Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Simptome jenante ale sarcinii

simptome sarcina

446 raspunsuri la acest subiect

#411
agessy

agessy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 90 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 11:26

Buna mamici si burtici. La mine au trecut greturile, am ramas cu balonari groaznice si partea proasta e ca iese aerul pe ce parte poate [zid]  si la orice ora si moment al zilei.

Dar vom trece si peste asta. La mine sotul nu s-a plans ca sforai. Nici nu ar avea de ce, sforaie mai tare oricum [sad]



#412
Alinutaali

Alinutaali
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 14:11

Buna,

 

singurele problem cu care ma confront la 27 saptamani sunt contractile false...

am avut sarcina destul de usoara pot spune...nu am avut parte de greturi si varsaturi, dar de la 16 sapt am cerclaj (am facut un pic mai mult effort cu renovarea apartamentului) si de atunci stau acasa in medical.

cat despre sforait...sotul nu s-a plans inca :)) sper sa am cateva reprise de genul asta sa vada si el cum e :))



#413
Mydeea

Mydeea
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 17:49

Constipatia si balonarea sunt groaznice,se zice ca asa se intampla des gravidelor,si eu am aceleasi simptome,pe langa asta si aciditatea stomacului care e groaznica,niste arsuri oribile si vesnicele dureri de burta ca la menstruatie  ce se zic ca sunt normale...



#414
Andrrush

Andrrush

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 11 iunie 2015 - 23:42

Buna fete!! Sunt in saptamana 12 si pana acum nu am avut simptome atat de rele, doar vreo 2 zile dureri de cap si voma. In schimb de 2 zile cand ma pun in pat nu prea mai pot sta pe spate, simt ca o apasare :( aaa si clasicele arsuri pe stomac, dar le-am ameiorat evitand pe cat posibil prajeli si mancare condimentata. Sarcina usoara in continuare!!



#415
elsas

elsas
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 11:26

mancarea bio/sanatoasa este cea mai indicata pentru a preveni toate simtomele..la concluzia asta am ajuns



#416
elsas

elsas
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 11:30

saptamana 12 este ultima crtitica in sarcina, cel putin asa se spune..:)



#417
matemaia

matemaia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 17:42

Buna, nu mai speram ca voi trai clipa in care sa pot spune ca sunt insarcinata. Am 41 de ani si in ultimii 7 ani mi-am dorit obsesiv asta. S-a intamplat minunea si bebe are 5 saptamani. Ma doare insa f tare zona pelvina. Am fost la medic si bebele e in uter ok. Pe mine ma dor anexele si simt totul contractat de durere. de 6 ani am Boala inflamatorie pelvina si durere cronica si endometrioza, dar parca acum durerea este mai mare si continua. sunt f speriata. doctorul zice ca bebe  e bine. vreau sa intreb daca a mai avut cineva asa dureri la inceputul sarcinii ca sa ma linistesc. multumesc!



#418
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 14 decembrie 2015 - 18:13

felicitari matemaia! Ce veste frumoasa!!!

Sarcina usoara, si un bebe sanatos si norocos iti doresc.

 

Bine ai venit la Desprecopii! Acum e tot ce iti trebuie :)



#419
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 17 decembrie 2015 - 14:41

Buna, nu mai speram ca voi trai clipa in care sa pot spune ca sunt insarcinata. Am 41 de ani si in ultimii 7 ani mi-am dorit obsesiv asta. S-a intamplat minunea si bebe are 5 saptamani. Ma doare insa f tare zona pelvina. Am fost la medic si bebele e in uter ok. Pe mine ma dor anexele si simt totul contractat de durere. de 6 ani am Boala inflamatorie pelvina si durere cronica si endometrioza, dar parca acum durerea este mai mare si continua. sunt f speriata. doctorul zice ca bebe  e bine. vreau sa intreb daca a mai avut cineva asa dureri la inceputul sarcinii ca sa ma linistesc. multumesc!

 

Hey! Felicitariii! Ma bucur foarte mult pentru tine, mai ales ca ai asteptat atat de mult sa vina un bebica! Si eu am aflat astazi ca sunt in 5 saptamani si 5 zile (varsta gestationala)..am fost la medic si mi-a facut o ecografie transvaginala 4d, unde am vazut-o pe micuta (inca nu se vede daca e baietel sau fetita, dar stiu ca vreau sa o imbrac in rochita :)  Si eu am dureri de mai bine de o saptamana..in partea abdominala inferioara si radiaza pe partea dreapta. Dr mi-a spus ca bebe e bine, se dezvolta normal, este in uter, iar chist sau altceva pe ovar nu am...dar sunt normale durerile astea. Asadar, nu iti face probleme. In situatia in care sunt dureri mari si sangerezi, atunci mergi de urgenta la medic..dar pana atunci, bucura-te de prichindel si transmite-i ganduri bune si optimism! 



#420
ganganie8

ganganie8

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 18 decembrie 2015 - 11:36

Salutare, viitoare mamici. Sunt insacinata in 14 saptamani. Pana acum nu am avut deloc greturi, dar m-au omorat balonarea si constipatia. Si am inteles ca aceste probleme vor persista pe toata durata sarcinii. voi simtiti mici junghiuri in partea inferioara a abdomenului? Le simt de 2-3 zile. sa fie din cauza ca nu ma odihnesc suficient? Medicul mi-a spus ca bebe e bine si sarcina evolueaza bine.





Etichetat si cu simptome sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -