Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sabloane de flori si fluturi de desenat pe pereti


59 raspunsuri la acest subiect

#1
violeta29

violeta29

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 24 iulie 2008 - 20:59

Buna ! Am si eu o mare rugaminte, am renovat camera bebelusului si as vrea sa pictez niste flori si niste fluturi pe pereti iar eu sunt total afoana la desen. Am tot cautat pe net dar mare lucru n-am gasit asa ca va rog daca stiti vreun site ceva pease help!



Speranta moare intotdeauna ultima!



cea mai fericita[gravi]35+ cu [fetita]Alexandra Valentina

in asteptarea unei minuni

mult asteptat

garderoba printesei

[bis][bis]AMR 5 SAPTAMANI[bis][bis]

#2
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 02:56

quote:
citat din mesajul lui violeta29
Buna ! Am si eu o mare rugaminte, am renovat camera bebelusului si as vrea sa pictez niste flori si niste fluturi pe pereti iar eu sunt total afoana la desen. Am tot cautat pe net dar mare lucru n-am gasit asa ca va rog daca stiti vreun site ceva pease help!Speranta moare intotdeauna ultima!cea mai fericita[gravi]35+ cu [fetita]Alexandra Valentinain asteptarea unei minunimult asteptatgarderoba printesei [bis][bis]AMR 5 SAPTAMANI[bis][bis]
pot sa-ti trimit eu ceva, facut de mine, dar nu vor iesi mai mari de un a4, sau a3 daca ai astfel de imprimanta. daca vrei, da-mi un semn

#3
absoluta

absoluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 687 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 13:16

Cineva aici recomanda doi tineri care i-a desenat camera copilasului suuuuper. A fost sters mesajul ei spunand ca face reclama. eu am apucat sa iau numarul lor, i-am contactat si in 2 zile mi-au pictat camera fetitei cu personaje din desene animate ...ceva de vis..

#4
sorinsonia

sorinsonia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 16:39

Daca as avea timp m-as ocupa eu de desenat, pictat.
Mi-ar place.


#5
eld

eld

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 18:35

Si eu sunt interesata, pentru camerele fetelor mele. M-as apuca eu, dar nu sunt deloc talentata[bang]
Absoluta, poti sa-mi dai pe PM un numar de telefon al celor care ti-au pictat tie?
Multumesc

Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)

#6
violeta29

violeta29

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 26 iulie 2008 - 01:37

Fetelor multumesc tare mult , sunteti niste dragute, tocmai a rezolvat fratele meu astazi problema, a facut rost de la cineva de niste imagini si le-am copiat apoi pe carton si ne-am facut sabloanele. Deci in sfarsit avem si noi flori si fluturasi pe pereti, acu putem sa definitivam cu camera bebelusei!



Speranta moare intotdeauna ultima!



cea mai fericita[gravi]35+ cu [fetita]Alexandra Valentina

in asteptarea unei minuni

mult asteptat

garderoba printesei

[bis][bis]AMR 5 SAPTAMANI[bis][bis]

#7
absoluta

absoluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 687 mesaje

Postat 27 iulie 2008 - 16:03

quote:
citat din mesajul lui eld

Si eu sunt interesata, pentru camerele fetelor mele. M-as apuca eu, dar nu sunt deloc talentata[bang]
Absoluta, poti sa-mi dai pe PM un numar de telefon al celor care ti-au pictat tie?
Multumesc

Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)


0724817558- TEO sau0720842208 - diana
inainte cere-le poze cu camera fetitei mele. au fotografiat-o dupa ce au pictat-o. ii zici de diana cu casa din dobroiesti.

P.s am scris aici deoarece nu ai PM activat


#8
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 30 iulie 2008 - 17:16

quote:
citat din mesajul lui violeta29

Buna ! Am si eu o mare rugaminte, am renovat camera bebelusului si as vrea sa pictez niste flori si niste fluturi pe pereti iar eu sunt total afoana la desen. Am tot cautat pe net dar mare lucru n-am gasit asa ca va rog daca stiti vreun site ceva pease help!




Foarte ultra simplu si frumos..si distractiv..si relaxant...

1. se cauta pe google...ceea ce dorim..dar sa fie "CLIPART" (caci astea sunt mai haioase..de pilda.."flower clipart"..da urmatoarele rezultate..foarte foarte simpatice

http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

2. se salveaza imaginile dorite in calculator, se maresc daca e cazul, se printeaza pe A4 sau A3 dupa posibilitatea printerului..se transfera pe pereti cu indigou

3. tempera (nu acuarela!) se amesteca in capacel cu un pic de aracet (1-2 picaturi..sa nu crape in timp) + pensula mai groasa/pensula mai subtire

4. se picteaza dupa pofta inimii..si la final, dupa uscare se traseaza conturul cu marker permanent negru mai gros (in felul asta e bine accentuat conturul)..si iese mai bine "creionat" decat cu pensula si culoare neagra (iese linia de contur mai fina)

5. In sezonul urmator se pot spala peretii cu apa + 1 capac Domestos..si o luam de la capat cu punctul "1"..cu alte idei/minunatii

E super simplu...eu m-am relaxat teribil (1 weekend..cam 2 ore/zi) aranjand camera pupilului..de data aceasata cu litere si cifre tematice (caci ne apropiem de 6 ani..)

[pup][pup]

PS..si mai este si f. ieftin..si..nici nu ai nevoie de f. mare talent..[pup]

#9
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 04 august 2008 - 15:44

Mama_lui_Alex - ai spelat cu Domestos pereti albi sau colorati ? Ca Domestos are clor, si daca ai peretii colorati, adio culoare !

#10
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 04 august 2008 - 16:19

[quote]citat din mesajul lui bogdanai
Mama_lui_Alex - ai spelat cu Domestos pereti albi sau colorati ? Ca Domestos are clor, si daca ai peretii colorati, adio culoare ![quote]colorati..colorati (lavanda)..si am insistat si cu Cif (si Domestos - direct, nediluat) pe unde mai pictase pupilul cu "materiale" nestiute..[:D] - undeva in ultima poza (daca dai zoom) vei vedea o "amprenta"/umbra verde langa cifra "opt"..de la un "bradut" desenat de pupil..cu creion cerat...ala nu am reusit sa-l scot sub nici o forma (nici macar cu fierul de calcat+sugativa)...dar am "reparat" zona cu un "zero" de culoare verde..[:D] (se vede "reparatia" improvizata in prima poza)Edit - spalat vopsea lavabila de la Alpina cu pigment lavanda tot Alpina (garantez pt. ea..[:D])...am spalat cu succes si peretii "babana"..si cei "ou de rata"..fara probleme..(incearca dupa usa..dupa canapea..undeva unde nu se vede)POZE aici - cred ca se vede si "colorul" peretelui..si "operele"-http://www.flickr.com/photos/11354637@N02/PS - "tablourile" care apar in prima poza..sunt "create" pe acelasi principiu. (sunt si inramate)Ceea ce vedeti pe acolo..eram in plina faza de "redecorare"..era cam "varza"..inca nu dadusem "tablouri"/colante/colaje jos..era o "incarcatura"..mai rau ca la gradi..:)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -