Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

PROBLEME GRAVE DE GLUTITIE-Help


221 raspunsuri la acest subiect

#31
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 11 august 2008 - 16:07

Buna mdanicoleta!
Buna Heer!

Ma gandeam cu groaza ca trebuia sa intru sa ii povestesc lu' Heer ce tratament homeopat ia fetita ta si eu am pierdut biletelul de la sotul tau cu adresa de mess[batcap].Deja imi calculam orele de kineto si ma rugam sa va intalnesc dar ce surprizaaa ca ai intrat.
I-am comandat si eu capsulelede care vorbeai si un nectar de merisoare si niste vitamine prin el.Ma costa 2 mil, le-am luat de la Dana.Sper sa isi faca efectul la Alex ca m-a inebunit.Il am si un pic racit, azi si maine nu facem kineto si parca e mai greu cu mancatul.De inghitit inghite dar nu vrea.Cand vede lingurita urla.L-am certat, l-am lasat singur in camera , a tipat el bine apoi a mancat mai de mila mai de sila.Dar este imposibil sa fiu rea de 4 ori pe zi cat mananca el, sa tip sau sa il las sa planga.Azi de ex pana a mancat vai vai vai, l-am tinut de gura ca sa o deschida ca nu reuseam sa ii bag lingurita in gura , da din cap pana ma ameteste si daca ma enervez si il tin plange de ma dispera,tin sa precizez ca nu merge sa ii cant sau cu jucarii , nimic , o tine pe a lui.Una peste alta intarcatul(de biberon) s a produs , are deja 13 zile, greu foarte greu, a slabit aproape 2 gk, avea 15.De ieri ii dau 4 mese obligat fortat , daca il las ca pe el ramane nemancat si fara vlaga.
Heer, sper ca o sa iti fie de folos tratamentul homeopat.La doctora aceea nu mai ajung ca nu are reflux, la Alex era doar prosteala si refuzul de a manca , nu mi-a varsat nici macar odata de cand ia lingurita.Dar iti promit ca pe la cine aud ceva similar cu baietelul tau te anunt.Poate incerci aceste produse si se intampla o minune.
Multi pupici si te astept pe forum.
''mdanicoleta'' merci mult ca ai intrat si ne mai auzim pe aici sau pe la dana , pupici la fetita.

http://community.web...103302750zREysg

#32
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 12 august 2008 - 11:42

buna
sa stii ca nectarul de care vorbesti e o porcarie. nici ioana nu-l ia, nici denis de la kineto si am gustat si eu si e ciudat la gust. nici eu nu l-as lua. dana cred ca vi le da cu adaos. despre asta incercam sa va explic ca poti sa le comanzi singura la forever, fara adaos, numai sa ai minim o comanda de 60 euro. mie mama lui matei mi le-a adus cu 860.000 uleiul si 720.000 nectarul.
fetelor, eu plec la r.m.n. , la buc. cu fata.cand mi-au zis de anestezie, m-am dat peste cap.sper sa fie bine si sa vedem ce ne vad aia la analiza. sper sa nu o radiez degeaba ca am auzit ca e daunator.
si a mea sa vezi cum face cand vede castronul...incepe sa miorlaie de cum il vede dar incep sa-i arat diverse chestii, sa-i pun muzica pe telefon, sa incerc sa-i distrag atentia de la ce avem de facut si sa mestece. imi scoate cu limba de vreo 3 -4 ori fiecare lingurita de mancare, dar asta e...ma mai enervez. daca o cert sau am tipat, gata cu mancarea.urlam si atat.
va pup si astept vesti de la prima pastila cu ulei de peste




#33
heer

heer

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 17 august 2008 - 04:08

Buna fetelor!Bine ai venit MDANICOLETA!
Vreau sa spun ca si noi papam la lingurita de la 6 luni,si manca mult mai bn decat acum.Potti sa-mi spui si mie ,te rog ce scrie pe prospectul de la capsulele ale de ulei de peste?Eu am mers la farmacie si am intrebat(nu sunt in tara deocamdata)si mi-au dat un siropel HALORANGE-HALIBUT LIVER OIL care contine:cod liver oil(halibut)75mg;vitC 52mg.are 4 zile decand il ea,deocamdata nu sunt miracole dar insist(butelia are 60 ml si tre sa ia 5 ml/zi)nu-i asa scump.Pe 27,adica 9 zile vin in tara,daca vreti si voi spueti-mi si va aduc.
cum e gustul la ulriul asta?ai incercat sa vezi?
Wnimra,ma bucur sincer ca sunteti bine,sper ca o sa pot spune si eu asta in curind.
Va pup!mer ca [pup][pup][pup][pup]

#34
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 17 august 2008 - 18:36

buna fetelor![hia]

HEER ma bucur ca ''te aud'' si sunt sigura ca o sa fie baietelul tau bine cat de curand.In legatura cu medicamentele eu personal nu vreau , raman pe uleiul de peste care azi i-am facut inaugurarea.Iti scriu si ce contine:ulei natural de peste, ulei de masline, gelatina, glicerina, apa distilata, D-alfa tocoferol. 1000 mg de produs(o capsula gelatinoasa) contin 750mg de ulei de peste si 250 mg de ulei de masline, fiind o sursa de acizi grasi polinesaturati Omega-3 ( EPA, acid eicosapentaenoic si DHA, acid docosahexaenoic) si acid oleic.Ii administrez cate o capsula pe zi, o intep , o storc in lingurita si pac o papa cu ceva mancarica.Azi vad ca a luat-o fara probleme.M-am mirat ca mie mi-i se pare foarte oribila, dar Alex nu stie ce este acela un gust oribil asa ca in fatza lui nu ma arat cat e de naspa.I-am mai luat si Aloe Berry Nectar care e dulce acrisor dar din pacate nu il poate inghiti, o sa mai incerc si maine pe staomacul gol daca nu il vrea asta e nu o sa il ia.
Va asteptam sa veniti acasa si sa mai povestim. pupici[pup]

Mdanicoleta cum a fost la rmn? Sper ca a tolerat bine anestezia.Sa sti ca nu o radiezi la rmn, nu se compara cu tomograful.Cel puin asa ne-au zis de la bucuresti.Ai avut dreptate cu nectarul , o mare porcarie in materie de gust.Dupa mintea mea trebuia sa fie delicios mai ales ca este consumat mai mult de copii.In legatura cu pretul produselor, Maaare dar sper sa isi faca banii, soacra mea este la forever si eu habar nu am avut , am vazut lista de preturi cu adaos si fara dar nu mai comentez nimic.
Cum este la voi cu uleiul de peste? La Alex e ok, dar e prima zi.Sper sa ii faca pofta de mancare si sa stea mai linistit cand mananca.Am avut si o maaare surpriza acum 2 zile , a papat un castronel de ciorbica fara nici o treaba, linistit si cu voie buna.Dar atat dupa iar l-au apucat bandaliile.Nu mai face chiar asa de urat dar ma chinui sa ii tin capul cand ii bag lingurita in gura, il intoarce intr-o parte si de acolo numai tras il iau.Ma zapaceste cu nevrutul asta de a se alimenta.
Mai astept vesti de la voi si pooop.[pup]

http://community.web...103302750zREysg

#35
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 18 august 2008 - 18:36

buna fetelor
heer, uleiul care il luam noi nu se gaseste in farmacii si e fabricat in america. contine 2 acizi importanti pt celula nervoasa dha si epa.

#36
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 18 august 2008 - 18:43

ciudat forumul asta!!am scris de vreo 3 ori i mi-a disparut.nu mai stiu cat o sa mai am rabdare sa povestesc iar si iar
am facut ceva urat de la caldura, anestezie, drum si am ajuns la braila in spital la urgenta cu perfuzii (ioana)

#37
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 18 august 2008 - 18:49

avem nucleii bazali afectati (dr neurolog ) a vazut ca tipa de la rmn nu a scris nimic rau despre ei.
in oct plecam la oradea.
e ca o leguma fiarta a mea fetita. nu stiu ce sa-i dau si ea bea doar putina apa, transpira si e moale...
va pup si astept vesti de la voi
heer, uleiul are dha si epa, 2 acizi care ajuta celula nervoasa
wnimra, sa vezi ce bine o sa-i mearga lui alex...apropo si ioana mea e intr-o continua miscare a capului si mai scoate si limvba cu mancare , cu tot. cica e tot de la forma diskinetica a paraliziei cerebrale


#38
heer

heer

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 19 august 2008 - 02:04

Buna fetelor!Atunci o sa astept sa ajung acasa si sa vad de unde imi pot procura produsul despre care vb.Sper sa gasesc un distri buitor si in Iasi.
Multa sanatate si rabdare va urez!pupici de la noi!

#39
mdanicoleta

mdanicoleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 19 august 2008 - 12:26

buna
poti sa intri pe site si sa faci comanda tu singura. FOREVER

#40
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 19 august 2008 - 14:25

Buna fetelor![hia]

Imi pare tare rau de ioana, sper ca e mai bine acum si nu a luat nimic contagios.Alex din pacate a luat enterocolita, ma lupt cu febra mare 39 de 2 zile, face injectabil , varsa , e groaznic.
Si mai imi pare rau si de nucleii bazali, la fel si Alex ii are afectati dar din pacate la noi cronic, astia se ocupa cu miscarea si coordonarea mainilor in timpul mersului si mai au rol de cai de conducere.Sper din suflet ca la Ioana sunt doar ''afectati'', in cazul asta recuperarea va fi mult mai rapida.Abea astept sa ii mai fac lui Alex un rmn ca sa vad cum mai stam cu nucleii bazali.
In legatura cu uleiul de peste , stiu ca este bun dar abea a luat o capsula , restul dupa ce isi revine, nu am sanse sa ii dau in timp ce este bolnav.
Cam atat , ma duc sa il pazesc ca varsa[vom] si m-am saturat de schimbat lenjerii.
poop o zi buna.

http://community.web...103302750zREysg


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -