Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-27


193 raspunsuri la acest subiect

#41
ancaoradea

ancaoradea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 15:13

Magdita Incearca iaurtul de brasov, se numeste Bifidus si il gasesti in metro.[pofta]

#42
blahblah

blahblah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 16:26

Incerc sa gasesc niste date despre cele dintre voi care au suspendat functia ovariana dupa operatia de endo. Ce ati luat si ati avut mult temutele efecte secundare (androginizare, ingrasare etc.)? Nu reusesc sa ma hotarasc pentru un medicament si as avea nevoie de ajutorul vostru. Multumesc!

#43
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 16:58

buna fetelor

mai bag si eu un ochi la voi, de fapt de citit citesc mereu, la scris sunt mai puturoasa[:D]

blahblah tratamentele care se dau la noi nu au efecte de androgenizare, dipherelinul doar inhiba estrogenul, deci apare menopauza, fara sa cresca par sau sa se ingroase vocea. eu nu m-am ingrasat dar bufeuri am avut, si stari ciudate(nervi, sensibilitate) datorita dezechilibrului hormonal. turturica a facut in elvetia un tratament de substituire a estrogenului, efectele secundare neexistand in cazul ei. unele fete s-au plans de dureri de oase, a fost parca si un caz de osteoporoza-reversibila la un tratament de lunga durata(6 injectii). tratamentele de obicei se dau cu 3-4 injectii.

magdita , la noi fetele au ramas si cu endo grIV, adica mai rau nu se poate, cum sa plangi tu pt cateva puncte? nici nu ai nevoie de tratament, incearca ceva homeopate si pt tine si pt sot, sigur vine si bb. puteti incerca de asemenea si inseminari, daca toate analizele va sunt bune.

fetelor va pup pe toate, si vreau sa ma mai bucur de ceva vesti bune. vine ioana in februarie, dar pana atunci, nu ne mai face nimeni o surpriza cu ochisori?[:D]

sunt cu [wow] pe voi

[dual]



a venit toamna...cu un bebe albastru[baietel][:D]!!!

[gravi] 19+

drumul lui bebe

[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ralu&year=2008&month=5&day=25&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180">"]AMR[/url]





#44
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 19:04

Salutare dragutzele [flo]
Blahblah...eu am luat dipherelin 3 luni, nu e prea placut tratamentul, bufeuri, depresii, cateva kg in plus dupa terminarea tratamentului, dar cred ca a meritat, din ce am citit ajuta mult dupa ce se curata focarele de endo prin laparo, impiedica formarea lor o perioada.Daca ar fi s-o iau de la inceput as repeta tratamentul cu toate hibele lui. Succes in alegerea ta [flo]
Acaoradea..[pup] mersic de raspuns, ma tenta mult medicamentul din ciupercutza, dar am dubii mari, mai am timp sa ma hotarasc.[alcool]
Ioana...sa iti traiasca nepotica, si sa-i faci repede o verisoara sa aiba cu cine face prostioare [pup]
Alexia...burtoi frumos ce esti [flo], sa dea Bunul Dumnezeu sa ne molipsesti pe toate. Esti neschimbata [pup]
Gabita...niciodata nu e prea tarziu [flo]
Magdita...ma bucur ca ai indraznit sa scrii, invatam multe una de la alta, asa ca stai pe aproape.Sa stai cat mai putin aici, sa ajungi la odisee [flo]
Ralu...pup albastrelul, nu pui si tu o pozica sa-ti vedem burtik frumos? Eu sunt inebunita dupa burtici[alcool]
AlexaIoana...ce mai faci, esti bine? nu ai mai dat nici un semn de viata, suntem alaturi de tine ,daca putem sa ajutam cu ceva, te rog sa apelezi, sa cautam informatii, ceva, o vorba buna...[pup] multi
Lucialu, Monica, Diana,LilianaFi, Andreyutza,Hera, Fireyes , Ginamaria,Panseluta, Aerlilian, MadaS, Ana-Alexia, Ylari, Crisis81,Bebe2008....si nu mai stiu, iertare [pup]






in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/r2aEp2.png

#45
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 22:26

Magdita asculta ce spune Ralu, ca stieee, am uitat sa-ti zic si de homeopatie, eu cred ca la mine a avut si ea rolul ei, la sot sigur nu a avut.



Mada[pup]muuuah.... acum sigur te molipsesti, saru mana esti draguta



va pup pe toate



[gravi]Alexia si minunea mea [fetita]Natalia Maria



AMR 5 SAPTAMANI [bis] [bis] [bis]

#46
andreyutza

andreyutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 23:47

Buna seara fetelor!!

Mada23 esti o dulce [pup] si mereu ai puterea sa ne incurajezi. Felicitari!!![pup]

Gabita, bine ai venit dar....sa nu stai prea mult pe aici si sa te vedem la odisee.[;)]

Alexia28 eu iti spun de pe acum nastere usoara[majoreta][majoreta]( fac si galerie, vezi?) caci nu stiu cand mai apuc sa intru. Macar o data sa fiu si eu prima!!![:D] Sa va traiasca Natalia Maria, sa fie sanatoasa si sa va umple casa de bucurii!!

Lucia sarut mana pt. pupici!! [pup]

Fetelor ati luat careva duphaston? Aveti idee ce efecte secundare (ingrasare, etc) da si medicamentul asta. Pe prospect nu scrie dar am citit ca inhiba ovulatia si cand am intrebat-o pe doc., care initial mi-a spus ca pot raman gravi cu duphaston fara probleme, deci cand am intrebat-o, s-a cam fastacit. Prima data a spus ca nu, nu inhiba apoi mi-a spus ca sa nu ma astept la vreo minune pe timpul tratamentului.[:(][:(] Si parca mi-a fost jena sa-i spun ca, chiar ea imi spusese cu o luna in urma ca pot ramane. Nu stiu ce sa mai cred si in cine sa mai am incredere...........[:(]

va pup fetelor pe toate, pe toate, pe toate si burtici si fara burtici [pup][pup][pup]


Vreau o minune, vreau o minune-n viata mea!!! Criss

#47
andreyutza

andreyutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 23:52

Scuze in loc sa spun Magdita bine ai venit am spus Gabita, dar nu-i bai.[:D]

deci,

Magdita bine ai venit dar sa nu stai prea mult pe aici si sa te vedem la odisee

si

Gabita bine ai revenit, sa nu stai prea mult pe aici si sa te vedem la odisee

Acum e bine![:D]


Vreau o minune, vreau o minune-n viata mea!!! Criss

#48
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 12 ianuarie 2008 - 00:12

Andreyutza[pup] duphastonul este progesteron si se da in mod normal dupa ovulatie timp de 10 zile ca sa suplimentezi progesteronul din corp,ca in faza luteala acesta creste pentru sustinerea unei eventuale sarcini.Inhiba ovulatia clar...Depinde pt ce ti-l da tie.Pentru endometrioza de ex se da din ziua 5 pana in ziua 25.Asa scrie pe prospectul Orgametrilului (tot progesteron),dar nu am vazut nici o fata pe aici tratata astfel.Si pentru ca duphastonul se sintetizeaza in ficat de obicei se recomanda Utrogestanul care poate fi luat si intravaginal,deci cu efecte secundare minime asupra ficatului,plus ca nu e sintetic.De ametit eu am ametit si de la duphaston si de la utrogestan.Plus greturi...Ele se mai dau si in primele luni de sarcina pana cand preia placenta functia de sustinere a sarcinii.Dupa cele 10 zile de suplimentat cu progesteron,dupa ovulatie deci,il lasi si normal daca nu esti gravi vine CM in 3 zile max de la suprimarea duphastonului.

Gabitaaaaaaaaaaaaaaaa[dual][dual][dual] pei acu' cand vreau sa-mi dau vacanta apari si tu?POate nu te tii de cuvant si mai apari peste un an[neand].Ca si Jubica a aparut cu promisiunea ca ramane aici si asa cum ai mai vazut-o tu asa am mai vazut-o noi.Te-am parat Jubica![zz][pup]

Magditule noi ne stim.[pup][pup][pup][grup]Hai ca o sa vezi ca o sa fie bine si la tine!

Blahblah[pup] eu peruca pe locuri nu tocma'dorite [alcool]am parca pe an ce trece mai multa[bang]Amu'ni cat o fost de vina diphe nu stiu...Dar categoric nervii,bufeurile,celulita,deprsiile si automat gasirea satisfactiei in mancare si mai ales in cioco i se datoreaza cu prisosinta...[alcool]Si retentia hidrica corse,caderea parului si dureri de oase-umeri la mine.Dar nu imi pare rau ca l-am facut.M-am bucurat ca de data asta am scapat de el,dar daca trebuia sa-l fac din nou il faceam[alcool]

Va pupez fetele!



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#49
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 12 ianuarie 2008 - 02:20

Gabitu bine ai revenit iubita!![pup]Unde ai lipsit pina acum????[?]

Alexia28 frumoasa burtica!![pup]

Ralu_t burtica ta ce mai face????[pup]

Lucialu, Mada23, Boo.....va pup pe toate fetelor!!![pup][pup][pup]



Eu am inceput sa ma obisnuiesc cu Marvelon-ul, care mi-a dat ceva dureri de cap la inceput si au cam inceput sa ma doara sanii, dar asta e,....corpul meu nu mai recunoaste anticonceptionalele...pentru ca de fapt nu le vrea...cred!![xx(] El vrea bebe!!![:)]

In rest sunt bine si alerg dupa rezultatele analizelor, care parca nu se mai termina. Am tot sunat la laborator la Giulesti si desi analizelel le-am facut pe 05.12.2007 inca nu sunt gata. (vacanta prelungita...deh) Am inceput sa am emotii, desi mai e mult pina la FIV-uletul propriu zis si sper sa fie ca in teatru EMOTII CREATOARE!![olala][olala]



[comoara] ne intalnim de martisor 2008[i]

#50
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 12 ianuarie 2008 - 11:53

Mada23, popici si tie de la mine, frumoasa!!!! Si tuturor fetelor de aici!!! Mereu intru si va citesc, sa stiti!!!!

Uitati, o floare de la mine!!!![floare3]

Va pup dulce dulce pe tooooooaaaaaate!!!!

YLARI [gravi]

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.web...561951230FYYkoq



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -