Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sabloane de flori si fluturi de desenat pe pereti


59 raspunsuri la acest subiect

#11
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 05 august 2008 - 11:49

Mama lui Alex, foarte frumos si curajos ce ai facut tu cu camera copilului, as vrea si eu asa ceva dar dar n-am curaj sa "mazgalesc" peretii si la mine ambele fete impart camera iar cea mare cred ca nu ar fi de acord sa locuiasca intr-o "camera de copil".

Ma tenteaza totusi macar banda aia adeziva de tapet cu desene, spune-mi te rog aia cum se scoate in caz ca nu-ti mai place sau daca nu-mi place ce a iesit si vreau sa ma intorc la albul imaculat.



Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#12
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 05 august 2008 - 13:56

[quote]citat din mesajul lui dana d
Ma tenteaza totusi macar banda aia adeziva de tapet cu desene, spune-mi te rog aia cum se scoate in caz ca nu-ti mai place sau daca nu-mi place ce a iesit si vreau sa ma intorc la albul imaculat.[quote]Hmmm..sunt 2 benzi in poza..cea cu "motive" Cars..e auto-adeziva..si multi-adeziva ( o lipesti/dezlipesti de tz-shpe ori)- iar cea cu "albinute" e banda decorativa de tapet..dar pt. ca nu am pus pe nicaieri tapet in casa..am lipit-o cu ce am avut - respectiv cu aracet..si nu cu solutie din aia speciala de tapet...si tind sa cred ca se va smulge cu tot cu zugraveala..inca nu am dat-o jos (caci mi-ar trebui o scarita[:D])..Vezi ca tine tapetul ..si cu lipici de care folosesc copii nostri..care e la stick - cel lavabil (si ala chiar nu e o problema..asa am avut sabloanele lipite inainte..si am descoperit mai nou pe la raionul de "tapete" benzi decorative mai "usurele"..adica mai subtirele..si mai plasticate un pic..unele chiar auto-multi-adezive.

#13
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 05 august 2008 - 15:38

quote:
citat din mesajul lui mama_lui_alex
3. tempera (nu acuarela!) se amesteca in capacel cu un pic de aracet (1-2 picaturi..sa nu crape in timp) + pensula mai groasa/pensula mai subtire
Se poate si fara aracet?Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]

#14
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 05 august 2008 - 18:55

quote:
citat din mesajul lui kid
[quote]citat din mesajul lui mama_lui_alex
3. tempera (nu acuarela!) se amesteca in capacel cu un pic de aracet (1-2 picaturi..sa nu crape in timp) + pensula mai groasa/pensula mai subtire<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">Se poate si fara aracet?Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]
se cam ia cand dai cu degetul (dar cred ca depinde de tempera)..si daca nu diluezi un pic tempera (cateva picaturi de apa)..fiind groasa..va crapa in timp.

#15
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 06 august 2008 - 02:24

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex
se cam ia cand dai cu degetul (dar cred ca depinde de tempera)..si daca nu diluezi un pic tempera (cateva picaturi de apa)..fiind groasa..va crapa in timp.
Multumesc de raspuns, din pacate abia acum l-am vazut... [:(] Am facut deja 3 desene cu tempera simpla, nediluata cu nimic. Sper sa tina macar cateva luni.Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]

#16
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 06 august 2008 - 10:17

Kid..cum au iesit?..ce ati desenat?/colorat?

Feciorul meu abia s-a prins ca se poate..ma bate la cap de vreo 2 saptamani cu roboti...

in speta..cu astia..
http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

din "Transformers"...doar..ca..e cam "dureros"..la cum arata de super-complicat..[bang]

#17
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 06 august 2008 - 11:38

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex
Kid..cum au iesit?..ce ati desenat?/colorat?Feciorul meu abia s-a prins ca se poate..ma bate la cap de vreo 2 saptamani cu roboti...in speta..cu astia..http://images.google.ro/images?hl=ro&q=transformers&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=widin "Transformers"...doar..ca..e cam "dureros"..la cum arata de super-complicat..[bang]
[:-)))]Eu inca am noroc ca al meu nu are preferinte. Tot din desene animate i-am facut si eu, dar din alea care imi plac mie [:D] Pana acum ii avem pe tweety, masina din cars si un catel din dalmatieni. [:D] mai urmeaza si azi o serie, dar merg sa iau si aracet intai. Au iesit bine desenele, privite de la distanta, de aproape se vede stangacia incepatorului, dar nu ma las [:D]Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]

#18
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 08 august 2008 - 21:26

mama_lui_alex Te-ai apucat de desenat roboteii?



Am mai facut si eu cateva desene, am pus poze aici.



Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)





Capsunele minunate de mai-iunie 2007



Ajutati-o pe Sonia[flo]





#19
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 09 august 2008 - 10:05

Citat:
citat din mesajul lui kid
mama_lui_alex Te-ai apucat de desenat roboteii?Am mai facut si eu cateva desene, am pus poze aici.Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]
au iesit SUPER TARE!!Dar..sa-ti zic unde ai gresit..legat de mana incepatorului..:)Cumpara tempera din aceea la borcanele mici (sunt un pic mai mari decat un capac de pet)..picuri apa direct in borcanel..si omogenizezi bine..astfel incat sa nu mai fie nevoie sa adaugi apa, sau sa inmoi pensula in apa..asa iti va iesi culoarea uniform!Ce sa mai..inca o data...au iesit SUPER TARE!PS - aracet - cumpara aracet din ala la sticluta cu picurator (cam 100ml..sau 200 ml)..tot la papetarie gasesti..si asa il foloseste si copilul.Nu m-am apucat de roboti..ce am innebunit?!? e de rau..caci daca va vedea ca se poate..ma va pune sa fac chestia asta in fiecare luna..si...relaxant-relaxant..dar nici chiar asa..pe langa faptul ca va trebui sa fac si mici reparatii de la jucarii aruncate fix in pereti..:)Fetelor..se poate..vedeti??!![pup]

#20
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 09 august 2008 - 10:09

Mei..Kid..m-am uitat iar pe el..esti buna!

Aia cu Donald..jos palaria..deja efect de umbre..si alte nebunii...

[pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -