Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*** Bijuterii hand-made ***


189 raspunsuri la acest subiect

#11
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 17 februarie 2008 - 16:00

depinde ce vrei sa faci... pt genul pe care le fac eu iti trebuie margelute mici de diverse culori, ac si ata foarte subtiri si... multa rabdare :)

#12
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 februarie 2008 - 12:16

lulumec, asa cum a mentionat Otilia, va rog sa va limitati la creatiile proprii fara reclame. multumesc pentru intelegere. orice abatere va fi sanctionata.

Roxana

#13
Crili

Crili

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 18 februarie 2008 - 15:48

Buna la toata lumea!
Imi recunosc greselile, imi recunosc exagerarile, dar am rugamintea ca, daca e sa respectam legea, nimeni sa nu fie mai presus de ea. Deci nu mi se pare normal ca mie mi s-au stes toate posturile, desi unele erau cu sfaturi utile, desi inteleg ca nu statea nimeni sa le ia pe fiecare in parte. Ceea ce nu inteleg este de ce la mine e reclama, chiar daca eu chiar fac bijuterii, iar anumite magazine online, care nu au nici o legatura cu mesteritul, ci numai cu vanzarea meteriei prime, troneaza cu fala pe topic.

#14
ppisic

ppisic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 420 mesaje

Postat 18 februarie 2008 - 18:11

Zmotocel, sunt foarte faine bijuurile tale!! Super, felicitari si mult spor in continuare!
Laura, sa pui pozici cu noile creatii!! Eu sunt in continuare in pauza..nu am mai reusit aproape deloc sa gasesc timp pentru margelit..si nici de facut poze la ce am mai terminat !

Fetelor, sper sa continuam discutia fara incidente, pana la urma pentru majoritatea dintre noi margelitul este doar un hobby..

-------------------
Diana

#15
Crili

Crili

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 18 februarie 2008 - 19:36

Pana la urma eu tot nu inteleg ce e rau in a castiga dintr-un hobby. Rau a fost ca am facut publicitate nepermis, dar repet intrebarea, e chiar atat de blamabil faptul ca imi place ce fac si mai castig si bani din asta? Pana si colectionarii, tot se despart de cate o piesa, pt bani buni. Michelangelo si Da Vinci nu si-au dorit, la inceput, sa rupa gura targului si sa sparga piata cu lucrarile lor. Erau pasionati, dedicati, faceau cu mare drag si daruire fiecare lucrare. Asta e ceea ce nu inteleg. De ce trebuie sa spun "vai, dar e doar un hobby"? Adica fac bijuterii si mi le pun pe pereti, le daruiesc asa, de amorului artei? Pai unde mai e satisfactia daca nimeni nu vrea rezultatul muncii mele? Am un hobby din care ma intretin si inca foarte bine. luminati-ma unde e pacatul! Personal, ma mai gandesc daca postez altceva decat sfaturi, atunci cand o sa ma pricep sa le dau, fiindca cine vrea stie unde imi gaseste bijuterioarele.

#16
LauraFlo

LauraFlo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 731 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 11:17

Neata. Am reusit sa descarc niste poze....sper sa va placa margele 2008



Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!

#17
Crili

Crili

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 22:10

Laura, chiar foarte frumoase. Cel mai mult imi plac inelele, TOATE, si colierul cu margele cu foita, cele asa...culoarea fumului, un gri, sau cel putin asa se vad in poza.

#18
ppisic

ppisic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 420 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 23:28

Crili,
Sa stii ca nu am avut intentia sa fiu acida in mesajul meu. Am mentionat ca este un hobby pentru a sublinia ca chiar si "doar" a discuta despre asta ( fara a-ti comerciliza afacerea )este deajuns.
Imi pare rau ca ai inteles gresit, iti doresc mult succes in continuare si cu asta basta!

-------------------
Diana

#19
idoina

idoina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 22 februarie 2008 - 16:50

Bine v-am regasit!Iar ma laud singura....
http://i266.photobuc.../Picture013.jpg
http://i266.photobuc...icture020-1.jpg
http://s266.photobuc...256/idoina2006/
Sper sa va placa!Pupici!

idoina

#20
Crili

Crili

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 24 februarie 2008 - 01:13

Mie chiar imi plac, Doina...de fapt imi place fimo in general, daca e si bine lucrat, ceea ce mie nu mi-a reusit exceptional, dar sunteti cateva fete pe aici si nu numai, adevarate artiste. Desigur, ca si in alta parte, unde ne-am intalnit, eu sunt nefericita din cauza rezolutiei pozelor tale. Mi-ar fi placut sa vad detalii.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -