Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (49)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 16:42

Salutare dragele mele![flo][flo][flo]



Va multumesc de cuvintele bune si va doresc tuturor sa ajungeti sa aveti un pui in burtica, chiar daca cu testul pozitiv apar si grijile si fricile inerente in cazul nostru! Da' uite asa le facem[neand]!



Baga bebe niste stari de greatza de azi la piatza cred ca am batut recordul de rapiditate la cumparaturi ca mirosea de "de toate"....am stat cu nasul in gluga si tot mai icneam din cand in cand....cred ca aveam o fatza...ca se uita lumea cam ciudat la mine[alcool]



Am dat sa iau un piept de pui sa-i fac o supa copilului.....ti-ai gasit....cum am vazut carnea am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare si am facut stanga imprejur rapid![ups]



Asa ca tocmai l-am informat pe sotz....daca vor mancare gatita...carne in principal sa puna mana sa-si faca si poate ma autoinvit si eu la masa, dar cruda sa nici nu se gandeasca sa mi-o aduca s-o prepar eu!

Greu mai e, da' ma tin tare ca-i pentru bebe![ups]





Flavia, ce misto ca ai grija de tine....si mie mi-ar place sa ma balacesc intr-un bazin, dar probabil s-ar oripila lumea pe-acolo ca fara colac de salvare(fie si de copii) sau fara "aripioare de inot" nu ma incumet sa intru in apa[hippi]!



Lau-Meli....multumim de noul capitol.......nu-i bai daca e baietzell, conteaza sa fie sanatos, sa aiba tot ce-i trebuie si sa se nasca cat mai aproape de periada aia safe pentru el(bebe)! Mie mi-s dragi si fetitzele si baietzii deci.....n-am preferintze.....de Craciun sper sa aflu ce-i ca merg la morfofetala si o sa aiba sarcina 13 sapt si vreo 5 zile......acu' depinde si de bebe daca sta sa ne uitam ce bijuuri are intre craci[olala][:D]!



MAi fetele...uit ceva de speriat......hai ca mai revin cu niste raspunsuri cand o fi neuronu' gravid in functiune....ca acu' e defect![mariaj][^]



Irda [gravi] Bebe

cu [zana] Daria 13 iulie 2005



Poze Daria [foto]

#12
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 17:52

michelle multumim[pup]...nustiu cat e de plictiseala pe cat ma simt un pic inoportuna ca eu sunt printre altele (emotii si frica)fericita cand vad bine cat e de greu... dar eu sper ca intr-o buna zi veti trece toate prin starea mea...[pup]



flavia... am mai auzit de faptul ca dupa te simti goala si parca iti lipseste ceva...sper si mi-e frica si de asta..sa nu cad in depresie dupa..dar sper ca DD ma va ajuta si voi merge inainte..mai ales ca voi avea langa mine...printesa...dar mi-e frica sa nu intru in panica...sa nu stiu ce sa-i fac la momentul oportun... dar sper sa am instincytul matern dezvoltat..ce stiu eu... prob. nu cred ca se termina odata ce ai nascut ce cred ca abia incep... plus ca incepe sa-mi fie frica de nastere..voi reusi sau voi fi o plangacioasa si la urma vor tb sa ma taie...iar o iau razna...[bang]



lau meli.... si eu as vrea sa mai stea... am impresia ca timpul asta care mai e imi da puterea sa ma acomodez cu situatia...desi cateodata ma gandesc ca ma pune si mai tare pe jar...





Stefania X 2[gravi][i]mai avem putin...putin...[hop]Doamne ajuta!

foto



#13
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 18:06

michelle ce versuri...



fetelor stiti ca va urez la toate numai bine si multa sanatate si nu ma voi satura sa o repet ...

multi pupici tuturor [pup] [pup][pup]



Stefania X 2[gravi][i]mai avem putin...putin...[hop]Doamne ajuta!

foto



#14
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 21:41

Buna fetelor dragi! Mi-e somn rau, ca-s drepti de la 5, dar nu ma indur sa nu va scriu. Din memorie, deci:
LauMeli, m-am uitat la povestea voastra...[flo]frumos!Tu cam semeni cu mine, asa mi se pare[:D]
Mirelus si fetele cu visele triste, eu va inteleg bine de tot, ca si eu le am, nu povestesc, ca sunt groaznice. Nu cred ca inseamna nimic, subconstientul lucreaza si temerile noastre se concetizeaza in vise. Gata, nu va mai ganditi la ele[pup]
Irda, cum sa ai 41 kg? Sau n-am inteles eu????Sper ca e figura de stil![pup]
Teo, nu mai zici nimic? Mi-e dor de tiiineeee!
Michelush, [pup][pup]
Mav, uite un [pup] de la o alta ochelarista! Hahaha, sunteti mortali!!!

Eu ce sa va zic? Luna asta mi-am luat inima in dinti si am incercat un pic marea cu degetul, numai ca nu prea am facut calcule, asa ca azi e Z1. Dar nu vreau sa ma gandesc la asta, ca daca ma hotarasc "de luna asta incercam" o sa stau prea stresata si vom fi dezamagiti in fiecare luna. Asa ca e "neoficial"[:D]...

Va pup si revin in curand! Ma duc la somnnnnnnn....

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#15
sicuta13

sicuta13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 22:03

Buna fetele, cei cu mobila inca sunt la mine[zid], ca s-a amanat totul pt azi dupa-masa[alcool]
Pepsi ce iti fac baietii? Ai inceput serviciul?
Lau-Meli si mie mi-a fost dor de voi dar nu am avut acces la net de la servici iar pc de acasa m-a lasat, acum am unul nou[8D]
Ma bucur pentru toate fetele gravidute, voi ne dati speranta...si inca o cunostiinta care in urma cu un an pierdea la 5 luni o sarcina gemelara acum e mamica unei fetite sanatoase.
Danaangie e bine la casa noua ca esti ocupat cu renovari, mobila, mai uiti de restul dorintelor[copil] si speri ca de data asta va fi bine[mamica]
Fetele va pup si va doresc numai bine.

Cris

#16
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 22:10

Hi hi....Irene...nu-i mama figura de stil...atata cantaresc...."cu cotetz cu tot" dupa cum ar spune sora-mea![bis]

Da' am uitat sa precizez un lucru fff important.....am

1,50m inaltime....deeeeci......sunt o chestie mica si slaba!

Gasesti poze la semnatura de cand eram gravi cu Dar



Spor la "incercat marea cu degetul"![:D]





Mav....taaare dragutzi sunteti cu ochelari.....si zambaretzi.....asta conteaza cel mai mult![pup][pup]





Sicutza....spor la munca mama......da' p'astia i-a apucat harnicia acu' seara sau lenea peste zi si acu' vor s-o scoata la vopsea stand .."peste program"[}:)]

Pupam fata[pup]



Irda [gravi] Bebe

cu [zana] Daria 13 iulie 2005



Poze Daria [foto]

#17
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 17 noiembrie 2007 - 23:31

Puteti sa treceti si la mine ca am pierdut o sarcina in decembrie 1998 la 6 saptamani si una in martie 2004 tot cam la 6 saptamani. Va multumesc!



Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#18
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 03:47

Buna fetelor! Pe unde umblati dragelor? Sper ca sunteti ocupate in scop productiv, nu sa fiti....pe langa butoi [neand] da?

miha74 si eu sper ca sa fie din ce in ce mai multe vesti bune [ruga]. Tu ce mai faci? [pup]

musette cum e cu munca? Sper ca macar in week-end sa te linistesti si sa profiti de odihna.[pup] multi si tie [dual]

Irda asa e, pana la urma nu conteaza ce "bijuuri" are, sanatos/sanatoasa sa fie si tu la fel. Ce zice Daria ca vine fratior/surioara, sau inca nu stie? Trec ele si greturile, important e sa fiti voi bine.

slimatei m-am uitat iar la pozicile tale ce burtica rotunjoara ai, lasa ca vine el si momentul sa tii bebelina de la purtator, in brate, fericita. Toate la timpul lor.[pup] si rabdare multa.A, sa nu uiti sa ne anunti cand sa incepem galeria, da? [pup]

Irene semanam? E bine, macar acum stiu ca nu sunt singura mai plinuta, sau nu la asta te refereai? [pup] multi si sa stii ca ne luam de mana, ca si la mine ieri a fost Z1, poate avem noroc impreuna, mai stii? [;)]

sicuta aia cu mobila chiar ca a exagerat, pai se poate? Ma bucur ca acum ai PC nou, poate de acum o sa poti sa ne scrii si tu mai des.[pup] si bafta sa termini cu mutarea.

cristina am trecut la tine si ceea ce lipsea, sper ca esti bine si tu si printesica ta Ingrid.[pup] multi.



Va [dual] [pup] pe toate si va [grup].





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#19
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 12:11

L58, please scoate-ma si pe mine de la gravidutze... si pun-ma cu sarcina 10 sapt pierduta in Iunie anu asta, si avort menstrual in Octombrie. Sa se vada acolo cu cine avem de-a face. [pup] merci

Pepsi
, pot sa fiu eu prima care sa iti zic "la multi ani" in avans? [:D] Mi-e teama sa nu mi-o ia careva inainte!
[bis][bis]La multi ani !!![bis][bis][flo][flo] Sanatate si bucurie multa pentru tine si pentru baietii tai superbi, si pentru taticul lor ca merita si el mentionat la afacerea asta, nu? Cum petreceti? Ai planuri? [:)] Sa ai o zi superba maine!

#20
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 13:37

Buna dimineata,



Ca abia m-am trezit. Se pare ca eu sunt mai binisor.........adica sunt 2 zile ca nu mai ametesc non stop.....ametesc dimineata putin si pe urma imi revin.........cat despre dureri......alaltaieri m-a durut foarte tare in partea dreapta si in spate de am zis ca mor. Am luat un buscopan si mia trecut.



LAU la mine poti sa adaugi ca DPN o am pe 21 iunie 2008. si sa ma scoti de la aspirante ca acum sunt gravidutza. [pup]



CRISTINA26 ce mai face Ingrid? Dintii i-au iesit? Gangureste ceva?



[pup] toate fetele fara exceptii!!











[copil]mult asteptat


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -