Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*** Bijuterii hand-made ***


189 raspunsuri la acest subiect

#21
lory_mika

lory_mika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 27 februarie 2008 - 18:15

Sunt super frumoase bijuteriile tale[il]! Si eu sunt o fana a bijuteriilor din fimo!
quote:
Originally posted by idoina

Bine v-am regasit!Iar ma laud singura....
http://i266.photobuc.../Picture013.jpg
http://i266.photobuc...icture020-1.jpg
http://s266.photobuc...256/idoina2006/
Sper sa va placa!Pupici!

idoina



#22
lacrima71

lacrima71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 00:56

lory_mika am vrut sa iti trimit un mesaj privat dar nu am reusit,poate luam cumva legatura

lacrima

#23
seandreea

seandreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 02 martie 2008 - 11:34

Buna ziua.
Am citit o mare parte din subiectul "lucru manual" si m-am simtit insufletita sa incerc si eu bijuterii din margele.
Nu am reusit deocamdata sa fac decat o bratara: http://img147.images.../img0491lj4.jpg

Nu reusesc insa sa gasesc materiale prin Bucuresti. Am gasit ceva margelute mici in merceriile din Obor, insa 3 RON pentru o punguta minuscula (5-max10gr) mi se pare mult prea mult. Pe de alta parte as prefera sa nu comand online, cel putin pentru moment (nu vreau sa ma arunc sa cheltuiesc prea mult si imi plus nu-mi surade pretul transportului - de obicei cam 10 RON ).
Deci, intrebarea mea ar fi - de unde va procurati materialele din Bucuresti? (valabil pentru margelute - si mici si mai mari - elemente de metal si FIMO)

#24
Crili

Crili

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 03:41

Bine ai venit in randul mesteritelor, Seandreea, foarte dragalasa bratarica ta. Margelute mici (de nisip), ceva mai ieftioare, gasesti la statia de metrou Gara de Nord, e acolo o mercerie. Pe de alta parte, daca te gandesti cat dai pe o punguta de 10 grame, echivalentul, a 50 de grame pe orice site de profil, poate ca ar fi mai convenabil sa comanzi online. De asemenea, tot la un pret parca ceva mai mic de 3 ron am vazut margelute mici intr-o mercerie care se afla putin mai sus de Cocor, mai catre Universitate adica, undeva chiar la intrarea aceea in pasajul catre Lipscani. Nefiind din bucuresti, mai mult nu stiu, dar poate te ajuta adresele de mai sus. Spor la mesterit!

#25
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 09:00

eu nu am reusit sa gasesc margelutze mai ieftine in bucuresti si le-am cautat peste tot. cele mai ok ca pret/ cantitate erau cele din obor, dar ultima data am vazut ca au micsorat foarte mult cantittatea din pungute.
merceria de care spune crili e steluta de langa cocor. si mai este una pe lipscani cu margelute (e cam 1,7 ron punguta) dar sunt ffffffoarte putine margelute. si in big berceni la etajul 1 e o mercerie cu margelute, dar la fel, scumpe....
ps: si asta e reclama din punctul de vedere al administratorilor acestui forum?

#26
idoina

idoina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 04 martie 2008 - 00:36

Mai vreti cateva noutati?
http://s266.photobuc...256/idoina2006/
Sper sa va placa ce am mai lucrat eu.

idoina

#27
seandreea

seandreea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 05 martie 2008 - 11:08

Multumesc mult pentru adrese :)
Voi verifica. Lipscani-ul nu l-am luat la picior, insa incep si eu sa cred ca nu voi gasi pungute mai mari.
Problema cu magazinele online e ca nu am gasit unul singur sa aiba tot ce imi doresc :P (si mai e si problema taxelor de transport)
Astazi merg pana la magazinul Picasso de pe Pache Protopopescu sa vad ce pot gasi. Daca nici aici nu gasesc nimic interesant o sa comand de pe net.

Inca o intrebare mai aveam - ce fel de fir folositi?
Eu am incercat cu ata normala, insa era prea moale si nu stateau bilutele cum trebuie. Bratarica din imagine e facuta cu guta 0.3, insa mi se pare un pic cam prea tare si margelutele "zboara" de pe ea si mi-e un pic greu sa lucrez. Mai exista altceva?

#28
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 05 martie 2008 - 19:08

eu folosesc guta 0.18 si ata foarte subtire (ata mi-a fost foarte greu sa o gasesc si sunt pe terminate.... asa ca stept sugestii daca gaseste cineva)
sa-mi spui si mie daca gasesti ceva interesant la acel magazin

#29
elenadoina

elenadoina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 martie 2008 - 19:21

buna ziua. :)
am si eu o intrebare, va rog frumos sa ma ajutati daca puteti...
este in legatura cu celebrul polymeric clay de la FIMO... de unde il pot cumpara? am gasit niste magazine pe net, dar mi ar fi mai de folos daca as merge si le as cumpara personal, sa mai intreb vanzatorul cate ceva, sa vad ce alte "comori" mai gasesc, etc... sunt din bucuresti, dar nu stiu inca nici un magazin care sa vanda asa ceva... :( iar la mercerii nu am vazut...
sper sa stiti vreun magazin sau de ce nu un site serios de unde as putea cumpara... sper ca nu e reclama, sau contravine regulilor site ului/forumului. multumesc. :)

#30
lory_mika

lory_mika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 07 martie 2008 - 09:54

buna
imi poti trimite un mail pe loredana_org@yahoo.com
quote:
Originally posted by lacrima71

lory_mika am vrut sa iti trimit un mesaj privat dar nu am reusit,poate luam cumva legatura

lacrima




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -