Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

In 2024 bem xxxCINO


225 raspunsuri la acest subiect

#21
Nick_Elkia

Nick_Elkia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 01 februarie 2024 - 18:20

 

La faza cu chiulitul cu toata clasa mie mi se pare de kko sa nu participi.  [:-)))] Adiica daca toti decid ca e cazul sa plece, sa ramai tu in clasa e de porc. 

la noi au fost cateva faze la inceput de liceu tare stranii. 

 

adica, in oct s-au batut unii pe seara cu niste manuale in clasa. nici acum nu se stie daca erau din clasa noastra sau ba, ideea ca clasa mea a fost pedepsita si din clasa de langa cancelarie calduroasa am fost mutati intr-o cladire peste drum, fost laborator de chimie cu gresie pe banca si soba la usa. 

 

apoi de 01 aprilie am facut cu clasa din fata o farsa la profi. ne-am mutat in clasa la aia. ei bine, o luna de zile, profa tepuita ne-a dat teste. 

a fost un sentiment ciudat de razbunare.

 

apoi colegii mei vroiau doar la Mathe sa plecam, unde era o tipa in primul an, ulterior a ajuns directoare. nu stiu de ce le picase lor cu tronc, dar mie matematica si profa imi plăceau 

si nu am plecat.vroiau greva ca le puse profa nota proasta la mathe, nu ca ei nu invatau.

 

apoi definitoriu pt mine a fost faptul ca fiind a 5-a la parinti, mama mea vroia sa ma tine acasa. asa ca in 91 cand am inceput io liceul si parintii mei tinau la scoala prin gazda 3 copii si tatal meu era somer de la santier abia asteptau sa calc pe bec ca sa renunt la scoala. 

Stiam ca am doar un bilet si l-am jucat cum a fost mai bine pt mine, si drept sa zic mi s-a rupt de mofturile colegilor naravasi.

edit : 

am uitat ce era mai important in povestea mea . 
Eu jucam in alta liga, prin faptul ca eram surda, nu ca acum dar nu auzeam cand eram strigată din spate și luam notițe greu . Era musai ca profi sa fie toleranți cu mine . Să mă țină cineva b prima bancă pt ca învățasem lecția în clasa 8-a când am fost trecută în ultima bancă pe motiv ca eram cea mai înaltă din clasa . 
nu asta era motivul , vorbisem intr- o oră și apoi eram exasperată. A venit cumnatul meu la școală atunci , pt ca  ai mei nu înțelegeau și nu m- au lasat in prima banca, cu a doua . 
 

deci eram cumva pusa n garda sa fac cum se poate sa ajung la facultate. 

la carte eram bună, dar știam ca e o condiție necesară dar nu suficientă . 
 

păi ăștia ai mei habar nu au de asfel de stresuri . În plus tatăl lor merge la școală și chit ca erau doi profi care vroiau să ne convingă ca e laie, după 60 minute îi convingea ca de fapt se înșelau . 


Editat de Nick_Elkia, 01 februarie 2024 - 20:48 .


#22
Nick_Elkia

Nick_Elkia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 01 februarie 2024 - 20:34

Am terminat XANAX . 
am aflat ca murise la 8 luni de la apariția cărții . 
aici e un interviu intre ultima lui iubită, Raluca și cel care citește cartea  pe voxa 

https://youtu.be/KSU...qFbJsNV3ZCZnlNd

 

Am citit tot ce am gasit despre Autor . Am și plâns de nervi ca a murit . 
 

Am început cartea recomandată de tine . Să văd dacă pot trece peste vocea care o citește . 

 



#23
Nick_Elkia

Nick_Elkia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 01 februarie 2024 - 20:38

Laura, 

 

era o fată aici pe DC a cărei băiat a terminat anul ăsta la Cluj . E tare de treabă, o am pe FB. Cred ca îți răspunde cu drag la întrebări . 
Mai are un băiat londonezul . 
 



#24
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 02 februarie 2024 - 15:25

Laura, 

 

era o fată aici pe DC a cărei băiat a terminat anul ăsta la Cluj . E tare de treabă, o am pe FB. Cred ca îți răspunde cu drag la întrebări . 
Mai are un băiat londonezul . 
 

Acum nici nu stiu ce sa intreb ... decizia e la Bianca, care se va hotari dupa ce merge la simulari la amandoua universitatile. Sunt modificari in bibliografie si modul de organizare a concursului de admitere anul asta la ambele facultati. Pe de o parte e bulversata de schimbari, pe de alta parte e motivata sa traga tare si sa faca tot ce poate. Ideea ei e sa dea test unde crede ea la momentul ala ca are sanse mai mari sa intre.  Nu tine neaparat sa mearga intr-un oras anume, daca in celalat simte ca ar avea sanse mai mari. 



#25
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 02 februarie 2024 - 15:54

Am terminat XANAX . 
am aflat ca murise la 8 luni de la apariția cărții . 
aici e un interviu intre ultima lui iubită, Raluca și cel care citește cartea  pe voxa 

https://youtu.be/KSU...qFbJsNV3ZCZnlNd

 

Am citit tot ce am gasit despre Autor . Am și plâns de nervi ca a murit . 
 

Am început cartea recomandată de tine . Să văd dacă pot trece peste vocea care o citește . 

 

 

 

Din ce am ascultat pe voxa, mi-au placut "Chiriasa tacuta" si cartile Doinei Rusti. 



#26
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 09 februarie 2024 - 16:45

Am intrat doar sa va urez un sfarsit de saptamana cat mai bun si frumos, cu oameni dragi si activitati pe sufletul vostru! 

 

A inflorit un ghiocel mic, tras afara de vremea mult prea calda. Sunt temperaturi de aprilie. Mi-e teama pentru pomi, sa nu infloreasca mult prea devreme.

 

Rasaritul azi la noi:

 

Miniaturi atasate

  • rasarit2.jpg
  • rasarit.jpg


#27
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 13 februarie 2024 - 09:36

Buna dimi, am incercat sa postez ceva si s-a blocat.

Cum mai sunteti ?

La mine ploua torential ca vara, sambata au fost cam 18grC. Soare, cald. Am facut o plimbare lunga cu sora-mea.

Am terminat Cazul Magheru / Mihail Drumes. Am luat-o de la biblioteca.

Acum continui cu Cartea iubirii / Kathleen Mcgowan.

Am incalcat rezolutia anului 2024  [fri] , am gasit oferte prea bune sa le pierd. 

Am luat 2 carti in engleza de pe bookoteca si alte 3 de pe crimeseries. 5 carti = 100 ron 

Sper ca sunteti bine.  [flo2]


Editat de dana vio, 13 februarie 2024 - 09:41 .


#28
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 14 februarie 2024 - 12:48

Buna! 

Noi suntem relativ bine. Rares e acasa, iar racit varza. Nu stiu ce e cu copilul asta, parca are imunitatea de la 3 ani. Nu a facut febra, dar a epuizat servetelele de nas si pe cele de bucatarie de cat ii curg mucii, mai si tuseste. Noi ceilalti suntem ok deocamdata. 

Luni incepe o saptamana de vacanta. Ma bucur pentru ei ca vor dormi mai mult dimineata. Nu plecam nicaieri, nu facem nimic. Noi cei mari vom munci, ei vor lucra pt scoala. Au simulare pt bac in primele zile din martie. 

Au inceput sa se agite comitetele de parinti cu organizarea cursului fetiv si a banchetului. Nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa ne coste si distractiile astea. Ma rog, ei sa fie sanatosi, ca la sfarsit de gimnaziu nici macar de o poza de grup cu clasa nu au avut parte. 

 

 

Dana, foarte buna afacere ai facut cu cartile. Spor la lectura! 



#29
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 14 februarie 2024 - 14:49

Laura Coldrex Junior e foarte bun ptr raceli de-astea , eu i-am dat lui Ale in toamna 2 cutii succesiv ca nu parea chiar ok dupa prima cutie. Si vitamine. Acum ii dau doar vitD ca are o lipsa mare. 

 

Noi nu avem vacanta sapt viitoare ci cealalta.

Sapt viitoare este scoala altfel si au tot felul de activitati in program. 

 

Sapt asta s-au distrat la scoala:

luni toata lumea a avut bluza rosie

marti s-au imbracat foarte elegant, fetele cu rochii si baietii la sacou 

azi sunt cu roz, i-am luat lui Ale un jerseu roz cu inimoare rosii 

[:-)))]

Ma bucur ca se distreaza.

Marti au facut poza cu proful de mate pe care toata clasa il iubeste, Omul este de generatie veche, este inspectorul de mate pe judet, la fel de lejer da si 5 si 10. Proful a pus poza pe facebook si a scris ca spera sa fie impreuna 4 ani.  [fri]

 

 

 



#30
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 14 februarie 2024 - 17:44

 

Am incalcat rezolutia anului 2024  [fri] , am gasit oferte prea bune sa le pierd. 

Am luat 2 carti in engleza de pe bookoteca si alte 3 de pe crimeseries. 5 carti = 100 ron 

Sper ca sunteti bine.  [flo2]

trebuie sa vezi partea plina a paharului. Adica ai redus nr de achizitii . Si obiecrive mai mici, de ex, nu cumpar pt o luna, sau ceva de genu asta.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -