Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dormitul in camera parintilor


41 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 26 octombrie 2004 - 11:46

Am votat "altele". Nu dorm in camera cu copilul, iar copilul meu nu se trezeste peste noapte. Si nici nu sunt de acord ca trebuie sa dormim in camera sau, si mai rau, in pat cu copilul.

Ioana & Maria Catalina

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#12
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 28 octombrie 2004 - 00:18

Dorm inca in camera Giuliei, chiar daca nu se trezeste decat dimineata. Mi se pare inca prea mica sa o las singura. Cand va implini 6 luni, fiecare in camera ei [^]

Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.)
http://community.web...m/user/giulia16


#13
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 28 octombrie 2004 - 11:20

dorm cu fetita in pat la ea in camera. sper sa pot curind sa o obisnuiesc sa doarma singura, dar adevarul e ca se foieste f. mult noaptea si se dezveleste, iar eu sunt linistita daca stiu ca e invelita. Mai mult, daca face febra in timpul noptii sunt linga ee. Altfel cum? Eu sa dorm linistita si ea saracuta sa sufere?

#14
Cristina I

Cristina I
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 octombrie 2004 - 13:05

Din pate dorm cu copilul in acelasi pat. Probabil ca imi este mie greu sa dorm fara el.Ata ete.

#15
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 14 noiembrie 2004 - 08:27

Nu sunt de acord, are camera ei si asta e.

paula2003[loveyou] & alexandra [9cer]
http://pg.photos.yah...h/alexa13tinta/

#16
andrada biris

andrada biris
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 04:29

Brianna a dormit singurica in camera ei de la inceput. Doar primele 3 zile dupa venirea acasa am culcat-o langa mine. Am venit din spital cu disjunctie coccigiana si nu ma prea puteam misca de durere. Dar am mutat-o repede ca asa e bine chiar daca m-am chinuit putin. De la 2 sapt doarme toata noaptea. Nu manca noaptea nici cand era sugar. A fost noroc. Poate pt ca nu am alaptat-o (la 3 zile am ramas fara lapte-durerile de la coccis au oprit lactatia).
Dar nu se trezeste noaptea decat daca viseaza ceva si oricum adoarme imediat inapoi.

Dimineata vine langa mine si ne uitam impreuna la TOM si JERRY dar cand se culca stie ca ea are camera ei MINUNATA si mami cu tati au camera lor. Ea le spune "camea ta miana" (camera ta brianna)si "camea ta mami" (camera ta mami) si considera ca minunata ei camera e cu adevarat minunata si este A EI. Daca exista posibilitatea, e bine ca un copil sa aiba camera si spatiul sau. Ii confera individualitate si in plus, intimitate. Locul lui la fel de important in familie (un statut de om important - dezvolta si simtul proprietatii). Uneori, daca nu-i convine imi spune sa ies afara din camera ei.

Au fost cateva tentative pe la un an si 10 luni de a schimba "domiciliul" si tare ma bucur ca am fost ferma si nu m-am lasat induplecata de o fetisoara smechera.
Uneori spune ca o fura tziganul (de unde o fii aparut ideea) dar ii spun ca nu o fura nimeni si ca , in plus asta e casa noastra si nu intra nimeni daca nu vream noi si mami cu tati au grija de ea. Sigur faptul ca seara incuiem usa are greutate mai mare[:D]
Mamica Briannei (2 ani)

Andrada [mamica] si Brianna [copil]

#17
mrb

mrb
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 noiembrie 2004 - 01:33

E interesant subiectul
Baiatul nostru are 10 ani si mai vrea si acum sa doarma cu noi, uneori o si face,
iar fata 3 ani a avut patutul lipit de al nostru pana nu de mult si acum i-am mutat patutul lange cel al fratelui si dorm impreuna, uneori noaptea mai vine si ea la noi.
Nici noi nu ne induram sa stam fara ei, dar sunt constienta ca nu e bine pentru ei si nici pentru viata de cuplu, asa ca alegem varianta mixta.
Andreea

#18
iselin

iselin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 21 noiembrie 2004 - 17:23

Copilul meu se trezeste de multe ori pe noapte. II dau ceai, il iau in brate cand plange tare, dar nu dorm cu el.
E o lipsa de igiena, si-apoi sotul meu ar fi cam parasit. Nu e corect!



#19
nefertari

nefertari

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 01 decembrie 2004 - 16:12

Alex are 5 ani si pana acum 2 luni a dormit cu bunica in pat .
Acum l-am luat cu noi , i-am amenajat camera lui insa ii este frica sa stea pe intuneric . Stam cu el pana adoarme , ii citim povesti , discutam apoi mergem in camera noastra si ii lasam aprinsa o lampa de veghe. Chiar daca se mai trezeste peste noapte face singur pipi la olita de langa pat .
Uneori,cand viseaza urat vine si ma trezeste - il linistesc si il duc inapoi in patul lui.

Initial a dormit singur ,de cand ne-am intors de la spital pana la 7 luni dar am facut greseala sa-l dezobisnuiesc luandu-l in patul meu.

#20
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 17 decembrie 2004 - 08:11

Nu sunt de acord.



paula2003[loveyou] & alexandra [9cer]
http://pg.photos.yah...h/alexa13tinta/

[pegeam] Sarbatori fericite [pegeam]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -