Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Simptome jenante ale sarcinii

simptome sarcina

446 raspunsuri la acest subiect

#441
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 30 decembrie 2016 - 16:05

A, posibil. Și eu am pierdut, dar am refuzat arefamul din cauza ca nu se mai elimina natural o sarcină oprită, și se ajunge la curetaj, care mi se pare foarte periculos pentru o viitoare sarcina. Sau se elimina cu greu. Asta mi-a spus medicul ginecolog când am pierdut prima sarcina, am oprit arefamul și am avut noroc sa o pot elimina fara "cutit". Deci sunt de gândit bine, pe toate părțile, deciziile și tratamentele recomandate.



#442
AdriAna2017

AdriAna2017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 15:52

Buna dragelor. Sunt in sapt 22 si vreau sa stiu daca Se mai confrunta cineva cu senzatia de presiune/apasare in zona pieptului/sternului? Va pup, sarcina usoara!  [fal] [flo2]



#443
elenagg

elenagg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 16:21

Buna dragelor. Sunt in sapt 22 si vreau sa stiu daca Se mai confrunta cineva cu senzatia de presiune/apasare in zona pieptului/sternului? Va pup, sarcina usoara! [fal] [flo2]

 

Buna AdriAna, 

 

Eu am tot avut dureri de felul asta de pe la 18 saptamani parca. Erau foarte enervante, aveam momente cand nu puteam sa respir bine, de dormit pe o parte, (fie stanga,  fie dreapta nici vorba). Am mers la medic, a zis ca cel mai probabil e durere musculara, dar m a trimis si la cardiolog. E totul ok cu inima, asa ca mi a recomandat o pastila de magne b6 pe zi. Durerile s au diminuat mult in intensitate, mai apar uneori dar este incomparabil mai bine. 

 

Sarcina usoara iti doresc! 



#444
AdriAna2017

AdriAna2017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 23:02

Mulțumesc pt răspuns Elena. Si eu am fost la cardio si la fel, mi a prescris magneziu. M am cam speriat, pt ca am căutat pe google despre presiune în piept si nu vrei sa știi câte boli și infarcturi si etc găsești pe aceste site uri. E cea mai proasta idee sa intri pe google si sa te cauți de simptome, te bagă la nebuni :)) Sunt mai liniștită acum..Sarcina ușoară și ție! Pupici  [flo2]



#445
Elena37

Elena37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 14 februarie 2017 - 09:56

Buna, fetelor

Pruritul-mancarimea si eu il am mai ales cand sunt agitata, vorbesc cu cineva (!!) bine ca la birou ma abtin dar daca-s acasa imi scarpin mainile, burta :)

 

Dificultați la respiratie sunt si la mine din saptamana 20, e normal, organele se muta oarecum, plamanii nu se mai pot expanda asa de mult cu cat sarcina inainteaza si apare de multe ori senzatia descrisa ca presiune. Fa niste exercitii de respiratie si nu te speria. Eu locuiesc singura si  incerc sa le tin toate sub control ca sa nu intru in panica, noroc cu cunostintele medicale 

 

Parul pe burtici. Nu stiu cum e in general, prietena mea mi-a spus ca intr-o zi, la cateva zile sau sapt dupa nastere și l-a epilat o data pe tot cu ceara si de atunci nu a mai crescut



#446
andree177

andree177
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 19:23

Buna mamici,sunt insarcinata in 6 saptamani si am inteturi de ovare si dureri usoare din cand in cand.este normal? Sa speram ca totul va fi bine si o sa am un bebe sanatos.va pup mamici si burtici

 



#447
AnabelaTrandafir

AnabelaTrandafir
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 mai 2017 - 14:51

Jenant a fst ca aproape la fiecare stranut ma scapam pe mine,jena t afost ca trageam vantri ca o mitralierea :-)jena t a fost si ca transpiram mai ceva la o cascada.....a fosto experientafrumoasa totusi





Etichetat si cu simptome sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -