Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (49)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
alinush_77

alinush_77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 20:18

Violeta69 imi pare rau pt pierdere si credema ca te inteleg perfect prin ce treci si eu am pierdut 2 sarcini si parca nu este o durere mai mare decat a nu putea tine in brate bebele mult dorit. Eu nici acum nu mi-am revenit total dar in speranta de a avea un bebe candva parca imi da puterea de a merge mai departe. Nu iti pierde speranta si bucurate de micutul pe care il ai deja.

alina

#192
alinush_77

alinush_77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 20:23

Nina81 ai mare dreptate ca nu este drept ,dar cine suntem noi sa judecam, ne ramane doar speranta ca intr-o zi va veni soarele si pe strada noastra.

alina

#193
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 20:26

alinush,multumesc...
inca nu am ajuns la endocrinolog sa-mi spuna despre analizele de la tiroida,iar medicul care ma supraveghea a aflat despre asta in ziua in care am descoperit ca sarcina s-a oprit in evolutie.....pt. ca atunci am avut rez analizei....
ea zicea ca daca am ramas insarcinata probabil ca nu sunt probleme grave,dar dupa cum zici si tu asta inseamna ca a fost cauza...
pe 5 dec aveam programare la endocrinolog,inainte sa stiu de oprirea in evolutie...acum sigur ca ma duc sa vad ce voi face pe mai departe...
BB 2 nu cred ca o sa mai vina in asa conditii pt ca nu vreau sa fie cu probleme...
multumesc la toate fetele pt sustinere[pup]

mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#194
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 20:29

Violeta, cei din jur fie nu inteleg fie vor sa ajute, desi sunt prost inspirati. Si mie mi-au spus in ziua cand bb a murit ca "e mai bine asa, putea sa fie si mai rau"...am simtit ca nu mai pot sa respir: mai rau de atat ce putea fi??[q]
Multa putere sa faci fata durerii...de uitat nu uitam, doar cu timpul parca nu mai suferim chiar asa tare sau nu mai suferim chiar asa tare permanent.

Eu m-am uitat zilele astea pe ecografiile lui bebe si am vazut ca Iosup trecea mereu IR mari si notch diastolic...io am intrebat atunci la dr.obstetrician si mi-a zis ca nu e nimic grav...acum am citit pe net si am vazut IR-urile si notch-ul indica probleme mai mereu, daca apar tarziu in sarcina, cum mi-au aparut mie. Am inlemnit, cum e posibil ca dr. sa-mi fi zis mereu ca e bine cand de fapt eco arata ca nu e? Off, unde sa ma duc sa ma lumineze si pe mine cineva??[bang][bang]



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#195
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 20:35

Irene, din pacate nu mai putem avea incredere in medici. Chiar nu stii ce sa crezi...Unii zic ceva, altii spun altceva total diferit de ce ti-a zis primul...si tot asa. Eu una sunt scarbita de ce se intampla in medicina. Cred ca suntem mai documentate noi decat ei...

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

#196
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 21:12

Deci, am inceput sa citesc, asa ca o sa va scriu la toate, dar pe rand [:p].



Flavia ma bucur ca ti-a placut filmuletul si sper ca ai petrecut bine cu cei dragi tie, in ziua speciala a ta. fost tare bun tortul, am si dansat putin, asa ca una peste alta, a fost tare bine. Si mie mi-a fost tare dor de voi toate, sper ca pe viitor sa nu mai am probleme cu netul, ca e tare rau fara.[pup]

Michelle ma bucur mult hotararea voastra si vreau sa-ti spun multa bafta, noroc si [ruga] sa vina [aho] cu vesti super bune.[pup]

GinaM mi-a placut mult poezia, e deosebita si foarte adevarata.[pup] si sarcina usoara si pe ultima suta.

slimatei ce mai face jucausa ta? Sa ne spui cand sa incepem galeria, da? [pup]

mav sa stii ca m-am bucurat cand am vazut ca ai scris, cu toate ca stiu ca esti foarte ocupata. Ma [ruga] si tin pumnii, sa te rateze uratii si sa vina minunea cat mai curand, chiar daca nu te gandesti inca la asta.[pup]

Lianaa [pup] "unguroaica" si bafta multa, multa la tot.[pup]







Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Speranta moare ultima...



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#197
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 23:32

Am deschis capitol nou aici si apoi incerc sa continui cu ce am inceput.[pup] si va [grup] pe toate.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Speranta moare ultima...



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poveste

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#198
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 decembrie 2007 - 20:56

care e semnificatia cantitatii de sange pierduta la CM dupa chiuretaj? ce inseamna un CM mai ambundent si ce inseamna unul scazut fata de CM anterior?
quote:
Originally posted by mav
irina, nu, nu mi-am facut curaj si sper (ma rog!) sa nu gresesc. tocmai pt ca nu se vede la echo si pt ca nu vreau sa suport alte interventii (n-am nici timp, nici... putere... simt ca as lua-o razna). dar am citit si dr meu mi-a spus ca reducerea semnificativa a menstrei dupa chiuretaj poate indica sinechia uterina. [:(] si cu cat se intervine mai repede, cu atat e mai bine, cica. la mine a fost foarte clar ca dupa ultimul chiuretaj (al 2-lea in 5 luni) s-a modificat menstruatia dpdv cantitativ si dr meu a insistat sa-mi faca "dilatatie" (+ca am capatat sindrom premenstrual +ca acum imi dau seama singura cand ovulez, caci ma dor ovarele -ori ambele, ori cate unul, cam cate 2 zile/ ciclu... chiar in perioada fertila -da' asta n-are legatura cu subiectul). cand am auzit in ce consta "dilatatia"...[ups]... nu am fost convinsa ca asta e solutia pt mine, mai ales ca diagnosticul pe care mi l-a pus dr doar in urma discutiilor purtate, nu a fost confirmat si de alte analize.asta e hotararea mea si mi-o asum. sper ca n-am ales gresit si ca n-o sa regret... cu D-zeu inainte... daca o fi sa nu mai pot face copii... ori ma multumesc cu sebi, ori vom lua in calcul varianta adoptiei (cu care deja e de acord si sotul meu).dar tu poate alegi sa faci si alte investigatii, ar putea fi mai sigur si mai bine pt tine...Mami de Sebi (04.02.2004)________________________CITY OF ANGELS"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


#199
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 decembrie 2007 - 21:05

Violeta 69 si noi am plans, unele singure, altele langa prieteni, si plangem inca, pana la sfarsitul vietii noastre. va durea mai putin cu timpul? vom uita? nu stiu, eu personal nu cred.

#200
crisoprea

crisoprea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 28 decembrie 2007 - 13:23

Buna fetelor. Am trecut sa va spun ca dupa sarcina pierduta in vara, am ramas din nou insracinata, in noiembrie. Dupa un timp de asteptare, 3 CM foarte abundente si niscaiva medicatie (antibioticele de dupa chiuretaj, ovule dupa o cauterizare mai nasoala si acid folic de care nu luasem la prima sarcina) suntem ok si asteptam sa ne umflam [;)]



va pup pe toate si nu uitati ca intotdeauna mai exista o sansa!





Mai tragem o data [gravi] trim 1, 7+

http://babystrology....=11&babycount=1


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -