Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (49)


199 raspunsuri la acest subiect

#171
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 14:54

Mav, nu ai de ce sa te simti vinovata! Fiecare dintre noi care ar fi citit acolo, si a trecut prin ce am trecut noi...nu se putea abtine. Mi se pare nedrept ca nu am fost lasate sa ne spunem parerea si ca ni s-a bagat pumnul in gura! Musette a fost o curajoasa intr-adevar! Avertismentul pe care l-a luat trebuie sa ii aduca mandrie pt ca este rodul muncii sale in lupta de acolo. Sunt atatea fete aici, care se chinuie sa aiba un bebe, iar cele care il au...vor sa scape de el. E nedrept si asta ne-a infuriat! Sincer, eu simt o mare dezamgaire pt ce s-a intamplat acolo...
Am intrat aici pe forum, crezand ca vom putea discuta orice, bineinteles cu bun simt, dar se pare ca nu este chiar asa....[q]

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

#172
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:22

pot sa plang si eu pe umarul vostru?![q][q][q]
sunt doar doua zile de cand am facut chiuretaj...
BBle meu s-a orpit in evolutie....
trebuia sa aiba 9 saptamani dar nu am apucat sa-l tin in brate si sa-i spun cat il iubesc!
motivul?!
nu se stie....
toate analizele au iesit bune,nu am nici o infectie in organism si nu am mai avut niciodata o sarcina oprita in evolutie...
ar putea fi de la faptul ca glanda tiroida nu functioneaza bine...
analizele TSH sunt putin peste limita,max este de 5 si eu am 5,2....in ce s-o masura...dar nu stiu daca de aici mi se trage!
am plans cand am citit poezia de inceput...
pt. prima data cand am plans cu adevarat...pt ca pana acum am incercat sa raman tare!insa stiam ca odata o sa rabufnesc....
poate ca e bine sa plang,dar nu mai vreau sa plang!

va multumesc[asia]


mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#173
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:26

Michelle[dual] iti multumesc mult!Nu am putut sa ma abtin.....![dual]

va multumesc mult fetelor pt sustinere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Violeta imi pare rau!cuvintele sunt de prisos,suntem alaturi de tine![V]

Visez la ziua cand voi fii [gravi]

#174
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:29

violeta,imi pare rau ca n-a fost sa fie... sa plangi este normal, depresia te va apasa,dar e un mod de a te descarca... eu in sarcina asta as putea numara pe degete zilele in care nu am plans... de frica sa nu pateasca ceva bebe... pentru ca-mi aminteam de cele doua sarcini pierdute...e greu,stiu asta, noi suntem alaturi de tine. pupici multi

dragele mele, va pup pe toate, am citit pe sarite, tot nu ma simt binesi stau in pat. sper sa fie totul bine



Marina, o [gravi] in [9cer] cu [baietel] Mihnea-Adrian 27+

Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

#175
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:34

Violeta, suntem alaturi de tine si poti sa plangi oricat vrei tu aici, alaturi de noi. Toate am trecut prin asa ceva si te intelegem f. bine! este greu sa uiti, asta nu se va intampla niciodata, dar poti sa treci peste asta si sa incerci din nou sa ai un bebe!

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

#176
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:45

Violeta69-imi pare atat de rau sa aud ca ai trecut prin asa ceva...Imi pare rau ca si poezia care am postat-o te-a facut sa plangi..nu stiu ce sa iti spun.La mine sunt doi ani de cand am pierdut prima sarcina(avort spontan)si un an si o luna si o zi de cand am pierdut-o pe fetita noastra scumpa...si durerea nu s-a diminuat si zilele in care plang sunt tot atatea...important este sa iti pastrezi o sansa ca odata va fii bine,sa fii puternica sa o iei din nou de la capat,cu durere in suflet stiu nu iti va fii usor dar trebuie sa lupti si mai ales sa nu mai intrebi "de ce"pentru ca aceasta intrebare te va macina incet(o spun din experienta pt ca eu si in ziua de azi ma intreb de ce... si nimeni nu imi raspunde)...Poti sa plangi de cate ori simti nevoie,noi suntem aici si te intelegem...
Cat de mult mi-as dori sa nu mai treaca nimeni prin aceasta durere fara margini...


#177
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:46

violeta[grup]



Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________



CITY OF ANGELS

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)








#178
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 15:56

violeta imi pare rau.[q] sper sa ai forta necesara sa iti revii cat mai repede.
mav cm-ul s-a redus cantitativ destul de mult din cauza asta m-am si dus la dr. dar el a zis ca reducerea cm nu inseamna neaparat sinechie. acum vineri sunt z14. oare la eco se va putea vedea ceva daca e sinechie? dr stiu ca e destul de bun pe eco asa ca sper eu sa vada daca e ceva in neregula. apropo stiu ca aveai aceeasi problema, tu ai rezolvat-o sau inca nu ti-ai facut curaj?

#179
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 16:01

Violeta, imi pare rau ca ai ajuns si tu pe aici. Se mai intampla. can doctorii au exclus toate variantele de raspuns, ramane numai "eroare genetica". Iar asta se mai intampla... dar nu-i nimic, data viitoare o sa fie bine. Asta trebuie sa crezi cu tarie. Cand o sa te refaci, cand o sa treaca durerea, cand o sa inceteze lacrimile, sa fii convinsa ca data viitoare o sa fie bine. Nu e nimic in neregula cu tine. Doar ca in natura chestia asta se intampla aleator.

Am intrat sa vad daca nu m-am ales si eu cu avertisment. la drept vorbind nu stiu de ce m-am bagat in discuta cu pricina. Cine are puterea sa faca un avort poate sa si incurajeze pe altcineva sa faca. Motivele pe care le descrisese tipa aia ca fiind suficiente pentru avort sunt... de pe mine m-a durut capul cand le-am citit. Dar asta e... nu avem ce sa facem. Avortul ramane apanajul unei generatii de femei neinformate corect, fara o crestere sanatoasa acasa.

IN rest, si eu pe aici. Astept sa vaz care se gravideste urmatoarea dintre voi [:)] Mav? Sau Musette ? Sau Michelle ? Facem un pariu ceva ? [:D]

#180
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 28 noiembrie 2007 - 16:08

Irinabobe-sper din suflet sa fie bine la eco si sa nu fie sinechie,sa fie de vina doar stresul pentru reducerea catitativa a cm-ului.Numai vesti bune sa ne aduci.
Alinuscha-pe mine m-a revoltat enorm acel subiect,bine ca nu mi-am scris si eu parerea ca eram data afara SIGUR!Dupa cum am mai spus viata este foarte nedreapta,cu greu ma abtin sa nu spun ceva in legatura cu acel subiect dar ma abtin caci vreau sa mai fiu aici pe forum alaturi de voi...Cm-ul meu este tot de 31 de zile desi analizele toate mi-s bune,hormonale,tiroida....dar nu cred ca raman repede gravida,oricum am zambit la faza cu pariul.te pup!



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

  • Saptamana 25

    lili.95
    - Ieri, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -