Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*** Bijuterii hand-made ***


189 raspunsuri la acest subiect

#31
apsara

apsara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 410 mesaje

Postat 09 martie 2008 - 15:02

Buna, tuturor.

Aici sunt noutatile mele:

http://entertainment...100012718RrOWRo

http://community.web...r/just_bluewind

#32
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 10 martie 2008 - 00:56

Apsara, ca de obicei esti de nota 10+++!!! Imi plac toate bijuteriile create de tine. Imi place stilul tau. Zau![pup]
Fetele, mai sunteti prezente? Vreau si eu sa va intreb de unde pot sa comand pasta fimo in cantitate ceva mai mare, de genul a cateva sute de grame? Sa va zic si de ce, mie imi trebuie sa fac mulaje si cred ca ar merge pasta asta folosita la asa ceva, dar am vazut pachetele mici, coloarate. Eu nu vreau pe culori, vreau orice culoare dar o cantitate mai mare la pret ok.
Si sa nu uit, Idoina, esti neobosita, te-am mai urmarit cand postai. Esti foarte priceputa si harnicutza. Bravo!


ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

#33
idoina

idoina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 10 martie 2008 - 13:27

Buna!Multumesc,Guguluff!Imi place ce fac!
Si am descoperit asta datorita acestui topic.Pardon,celuilalt topic cu margelute[;)]Nu m-as fi crezut in stare,dar de fel sunt curioasa si am incercat.M-am indragostit fara scapare de Fimo!

idoina

#34
seandreea

seandreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 15 martie 2008 - 12:22

quote:
Originally posted by zmotocel

eu folosesc guta 0.18 si ata foarte subtire (ata mi-a fost foarte greu sa o gasesc si sunt pe terminate.... asa ca stept sugestii daca gaseste cineva)
sa-mi spui si mie daca gasesti ceva interesant la acel magazin



Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat.
Din pacate vestile nu sunt bune - magazinul acela nu are cu nimic mai mult decat merceriile din obor (chair mai putin) iar preturile sunt si mai mari (4 ron/punguta). Pana la urma cel mai ieftin am gasit la o mercerie vis a vis de biserica armeneasca - 2ron. La obor sunt 3 roni, dar sunt mult mai multe culori. Deci daca nu aveti nevoie de multe, e ok. Eu insa am niste proiecte care necesita destule si pungutele de 5-10g sunt cam mici. In alta ordine de idei altfel de margele gasiti pe lipscani (cam vis a vis de hanul cu tei) la o mercerie (e in spate - in fata sunt tesaturi) si pe urmatoarea straduta (dupa lipscani) mergand spre unirii (e o bifurcatie de 2 stradute - eu ma refer la cea care coboara in jos) - tot asa undeva in spate stanga.
Cam asta e ce am gasit eu in Bucuresti - guta am gasit la obor la magazinele de sport, dar numai 0.35. Mi-ar folosi si mie mai subtire, deci o sa mai caut.
Cred ca eu pana la urma voi comanda de pe net.
Apropos - stie cineva ceva de acele sarme plastifiate? Pe mine m-ar fi interesat sarma simpla (pentru modelat sau pentru bijuterii, nu stiu cum sa-i zic). Am gasit la Bricostore (la raionul de seminte&co), insa nu prea imi place cum se modeleaza. Voi mai incerca.

Eu am inceput o bratara lata "netted", insa am ramas fara margelute de acea culoare si nu am mai ajuns prin zona.
http://img134.images...bratara2mx2.jpg - asta am facut pana acum.

#35
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 15 martie 2008 - 12:43

guta de toate marimile gasesti in obor, in piata. acolo unde sunt si undinte si alte chestii pescaresti de vanzare. au toate dimensiunile. costa cam 5 ron pt 100m.

frumoasa bratara! o sa iasa destul de rigida pe guta, pe ata ar iesi mai flexibila. problema e ca nu prea se gaseste ata.....

bijuterii lucrate de mine pe: http://s215.photobuc...cc121/zmotocel/

si mai multe pe propriul site ..... (daca vrea cineva adresa lasati-mi un pm)

spor la margelit :)

#36
seandreea

seandreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 15 martie 2008 - 23:29

Mie imi convin un pic mai rigide, deci de aia nu am vrut ata. Insa am impresia ca guta asta e prea groasa. Tot din obor e luata, insa am cautat numai intr-un loc. A fost 6 lei, deci se pate sa nu vorbim de acelasi loc (si nu aveau mai subtire). Voi mai cauta.

In alta ordine de idei: foloseste cineva sarma pentru modelare? Si daca da, de unde luati? Imi amintesc pe fostul topic cineva zicand de o sarma speciala, insa atat... fara detalii.

#37
frannces

frannces

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 18 martie 2008 - 02:58

eu lucrez.. un ex foarte insarmuit este aici http://www.flickr.co...N03/2341884084/
dar din pacate nu o procur din tara

#38
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 18 martie 2008 - 13:10

Va rog, imi spuneti cu ce se insira margele pe baza de inel(din aceea cu platforma gaurita)? Am luat 2 inele din astea si tot ma invart pe langa ele dar ce sa folosesc?
Apropo de guta sau ceva de genul asta. Eu am comandat de pe un site si am primit ceva foarte gros, nu stiu la ce bijuterii ar merge... Dar ma gandesc sa folosesc ata invizibila, arata exact ca o guta transparenta si plasticoasa, doar ca e subtire ca ata. Daca vreti ii fac poza, poate merge folosita la margelit.


ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

#39
frannces

frannces

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 18 martie 2008 - 14:47

este elastica guta aia? poate este pentru bratari....
eu pe inel insir margelele cu sarma subtire

#40
seandreea

seandreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 18 martie 2008 - 22:27

quote:
Originally posted by frannces

eu lucrez.. un ex foarte insarmuit este aici http://www.flickr.co...N03/2341884084/
dar din pacate nu o procur din tara



Superbe bijuterii. Imi place mult stilul acesta. Chiar mi-ar place si mie asa ceva - este f subtire si pare exact ce caut.
Poti sa-mi dai un pm de unde o cumperi? Chiar daca e din strainatate.


Eu asta seara sper sa termin bratarica albastra, pentru ca am primit margelutele de care aveam nevoie :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -