Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-27


193 raspunsuri la acest subiect

#21
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 08 ianuarie 2008 - 22:44

Lucia, pupici, pupici si tie de la mine :)
Creste burtica - vezi ca am poze (cateva)

Boo, haide cu vestile odata!

Diana, la multi ani si tie, ce mai faci? Sa fii sanatoasa!

Va pup pe toate fetelor!!!

YLARI [gravi]

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.web...561951230FYYkoq


#22
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 11:31

[colegi][colegi] l-am vazut !!!! l-am vazut !!!

Am fost la eco, mi-a facut transvaginala. Se vede o biluta !!! A zis ca nu e exclus sa fie doi, dar poate e prea devreme inca sa se vada. Mi-a spus sa mai vin peste 2 saptamani ca sa vedem si inimioara.

Evident ca am uitat sa intreb o groaza de lucruri ... [:D]







[gravi][copil]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#23
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 12:58

Boo[pup][pup][pup][:D]mi-ai adus zambete si rasete pe fata!Zambete ca bate fericirea ta pe o raza maaaaaaaaare pana la mine...se simte intens[bis] si rasete pentru cum faci de bucurie.Ai ramas aceeasi Boo de cand am intrat pe forum prima oara :"vreau si euuuuuuuuu"[:D]mereu cate ceva,dar mai ales ceea ce ai si tuuuuuuuuuuu acum [gravi],ca sa te parafrazez[:D]Sa ai grija de tine,sa vizualizezi sambureii ca si eu cred ca sunt mai multi.Stiu ca par o eternitate cele 2 saptamani dar cu siguranta va merita asteptarea.Si in plus ai multa treaba/Aveti[:D].Daca vei lua o carticica despre sarcina ai sa afli cat de multe poate face un muguras de viata in burtica 2 saptamani.[:)]

Ana-Alexia[pup] [pup][pup]stiu ca nu esti foarte activa pe aici,dar mereu prezenta pentru ca in clipe mai importante pentru fiecare dintre noi ai grija sa ne trimiti un gand curat si o vorba buna.Ceea ce spui tu ca ai decis sa faci este superb.Si eu ma detasez de incercarile incrancenate de a avea BB si cred ca asa e bine din orice punct de vedere am putea privi "problema".Legat de ceaiuri iti spun cu certitudine ca daca vei reusi sa le aduci in viata ta vor aduce un plus de relaxare si de serenitate.Nu e greu si nu iti ia mult timp.Poti sa incerci chestia asta seara,cu putin inainte de culcare sau cand esti imbracata in halat de baie,papuci caldurosi si comozi de casa si turban in cap.Cel mai mult iti va lua pana vei procura toate ierburile si le vei gasi un recipient de pastrare.Sunt de acord:trebuie sa traim Aici si Acum.Subscriu cu toata inima.[cheers]

Ancule[pup][pup] am cam incurcat borcanele cu Fivul si ungurii...[:I]Dar stii si tu ca in fond si la urma urmei e vorba si de cand hotataraste DD.Azi poate ca nu se poate un lucru,dar maine nu se stie de unde sare iepurele[;)].Mie mi s-a dovedit lucrul asta nu o singura data.Viata din fericire este plina de surprize,iar viitorul are o multime de variabile si am si eu un feeling ca anul asta va ploua cu gravidute.Cred ca anul asta este un an bun.[:)]

Aerlilian[pup][pup] chiar nu stiu ce semnificatie are restul visului.Dae pentru ca tie ti-a aparut calul alb in vis si pentru ca e vorba de un Mihai...poate ca luna noiembrie va avea un sens aparte pentru tine[hot].Ca atunci se celebreaza parca Sfintii Mihail si Gavril.[:)]

Andreyutzaacum este bine?[dual][dual][dual]Hai mai[pup] ca de obicei uite cum fac:le scriu fetelor care posteaza o dilema/li se intampla ceva sau imi adreseaza cateva vorbe(si vezi ca si asa mai uit[alcool]).Apoi pupez nominalizand cateva fete care sunt pe aici la acel moment,dar la sfarsit spun "Tuturor".[;)]Si chiar ma refer la toate cand dau pupici sau va urez o zi buna.

Ylari[pup][pup] ce burtica frumoasa ai![il]Si la cat de vesele sunt mesajele tale nu pot decat sa concluzionez ca ai o sarcina perfect normala si care te umple de fericire[bis]Ce poate fi mai bine de atat?[^]

Mada[pup][pup][pup] 'nteles sa traiti![:D]

O zi excelenta tuturor!

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#24
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 13:08

Boo...[cool][bis][bis] iti pup bilutza, ma bucur mult pentru tine, multa sanatate bebeilor.[flo]
Aerlilian... [pup] ca sa te faci bine maica [;)] incearaca siropel de patlagina cu propolis de la plafar, calmeaza tusea .
Ylari...pupam burtica frumoasa , sarcina usoara cu bebe sanatos [pup]
Hera, Lucialu....haideti apucati-va de [xinpat] nu mai pierdeti timpul, bateti fierul cat e cald [dual]

Poftiti la pupici si mai noi si mai vechi,mai triste,mai vesele,cu sau fara burtici, nu nominalizez ca sa nu uit. [pup][grup]






in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/r2aEp2.png

#25
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 13:22

Boo ,de acum incolo esti verde,draga mea!Sanatate multa si traieste-ti fericirea din plin!Se pare ca tu esti convinsa ca sunt doi...asa ca...sigur sunt doi!
Lucia ,iubita,dar visul era legat de tine!Cred ca tu esti cea care ne va da vestea...Si cine stie,poate ca va fi un baietel si-l va chema Mihai...[pup][pup][pup]
Se pare ca am mai inviat un pic,s-a spart tusea,nu mai este atat de seaca,deci...nu mor!!!

#26
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 13:28

Eu va colorez de ceva timp in verde, e chestia cu vizualizatul Boo-bulinei, la ea a functionat, deci o sa vina si la voi, poate si la mine [il]






in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
http://tt.lilypie.com/r2aEp2.png

#27
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 13:54

Aerlilian iar eu iti spun ca nu cred ca este vorba despre mine.Pentru ca am ales deja numele la BB.Si nu apare nici un Mihai in schema[:D]Sosul a avut un cuvant greu de spus[:D]Rolul meu in vis o fi fost cam cel pe care il am in realitate:discutam si deslusim visul TAU[:D]Esti o dulce ca te gandesti la mine,dar cred ca surpriza va fi la tine[^]

Mada deci sa inteleg ca verde vezi.Tine verde:Mada,Mada,Mada,Mada,Mada[:D]

Anca asa cum spunea si Aerlilian:selectezi cuvantul sau grupul de cuvinte pe care doresti sa-l colorezi,clic stanga apasat de la prima pana la ultima litera,iar apoi urci sus la optiunea culoare pe sageata care iti deschide casuta cu colori si apesi pe culoarea pe care o vrei.La fel faci cu literele ingrosate,aplecate etc[;)]

Am sters-o!



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#28
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 14:42

Buna ziua fetelor , azi noapte a avut un bufeu luuuung si puternic , dar nu-i nimic, TRECE .

melodie Alifantis -> UMBRA



1) Eu umbra aceasta pe care
O semeni in sufletul meu
Cu mila si trista mirare
Voi duce-o cu mine mereu X2
2) Si-apoi intr-o zi oarecare
In care-mi va fi cel mai greu
Voi pune-o in vechi calendare
Duminica trupului meu X2

R: Fiori prin mine umbla
Si nu am trebuinta
Te rog pe tine umbra
Sa redevi fiinta

3) Flamand de iubirea intreaga
Pe vremi de amurg mohorat
Cand zodiile noaptea-si dezleaga
Ma satur cu-o umbra si-atat X2
4) Si sufletul meu te mai roaga
Magnetic catarg doborat
Tu, umbra tacuta si draga
Aseaza-ti fularul la gat X2

5) O umbra se-nchide in mine,
O umbra prin mine trecu.
E-atat de rau ca e bine,
E-atat de mult da ca e nu X2
6) Bacovia-si iese din sine
Si rade in "a" si in "u"
Si-o umbra in viata ma tine
Si umbra aceea estï tu. X2

p.s. in rest , ma pregatesc sa fiu miresica si MAMICA , atat

numai bine , sanatate tuturor

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .


#29
ancaoradea

ancaoradea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 15:16

Aerlinianma bucur sa aud ca esti pe calea cea buna, daca expectorezi mai ai un pic pana te vindeci[8D]Si merci mult, tie si Luciei ca m-ati lamurit cum pot scrie colorat, cat traieste omul invata, eu credeam ca trebuie sa astept pana am un anumit numar de mesaje trimise si abia apoi sa am acest privilegiu[mariaj]
Lucia Sunt si eu foarte optimista, la unguri merg pt un control, si eventual o IA, mai incolo. Stiu ca se va putea si pt mine, intr-un fel sau altul mai incolo.Asta e singurul pas pe care-l mai fac si 1 an cel putin o lasam balta.Eventual voi merge si la homeopat intre timp.Am inceput sa inteleg mai multe, sa nu ma mai razvratesc si cred ca accept situatia si ma resemnez.Poate totusi asta e reteta. Bineinteles vizualizez intre timp[:D]
Mada23Vizualizam impreuna, cred ca are mai mult efect. Eu am tot vazut-o pe Boo gravi dupa Fiv, asa ca cred ca merge daca ne vizualizam in grup.Sa ne gandim ca suntem un club de prietene, gravi care se intalnesc pe forum la o barfa, la o cafeluta, sa vorbim despre copilasii nostrii.Devin ciudata?
DianaLasa ca trece, hai sa vedem partea buna a lucrurilor, macar poti purta o rochita decoltata la nunta, fara sa iti fie frig[cheers]
BooAsteptam si noi cu sufletul la gura, vesti despre sambureii tai, despre tine. Povesteste-ne bucuria sotului, a familiei, ce parere ai de gemeni si tot ce ai tu chef sa ne impartasesti[8D]Mai ales cum ai facut sa gandesti pozitiv, sa-ti vezi reusita...asteptam reteta de succes.
Gina, Alexa unde sunt clujencele noastre?

#30
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 09 ianuarie 2008 - 15:20

Ancutza, pai io ce ziceam ? nu ziceam ca trece ? si am pus si o melodie de suflet albastru, gingasa si draguta , mai pun si de un party , si ne mai pregatim sa devenim si mamici , avem treaba

te pup cu drag si sa te ajute Dumnezeu ! diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -