Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

sabloane de flori si fluturi de desenat pe pereti


59 raspunsuri la acest subiect

#51
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 23 decembrie 2008 - 00:27

Citat:
citat din mesajul lui ralucames
mai fetelor, e mortala ideea[bis] eu imi doream de mult timp sa fac ceva cu camera fetei, pt. a arata mai vesela si primitoare; acum e incarcata cu jucarii, parca te sufoci; asa ca vom renunta la unele, iar pe peretii vopsiti in galben, ne-om stradui sa pictam ceva[:D] ma atrage ideea mai multor personaje din diferite desene animate, oare trebuie sa fie legatura intre ele? asta pt. ca nu ma cred in stare de a face o gradina cu flori, sau o mare plina de animalutze, etc-etc.[:I] pozici Stefania si Luca-Mihaimama si sotie fericita
Poti sa desenezi ce iti place, parerea mea e ca nu trebuie sa aiba neaparat legatura intre ele. Eu am facut ce desene animate mi-au placut, iar acum si cateva desene de sezon, un mos craciun, un bradut, un om de zapada, clopotei, de Paste probabil voi face si iepurasi cu oua [:D] pana nu o sa mai am nici un loc liber pe nici un perete [:D]Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007

#52
maddutssa

maddutssa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 19:58

pt mamicile care doresc sa decoreze camera copiilor lor ma pot contacta la nr de tel 0724505416.ma numesc madalina...sunt studenta si am mai "activat" in domeniu.

#53
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 24 februarie 2009 - 01:05

ghici ce!

azi mi-am cumparat tempera si pensule [:I] hi hi hi. maine ma apuc de pictat. de-abia astept. nu mi-ar fi trecut prin cap sa fac asta [:)] sper sa iasa, fiindca peretii nostri sunt albastri.
eu, cand eram mica am avut o camera mobilata clasic: pat, sifonier, masa. camera lui bubu are mocheta cu masinute, tablouri haioase, jucarele peste tot, perdele cu mickey mouse si, in curand, si desene pe pereti [:D]. intr-un fel e si pt mine [:D][:D]

am facut un tweety [:D] http://community.web...570254099TArYfj
si pe sylvester [:D][:D]

#54
Moniland

Moniland

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.865 mesaje

Postat 28 februarie 2009 - 10:53

Bravo fetelor pentru subiect!!!! [flo]



Vioo, super!!!

Si eu vreau. M-am uitat am cautat si am decis ca si eu vreau. Sa vedem cum va arata camera dupa ce o mobilam si cat loc am de pictat sa nu fie super incarcata. Intr-o camera vor sta ambele fetite deci va fi ceva mobila, dar ceva ceva tot le pictez [:D]



[gravi]18+[fetita][fetita]



#55
dastefa

dastefa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.617 mesaje

Postat 01 mai 2009 - 09:40

salut
am gasit mai demult subiectul dar abia acum sunt pe punctul sa incerc si eu pt ca am reusit sa finisam camera printesei

daca am retinut eu bine de cand am citit acum 2-3 luni ce s-a scris la acest subiect-pt copiat conturul se foloseste indigo
intrebare
-nu se imprima nuanta albastra pe perete cand tii mana ca sa trasezi conturul?
-daca vreau o imagine mai mare decat un A4-lipesc cateva coli de indigo?

la aceste intrebari cineva imi zicea sa folosesc mai degraba un retroproiector-e un pic mai dificil sa-l obtin asa ca daca mi-ar iesi cu indigo as rezolva mai repede

tare curioasa sunt daca iese ceva onorabil pt ca nu sunt prea talentata la desen

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

#56
kid

kid

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.183 mesaje

Postat 05 mai 2009 - 15:59

dastefa Eu am folosit indigo si nu s-a imprimat decat conturul desenelor.

Daca nu gasesti coli de indigo mai mari, eu cred ca nu este nici o problema daca le lipesti.

Spor la desenat si sa ne arati si noua picturile. [:)]









[mamica] de [bonjovi]







[am]Bazar pentru Sonia[flo], Andrei[flo], Mihaita[flo][comoara]








#57
Ioannoula

Ioannoula

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 488 mesaje

Postat 23 iunie 2010 - 20:49

Buna fetelor!!! Eu sunt o gravidutsa care se pregateste temeinic pentru primirea printsesei in viata ei, si as vrea sa ii fac o camera de vis. Cu desenul nu am probleme, insa nu stiu unde pot gasii vopsele acrilice, cum arata si cam ce preturi au. Ma puteti ajuta? Multumesc mult!!!

#58
bunifericita

bunifericita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 05 iulie 2010 - 09:05

Poti sa iei vopsele de la magazinele cu lavabile.De tempera,pe baza de apa sau pe baza de ulei.care se folosesc la vopsitul lemnului,fierului.Cred ca mai bine folosesti din cele pe baza de apa.Vezi ca sunt modele pentru inspiratiela prima pagina.Fiind incepatoare mai bine picteaza flori.Nu au cum sa nu-ti iasa.Printese e mai dificil,la fata mai ales.Cu rabdare,totusi poti reusi.Incearca pe hartie mai intai.

#59
papanash

papanash

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.197 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 00:28

buna fetelor !

am vizionat picturile si tare ma ispitesc. Sunt in cautare de modele, reamenajez camera baiatului. tocmai i-am comandat pat, si dupa ce-am facut plata (patul vine miercuri seara), am descoperit patutul asta .

as vrea sa comand la un atelier lateralele apoi sa gasesc pe cineva sa le picteze, intocmai ca in poza. ce ziceti, oare o iesi bine ? trebuie sa mamisc repede,ca e plecat zilele astea si pana sambata, cand se intoarce acasa, sa fie gata.



............................................................

Mama de papanas Andreiutz [copil] ( 02.10.2007 )







#60
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 11:11

Papanash, din ce este patutul facut? din pal sau lemn natur?
Din ce am vazut in imaginea data de tine nu e nimic complicat si poti sa realizezi chiar tu desenele respective. Doar sa-ti iei culori acrilice si lac protector la final (exista lac ecologic care nu miroase in halul in care stiam noi ca miroase lacul si se usuca si f repede)
succes

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -