Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

In 2024 bem xxxCINO


225 raspunsuri la acest subiect

#1
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 29 ianuarie 2024 - 16:48

Va invit la o bautura calda si aromata xxxCINO : Cappuccino, Mochaccino, Frappuccino :).

Fiecare ce doreste ce pofteste!

 

424729826_10159570693700927_444423344654


Editat de mcoca, 29 ianuarie 2024 - 17:35 .


#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 30 ianuarie 2024 - 09:19

Neata buna! La un cappucino vin si eu. Multumim, coca, pentru capitolul nou! 

 

 

dar macar am ras de ma doare burta.

am stat pe Cartea lu Liviu Iancu, Xanax. Daca imi dau seama tipul a fost generatia mea, cred ca am fost colegi la cibernetica ( evident ca nu il stiu )

ce am mai ascultat:

A fost doar ciuma Ludmila Ulitkaia, - buna

Jojo Moyes cand viata iti mai da o sansa,  nu.

mai citesc pe telefon Hotii de atentie/de ce nu te poti concentra Johann Hari, buna

si mai am Hotul de Carti /Markus Zusak

 

Stii ca Liviu Iancu a murit in urma cu cativa ani. Din cauza bolii de inima despre care scrie la sfarsitul cartii. Si mie mi-a placut mult cartea lui.  

Cred ca sambata sau duminica seara a fost la TVR ecranizarea dupa "Hotul de carti". Cartea mi-a placut foarte mult, filmul nu chiar. 

 

Eu citesc acum "Zuleiha deschide ochii", despre deportarea taranilor tatari in Siberia. Si ascult "Viata ca un rau" (o chestie care mi se pare siroposa si nu imi place, dar daca m-am apucat de ea, insist sa o termin) .

 

Noi suntem ok. In parametri, fiecare la treaba lui. Am avut un weekend linistit, nici copiii nu au iesit deloc, am mancat la pranz toti si sambata si duminica si a fost tare placut. 

 

La faza cu chiulitul cu toata clasa mie mi se pare de kko sa nu participi.  [:-)))] Adiica daca toti decid ca e cazul sa plece, sa ramai tu in clasa e de porc. La Rares la clasa au facut-o la o ora de franceza in a doua saptamana de scoala pt ca profesoara lor era in concediu medical si inlocuitrul ii plcitisea ingrozitor. Au tinut si diriginta si directorul sa ne spuna apoi la sedinta cu parintii ca "vaaaai, ce au facut!" . Pe mine m-a distrat cum povesteau copiii ca au planuit si au plecat. Facem si noi de astea in liceu. Tin minte exact cum am plecat de la 3 ore in mijlocul zilei, cu colega de banca, ca sa vedem  "Independance day" la cinematograful care era peste drum de liceu. 



#3
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 30 ianuarie 2024 - 12:11

Hello, hello

 

[cit]  [cit] 
coca, multumim de capitol nou. Mi ai adus aminte de frapucino baut pe plaja alaturi de placinta grecesca cu spanac.  [8D] vreau vacanta si caldura. 

 

Laura,monica,  cu chiulitul va dau dreptate. Nici sa exagereti, dar nici sa fii tocilarul clasei. Aveau un mare farmec orele cand fugeam de la liceu si ne plimbam prin parc. Venea primavara, indragosteala, prietenii, gasca, prostioare. Tare fain era. 
 

dana , n am banuit ca Ale era asa rebela.  [hop]  Cum mai stai cu somnul? 
 

elkia, big hug  [pup] ai grija de tine si sa rezolvati. 

———

noi am avut un week end full. 
la compet a fost veni, vidi, vici.  [dan] pustiul pe care l a invins in finala era nesportiv si mega inganfat. [:(]   Mai pierduse contra lui si acum era condus la scor, cand a intors meciul. Chapeau. 

Dar a fost si odihnit, hranit bine, ca un sportiv, antrenorul a fost super. 

urmatorul meci peste trei saptamani.



#4
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 30 ianuarie 2024 - 12:16

Ah, si mai vroiam sa scriu  ca L a vizitat liceul . E f incantata. S a intalnit cu o prietena, a reperat niste ore optionale de laborator, etc.

 

Azi ma duc la scoala  [bib] iar ma iau astia in primire.

 

Si a mai primit bilete cu reducere , 4 euro , sa intre la concerte. E pt elevii de la scoala de muzica. F buna initiativa. 
Si mai au o tabara de muzica la vara, dar ea nu vrea sa participe.



#5
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 30 ianuarie 2024 - 21:57

 

———

noi am avut un week end full. 
la compet a fost veni, vidi, vici[dan] pustiul pe care l a invins in finala era nesportiv si mega inganfat. [:(]   Mai pierduse contra lui si acum era condus la scor, cand a intors meciul. Chapeau. 

Dar a fost si odihnit, hranit bine, ca un sportiv, antrenorul a fost super. 

urmatorul meci peste trei saptamani.

 

Bravo Judoka! Felicitari flacaului!



#6
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 30 ianuarie 2024 - 21:58

Ah, si mai vroiam sa scriu  ca L a vizitat liceul . E f incantata. S a intalnit cu o prietena, a reperat niste ore optionale de laborator, etc.

 

Azi ma duc la scoala  [bib] iar ma iau astia in primire.

 

Si a mai primit bilete cu reducere , 4 euro , sa intre la concerte. E pt elevii de la scoala de muzica. F buna initiativa. 
Si mai au o tabara de muzica la vara, dar ea nu vrea sa participe.

 

 

Ore optionale de laborator ... nice ... la noi optionalele sunt: engleza, istoria artei, greaca si latina .... ultra naspa



#7
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 31 ianuarie 2024 - 09:58

Hop si eu, buna dimineata  [flo2]

Mcoca optionalele voastre sunt faine, mie mi-a placut foarte mult latina. Si istoria artei suna foarte bine. 

La mine sunt multe grade sub 0 acum, dar e soare si perfect uscat. Canta pasarelele, zici ca vine primavara. 

J felicitari ptr ado ! 

Ale ieri a reusit sa-si scanteasca glezna la sport.  [batcap]  Fata asta are 2 picioare stangi.  [smulgpar]  A fost imediat la cabinet, au facut-o cu ceva crema si i-au pus o fasha, dar nu era umflat si nici pana azi dimi nu s-a umflat. Doar ca o doare cand calca in anumite pozitii. 

Ieri am fost la cosmetica cu ea, i-am zis sa o si penseze sa nu se mai faca singura aiurea. 

Azi tb sa gatesc ceva, cred ca fac un luskos si o tocanita de pui. Cred ca mai am gnocchi la congelator, daca nu pun paste sau cartofi. 

 

 

 



#8
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 31 ianuarie 2024 - 16:35

Ore optionale de laborator ... nice ... la noi optionalele sunt: engleza, istoria artei, greaca si latina .... ultra naspa

E un liceu cu profil stiinte sociale /umaniste, sau cum de e asa o lista de optionale ? '

 

 

Judoka, felicitari baiatului pt victorie!! Cum a fost la scoala ieri ? Tot ok? Ma bucur pt fata ta ca a gasit deja lucruri care sa o entuziasmeze la liceu!

 

Dana, recuperare cat mai rapida Alexandrei! 

 

Noi zilele aste tot dam refresh la siteurile universitatilor si facem liste cu calendare de admitere. Deocamdata ce are Rares in vizor au date pt examene in zile diferite, ceea ce e super. Medicinistii inca nu au afisat nimic , cei de la Cluj nici macar programa din care se da examen nu au publicat-o.  [smulgpar]



#9
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 31 ianuarie 2024 - 20:53

E un liceu cu profil stiinte sociale /umaniste, sau cum de e asa o lista de optionale ? '

 

 

 

 

Nici macar. E un liceu teoretic cu clase de tot felul : stiinte, uman, socio-economic.



#10
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 01 februarie 2024 - 00:30

Hop si eu, buna dimineata  [flo2]

Mcoca optionalele voastre sunt faine, mie mi-a placut foarte mult latina. Si istoria artei suna foarte bine. 

 

 

Vio, Maya nu a facut nici greaca nici latina in gimnaziu. Era optionala si eu i-am zis ca mai bine nu ... nu avea sens sa isi aglomereze orarul.

Istoria artei suna bine dar in realitate e f multa franceza.

Pe mine ma seaca f tare ca sunt numai optiuni umaniste. Si faza naspa e ca daca nu ai nicio optiune pici in clasa cea mai proasta. Ca norocu Maya are optiunea Euro (adica engleza). Dar daca nu era buna la engleza?


Editat de mcoca, 01 februarie 2024 - 00:31 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -