Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (49)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:08

Buna fetelor!
Dana[pup]ma bucur mult ca sunteti bine! sarcina usoara in continuare si sa auzim numia vesti bune de la tine! Ce frumos ca nasti vara![pup]
Musette, ce faci?[pup]cum a fost week-endul?
Alinushca[pup], ce tare esti cu...sa stim cu cine avem de-a face! Esti o scumpa!
Flavia,[pup] maine mancam tort, nu? Atunci sa ne abtinem de la orice dulce pana maine...ca sa putem sa papam de la tine...[pofta]
Michelle,[pup] ce mai faci?
L58[pup], Irda[pup] sarcina usoara!
Va pup pe toate!
Eu sunt bucuroasa ca ieri a externat-o pe nepotica mea. Se pare ca a avut ceva viral. Mi-a fost f. mila de ea sa o vad cu perfuzia in mana, fetelor! Este dureros sa vezi copilasii astia chinuiti...Se pare ca e o epidemie ceva, pt ca era spitalul plin, nu mai erau locuri[q][q][q]
Acum Ana e bine, acasa si se bucura ca nu mai are ace in manuta!

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

#22
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:17

Ninia, sarcina usoara la mine? [wow] Ai cumva vreo premonitie ? Ia spune tu la baba, ce ai visat cu mine? [pup]



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#23
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:26

Si eu am ramas putin zapacita... poate cine stie? S-au mai vazut cazuri din astea cand s-a molipsit de la un gand bun plasat din greseala! [:)]

#24
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:27

danangie rezolvat, am trecut datele noi si am facut corectura de rigoare.[pup] multi si sarcina usoara in continuare. Cand mergi sa-l vezi pe bebe?

alinushca am facut si la tine corecturile, sper sa fie bine, daca nu, mai corectam pana e bine.[pup]

Michelle, Flavia voi pe unde ati fugit? [pup][dual][pup]



Fetelor, gata, am facut analiza, se numeste inhibina B si releva la femei, rezerva ovariana reala, iar la barbati, spermatogeneza. Astept rezultatele, peste 2-3 saptamani, [ruga] sa fie bine. Am scris abia acum despre ce analiza era vb, deoarece abia am gasit in Buc. un laborator care sa o faca si vroiam sa fiu sigura ca ajung sa o fac, ca pana acum, dupa spuse, multe laboratoare o fac, dar in realitate nici nu stiu cu ce se mananca, ca sa nu mai spun ca medicii nu o recomanda, desi e foarte importanta. Nah, Romania!



Va [pup][dual] si ba [grup] pe toate si sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si cu vesti bune, indiferent pe ce plan.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#25
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:35

alinushca mai stii? Mai ales ca saptamana trecuta am fost cu o prietena la primul echo , ca e [gravi] cu al 2-lea [bebic] si m-a pus sa beau apa dupa ea [;)]. Poate, poate.....[am].....[ruga]. [pup]



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#26
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:48

Lau-Meli eu nici nu am auzit de analiza asta.d'abia astept sa primesti rezultatul.eu de luna asta incep stimularea timp de 2 luni.daca nu apare bebe in astea 2 luni o sa fac si eu analize asta.

slimatei eu deja antrenez majoretele, ca trebuie sa fie pregatite [majoreta][majoreta][majoreta]

eu sunt z35 fara urme de urati.vineri dupa un test negativ am avut o pata minuscula roz.cred ca m-am dereglat foarte tare[bang][bang][bang]

acum cand ii astept nu vor sa vina, ca sa ma apuc de tratamentul de stimulare, ca am vazut fete care au ramas dupa tratament.



Cristina in asteptarea mormolocului[amoras]



#27
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:56

mcrissa eu zic sa mai astepti putin si sa nu te grabesti sa incepi deja stimularea, iar pata roz poate sa fie de la implantare, asta insemnand ca ai avut o ovulatie mai tarzie decat presupuneai tu, plus ca s-a mai auzit si de teste care se pozitiveaza mai greu. Nu incerci o BetaHCG? E mult mai sigur ca te-ar scoate din ceata, in comparatie cu orice alt test de farmacie. [pup] si eu sper sa fie...cu ochisori [ruga].



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Speranta moare ultima...



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#28
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 15:03

Opssss, L58, am vrut sa iti trimit tie un pupic si Irdei i-am zis sarcina usoara![alcool]
Scuze k s-a inteles gresit!Desi poate oi intui eu ceva si poate iti zic pe bune sarcina usoara.[;)][pup]

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

#29
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 15:07

Ninia pai daca e asa, poate am noroc si se prinde ceva luna asta, ca momentan sunt abia Z3, asa ca mai e. Iar daca se adevereste premonitia, sper ca vei fii prima pe care o molipsesc [:p].[pup]



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Speranta moare ultima...



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#30
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 15:08

va pup pe toate!!!!1
L5845 sunt la fel de aglomerata....tin pumnii la analiza si sa se implineasca urarea Niniei
va pup pe toate....fug la treaba[bang]

Visez la ziua cand voi fii [gravi]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -