Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dormitul in camera parintilor


41 raspunsuri la acest subiect

#1
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 03 octombrie 2004 - 11:15

Dormiti cu copiii dvs. in camera?

Sondaj propus de Madutza membru desprecopii.com

#2
mitub

mitub

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 03 octombrie 2004 - 19:04

Am dormit cu Miruna in camera cand era micutza de tot si simteam nevoia sa-i aud respiratia noaptea si fiecare foiala.
asta a durat cam pana la 6 luni, cand am fost la munte si a trebuit sa doarma separat (nu era loc si pentru patutul ei in camera noastra). De atunci am vazut ca merge si asha si am mutat-o in camera ei, desi a avut perioade cand se scula si de 10 ori pe noapte si noi ne taram pur si simplu pana la patutul ei.
Acum este mare, are 3 ani si 8 luni, nu se trezeste aproape niciodata noaptea sau isi poate rezolva singura problemele (de ex. sete sau pipi) si nici nu-i place sa fie cineva cu ea cand doarme.

Deci ca sa zic asha, am trecut prin toate raspunsurile propuse in decursul experientei de mamica, dar acum am ales antepenultimul.
Numai bine,
Boga

#3
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 13 octombrie 2004 - 12:05

pana pe la 6 luni, anduta a dormit singurica in patutul ei, in camera ei; apoi am inceput munca, a venit mama mea sa stea cu ea, iar mama a dormit cu ea in camera, in alt pat; peste vara, cand am dus-o la mama la buzau, a dormit mama cu ea in pat, iar cand am adus-o din nou acasa tot mama mea a dormit cu ea; asta pentru ca mama o iubeste atat de tare ca nu s-ar dezlipi de ea :)) ... au fost nopti cand am mai dormit si eu cu ea, dar cred ca fetita ar trebui sa doarma singurica, iar parintii impreuna...

#4
Missy

Missy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 00:06

Din pacate dorm in camera cu copilul, din lipsa de spatiu. Situatia se va schimba sper de saptamana viitoare cand va fi gata camera ei.

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

#5
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 19:48

Am dormit pe rind cu amindoi in pat pina cind Alex a facut 3 ani si au vrut camera lor separata. Nick acum doarme singur iar Alex mai face citeva ture pe la mama in pat.

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.net.../Nick Dulce.jpg
http://mywebpage.net...lex telefon.jpg

#6
danateo

danateo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 23:10

Dormim cu el in camera dar el doarme in patutul lui, separat si nu a dormit niciodata cu noi in pat.
Mi-ar fi greu sa il culc in alta camera desi asa e normal si asa va fi pana la urma pentru ca inca papa noaptea (il alaptez) si pentru ca asa m-am obisnuit, sa-l stiu langa mine!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

#7
mariana tache

mariana tache

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.021 mesaje

Postat 22 octombrie 2004 - 09:29

Inca de cand am ajuns acasa de la spital, Stefan a dormit singur in camera, chiar daca sa trezea de foarte multe ori pe noapte. Acum e mult mai bine. Nu se mai trezeste decat cam o data (primeste suzeta si doarme la loc)sau deloc.
mariana tache

#8
anne-marry

anne-marry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 22 octombrie 2004 - 17:57

inca nu am nascut, insa in decmebrie ..urmeaza....pana in vara va dormi cu noi camera, in patutul lui, insa pana atunci speram sa ii facem si lui o camera. camere sunt slvaa domnului..mai tb insa aranjate, facuta soba, sau incalzire centrala etc....sta este///noi s afim sanatosi. insa nu as vrea sa il invat sa doarma cu cineva in camera.



anne-marry [gravi]32 sapt DPN 21 Dec.

pozele mele

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

#9
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 octombrie 2004 - 17:01

dorm cu el in camera,dar are patutul lui lipit de al meu.Are aproape 2 ani ,doarme bine,nu se trezeste dar....se dezveleste si e frig.Ma simt linistita daca il aud respirand,maraind sau razand.Din pacate (sau din fericire??:))lui ii este egal daca sunt sau nu in camera(s-a intamplat si sa dorm in alta parte),oricum adoarme singur,se trezeste vesel si ma striga,se joaca,eu ma culc mult mai tarziu si ma trezesc inaintea lui,dar pentru mine este foarte important sa fiu langa el,sa-l aud,sa.l alint,sa-l miros.Stau cu el de drag,nu de nevoie.
Fiecare copil e altfel si confortul si linistea lor sunt foarte importante.Eu nu l-as fi putut lasa pe Marc singur in camera din prima zi,chiar cu toata tehnologia de monitoare.

http://www.desprecop...me=mamica dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos....lbum?.dir=/5ee0


#10
symaco

symaco

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 26 octombrie 2004 - 11:40

sybille are patutul la noi in camera,nu chiar lipit de al nostru.se trezea de 2 ori noaptea,poate in prima faza reusseam sa o potolesc,dar la a doua trezire trebuia sa o luam langa noi in pat.
acum doarme la ea in patut toata noaptea,ne bate gandul sa ii mutam patutul la ea in camera dar amanam de pe o zi pe alta.e clar ca si noua ne place sa o avem in preajma noastra![il]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -