Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dormitul in camera parintilor


41 raspunsuri la acest subiect

#21
irugescu

irugescu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 decembrie 2004 - 18:09

nu dorm in camera Marei..sau cel putin ma staduiesc!
Si asta este cred o incercare dificila mai ales ca inca se trezeste de cel putin 6 ori pe noapte..si are 2 ani si 4 luni!
Ioana

#22
tonic

tonic

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 12 ianuarie 2005 - 13:02

dormim in aceeasi camera din motive obiective-garsoniera, si din pacate in acelasi pat pentru ca tati a fost mai tot timpul plecat si nu ne place sa stam singure. Un alt motiv a fost faptul ca am alaptat-o pina tirziu si nu puteam sa facem toate schimbarile in acelasi timp. Anul acesta vrem sa ne mutam si deja stie ca va avea camera ei, unde va dormi singura in patutul Barbie , cu paturica Barbie...etc. In teorie a mers destul de bine, sa vedem cum va fi practica! Speram ca va veni si un fratior sau o surioara dupa ce ne vom muta si poate va fi mai usor sa accepte ca mami nu este numai a ei(pentru ca e gelozie mare intre ea si tati). Daca ar fi sa o iau de la capat sigur ca as incerca sa o invat mai devreme sa doarma separat, dar poate voi fi mai priceputa la cel de-al doilea copil. Sper si eu!

catalina

#23
Gina M

Gina M

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 14 ianuarie 2005 - 21:34

Fetita noastra Rebecca Emanuella,are 1 anisor si o luna acum pe 18 ianuarie.Are camera ei ,si nu a dormit si nu doarme impreuna cu noi. De cateva ori, am incercat sa o luam sa doarma cu noi,insa nu a facut-o pana, nu am dus-o inapoi in patutul ei.
De dormit,doarme de pe la orele 10/11 seara - pana pe la :la 10:30/11 uneori 12 ziua. Apoi pe la ora 6 dupa amiaza, cate o jumatate de ora,si cam atat.Noi ii respectam ritmurile ,iar rezultatul asupra ei ,este in foarte buna forma si este bine dispusa.Iar noi suntem multumiti si fericiti [;)][majoreta]

Nu face un singur pas pe drumul vietii, cand pasul te desparte de Isus.Nu spune-un gand ce dragoste n-aduce,si nu privi de nu privesti duios.Si-abia atunci prin soapta noastra dulce, va suspina si va vorbi Hristos.

#24
Celia

Celia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.265 mesaje

Postat 12 februarie 2005 - 12:43

Buna mamicilor !
Sunt mamica lui Andrei (6 ani) , vreau sa va spun ca desi Andrei are camera lui , doarme tot cu noi , pentru ca e un alintat si reuseste sa ne induplece cu tot felul de prostiute (ca-i frica de intuneric , ca intra cineva in camera lui si altele...).Daca il adorm in camera lui , peste noapte se trezeste si tot in patul nostru ajunge. Asta e nu stim pana la ce varsta va dura dar ce e drept nici noi nu suntem hotarati asta e sigur.


Crenguta

#25
vivi.chiriac

vivi.chiriac

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 16 iunie 2005 - 01:42

Cred ca cel mai greu imi este mie sa dorm departe de Andrei,de aceea doarme in camera cu noi in patul lui desigur...

ViVi

#26
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 19 iunie 2005 - 16:48

si Vlad doarme cu noi in camera, in patutul lui; am dormit langa el la inceput; mi-a fost usor sa-l invat sa doarma in patul lui, pentru ca am facut-o la cateva luni.

dar sa-l mut in camera lui - nu cred ca sunt eu pregatita; il mai alaptez inca pe la 1-2 noaptea; si sunt prea dorita de somn (se trezeste la 6 in fiecare zi) ca sa-mi propun sa fac shantzuri noaptea pe hol, de cate ori se foieste...



Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

[loveyou] Cristina & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)


#27
bijuarda

bijuarda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 21 iunie 2005 - 15:59

Am dormit cu amandoi copii dar la ei in camera. Acum dorm singuri desi mai vin cateodata si ei la noi in pat

ange

#28
madalinad

madalinad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 03 august 2005 - 10:03

noi dormim in aceeasi camera, nu in acelasi pat, in parte si din lipsa de spatiu dar nu numai - se trezeste peste noapte si, daca nu l-am luat instantaneu in brate, riscam sa facem noapte alba... are nopri cand doarme cap - coada (raaar) si nopti cand se trezeste de 4-5 ori. as fi capiat de mult sa ma tarasc la el din alt colt al casei...

madalina
http://pg.photos.yah...m/ph//my_photos

#29
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 02 septembrie 2005 - 05:36

Noi dormim in sufragerie si fetele in dormitorul pe care l-am facut camera lor .Consider ca e normal sa aiba camera lor . Noi suntem inca tineri si nu vreau sa risc.

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m...ntroduction.htm

#30
iully

iully

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 10 septembrie 2005 - 17:00

Cristian,un an si 2 luni,a dormit in camera cu noi de la inceput.Mai mult pt linistea mea decat a lui pt ca doarme toata noaptea,f rar se trezeste.Stiu ca multe fete nu sunt de acord,dar asa am hotarat noi.

Pupici[pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -