Ovi ca l-au sunat de la camin ca Silvia nu e bine, ca a vomat si vrea acasa. Aici e tare la moda toamna de toamna si iarna de iarna boala aceea de vomiti 3 zile non stop, e un virus care da boala asta si e tare molipsitoare, cred ca educatoarele s-au speriat de asa ceva. Asa ca m-am dus si m-am scuzat de la profe ca nu pot ramane la scoala, am venit acasa(ne-a adus Ovi) si am citit povesti, apoi am adormit amandoua si ne-am trezit la 13. Silvia e OK, nu e bolnava, sarmaua aceea mancata dimineata devreme a deranjat-o. Acum a mancat un sandwish, apoi 2 sarmale, a baut ceai si suc, e in forma. Asa ca m-am facut cu o zi libera si eu [:D]. vorbe de copil... Hobby
Imi place "asta mica" ,e hotarata ,nu s-a lasat [pup]. Cat despre sperietura ,nu m-am inselat ,a auzit ea ceva ,despre cazul de care ne povesteai .Ti-am admirat livingul ,masa si scaunele de bucatarie (cu ocazia vizionarii aparatului )Cum e cu cumnatul ,a ajuns ? Vine singur sau cu familia ?Miha [pk],eiiiii,a venit soarele si pe strada taaaaa![olala]Vazusi ? Bravos! Ti-a promis ca se straduieste si s-a tinut de cuvant .S-o tina tot asa .Ana daca n-ar fi atat de dureros ,as spune ca-i semn :Te mariti ![pup]Corianai , e bine ca vezi partea plina a paharului , peste tot sunt lucruri care ne avantajeaza si lucruri care ne convin mai putin . Important este ca v-ati integrat si va e bine .Vic ,La multi ani !pentru praslea .Propun sa trimiti incoace vreo 6-7 grade sa fie toata lumea multumita [:D]
The most beautiful thing in life is LIFE itself[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 14:25

Bonjurica!



Mara, am vazut modificarile, sper ca nu te-am suparat, n-ai scris nimic despre voi...[flo]



agho, da...stiu...imi fac mea culpa. Azi le pun. Promit solemn! [flo]

Foarte frumos s-a inspirat Ana din carticica cu printese. Are dreptate, e pentru copii mai mici. Silvia voia sa o cooptam si pe Diana in concursul nostru de a deveni printese, dar Dia nu a vrut [:I]. Felicitari pentru desen [flo].



Vic, ai dreptate...e normal ca la voi sa fie vacanta de vara acum de Craciun. La noi e rece asa la 8-10 grade ziua, la fel si noaptea. Ploi, vant, soare alterneaza de la o zi la alta. De fapt vantul e mai tot timpul prezent, suntem in mijlocul marii. Am avut anul asta o toamna mai rece decat anul trecut.Asa cu 3-4 grade. Huh...30-32 de grade aici nu avem...mergem in Ro ca sa ne "topim" de caldura [:D]. Vad ca si la voi e anormal...care e temperatura "normala" acolo?



corinai, inteleg ca avem pe undeva meserii apropiate? Ma rog pregatire, ca eu n-am practicat meseria. Este ceva fabrica in orasul tau, sau in ce scop faci specializarea? Inca o intrebare si ma duc [:D] dupa ce nivel de suedeza ai putut sa te inscri la specializare?

Helsingborg am auzit ca e un oras frumos(vecinul nostru e de acolo), noi n-am fost, dar am trecut prin Lund, am dormit o noapte acolo cand am revenit din Ro asta vara. Cum te "intelegi" cu accentul skånez? [:)]

Gröt noi mancam si in Ro, asa ca am continuat si aici...eu fac de multe ori la cina orez in lapte sau gris in lapte, e cam ca si gröt-ul lor. Dar nu dimineata, ca n-am timp. Ei, ieri a fost o exceptie, s-a lecuit...

Mara ramane la fritids? Diana, desi ar putea sa vina acasa cand termina orele, e innebunita dupa fritids si ramane pana la 4.30, acum pana la 4 pentru ca se intuneca mai repede. Ea circula singura dupamasa, ori cu autobus ori cu bicicleta, majoritatea copiilor fac asta.

Noi acum am inceput sa ne stresam pentru cea mica, pentru scoala. Scoala asta din cartierul nostru am auzit ca nu ar fi grozava, am vrea ca Silvia sa faca scoala acolo unde e Diana acum, dar s-ar parea ca e coada la locurile celor care nu locuiesc in zona. Asa ca asteptam sa vedem cate locuri raman vacante si daca noi intram pe ele. Adica Silvia. Si pe la voi e asa cu scolile, adica e obligatoriu sa te duci la scoala de cartier?





Ana-Maria da' cum ai reusit sa te impiedici? Wow, cred ca a fost nasol tare de tot, te-ai lovit nu gluma. Luana nu s-a speriat saracutza?

[pup] pe amandoua sa treaca.



Mihaela, felicitari pentru Mihai! Inseamna ca la materiile care ii plac, nu are treaba, bravo! [flo]



Va pup pe toate, o zi frumoasa sa aveti! [pup]





vorbe de copil...



Hobby





#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 14:33

Asa, vad ca intre timp a scris si Mara...uite de asta trebuie si inceparetii sa deschida subiecte [;)], ca sa poata si ei sa scrie ceva de fericire [:D].



Despre cumnatul...a ajuns duminica noaptea, singur. Sotia lui inca n-a fost la noi(ei nu au copii) si ar fi venit acum, dar era in asteptarea unor chemari la interviuri pentru job asa ca a amanat. Oricum acum era asa pe graba...azi dimineata la 7 au plecat cumnatul si socrul. Sa va spun ca pot rasufla linistita si ca dau de baut? [alcool] Stiu ca sunt rea, poate unele nu intelegeti situatia si nu e felul meu de a fi, dar toate au o limita. Ata ete...vorba lui tata...[q].

Cumnatului meu in schimb ii place tare mult aici, in special Suedia. A mai fost, are o familie de prieteni, suedezi, undeva mai in nord pe continent si a fost de mai multe ori la ei. Acum stateam de vorba sa ne facem un concediu impreuna, la inceput a fost Kilimandjaro [:)], apoi am ajuns ca mai bine incepem sa ne antrenam cu fiordurile [:D]. Ei, lista a ramas deschisa, mai vedem...



Cu Silvia...mai ca n-am vrut sa o las sa manance sarmale, dar stiam ca nu au nimic, erau proaspete doar. Asa ca daca ei i-a fost pofta, am lasat-o. A fost OK, a fost doar o mica indigestie...a mancat dimineata repede si stomacul ei inca nu se trezise [:D].





vorbe de copil...



Hobby





#18
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 14:58

Felicitari Mihai pt note!!![flo] (eu ma bucur ca la noi nu exista note ca m-as stresa... asa stau linistita [:D])
Ana imi pare rau de cazatura [pup] credeam ca doar eu ma pricep la busituri. am cazut in primavara alergand dupa autobuz, m-am julit ca naiba si mi-am rupt pantalonii si geaca... m-am ridicat, m-am scuturat si am alergat din nou, doar nu era sa pierd busul.. cand m-am urcat, toti ranjeau [:D], vazusera scena cand au trecut pe langa mine. iar mie imi venea sa plang de durere, dar le-am zambit cat am stiut io de cuceritor [:D]
Mihaela se zvoneste ca fac specializarea asta pt ca nu-mi place munca [:D] asa ca mai bine merg la scoala decat la jobb. pe de alta parte, industria chimica e foarte dezvoltata la noi in Skåne, sunt multe fabrici de profil plus Eriksson, Tetra Pak, si cei cu medicamentele. Mai sunt si in danemarca posibilitati, desi pe mine daneza chiar nu ma atrage [:D]
despre fritis (adica after-hours, unde stau cupii dupa scoala si se joaca cu margelute si alte cele, spun asta ca sa nu va inchipuiti cumva ca se fac lectii...[:D]) Mara mergea anul trecut de doua ori pe saptamana, acum i se pare mai cool sa stea cu pretenele ei acasa la noi sau la ele, de regula cu okii in computer. cica fac si lectiile impreuna... de mult tot zic ca instalez camere web prin casa sa vad cu ce se ocupa [:D]
Cu scoala nu stiu exact cum este, noi am avut bafta sa locuim in cartierul cel mai ravnit, a fost o intamplare sa "mostenim" un apartament de la un fost coleg care a plecat. Intre timp ne-am mutat dar in acelasi cartier, unde zice-se sunt cele mai bune scoli si gradinite. noi suntem multumiti, gradinita Evei chiar a castigat locul 1 in toata Suedia anul trecut, la un soi de examinare pe care o fac ei cu diferite criterii. Ce sa zic, cartea sa ne placa, de conditii nu ne putem plange...
gata, purced la munca, am de scris un raport despre vopsele emulsii...as face orice in loc[:D]

#19
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 15:07

Mihaela, macar n-aveti regretul ca n-ati incercat ceva in plus cu tata-s.
E mai greu sa-i atragi pe cei mari in jocul celor mici, avand in vedere ca sunt si anumite conditii de indeplinit, nu?[:)]

In clasele primare, chiar si-n cls. a V-a, And. era f politicos. Acum a devenit nepoliticos la scoala. Cand am fost la ultima seditna, mi-a spus mama unei fete care ii povestise cu mare mirare/dezamagire despre And. ca si-a schimbat comportamentul. Ce vreau sa spun cu asta e ca si baietii- "printi" au inceput sa calce-n strachini.

Cu Ana se intampla fenomenul invers: pe masura ce creste, e mai atenta la tinuta, la cum arata, la cum ii sta parul (fara a face nazuri la imbracaminte).
Ieri era fericita ca a dedus ea ca d-na de mate sigur o place pt. ca scos-o la tabla si luni, si marti. Totodata, mi-a explicat c-a tinut mana ridicata "asa", adica 2 degete in sus, dar la modul cuminte, linistit pt. ca i-am explicat si-am incercat sa duc munca de lamurire cu ea ca profesorii ii vad acolo unde sunt si nu trebuie sa dea din mana cu disperare, ca ei apreciaza mai mult un comportament frumos etc.[:)] Ideea e ca luni a primit rezult. la test si din pacate a luat doar 8 pe langa cei 2 de 10 si d-na i-a spus ca se-astepta sa faca mai bn. Iar la geografie a luat 9 la test ca n-a tinut minte nu stiu ce peninsule.[:D]

#20
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 12 noiembrie 2008 - 15:15

Mihaela am uitat ce era mai important... ca de obicei. Eu am facut SFI, apoi SAS A+B (adica doua termine pe nivel de liceu, echivalentul suedezei pe care o fac ei la liceu, numai ca pt strainezi)... a fost cumplit ce sa zic, credeam ca nu se mai termina. dar uite ca am supravietuit [:D] tu pe unde ai ajuns? tin pumnii in orice caz sa termini cat mai repede [pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -