Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


114 raspunsuri la acest subiect

#11
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 14:22

Roli, satatate multa si recuperare cat mai rapida ! Imbratisari! 

 

Silvia, sunteti tare frumoase! Ce a crescut mica de cand nu am vazut-o in poze! Pe fata Crinei se vede bucuria de a sta la poze  [:-)))] . Cunosc privirea aia! 

 

Am impodobit si noi ieri bradul si am mai pus niste luminite pe afara. Da, de revelion toata gasca vine la mine. Macar de Craciun scap, ca ne-a chemat sora'mea mica la ea pe toti.  



#12
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 14:23

Mihaela, sarabatori frumoase si vesele iti doresc! 



#13
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 14:45

Silvi, frumoase sunteți, și tu și "mâțele"! Și bradul.

 

Mihaela, mă bucur că ai mai scris. Înțeleg că v-ați păstrat "baza" în Visby. Sărbători frumoase!

 

Laura, ești o eroină dacă găzduiești toată gașca de revelion. L-am văzut pe Rareș cu band-ul pe FB

 Bravo!

 

Velvet, și noi ne vom distra doar cu pisicile anul ăsta, cred. Nu mai plecăm pe nicăieri, greva prelungită, stăm prost cu finanțele.

Ce activități de Crăciun faceți la școală? (Mi- e dir de școală și de elevii mei...)

 

Am reușit și noi să facem bradul ieri seară.

 

Aici plouă torențial, halal vreme de Crăciun.

 

O săptămână cu spor!



#14
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 15:32

Silvi anul asta ma sare bradul. Oricum cred ca l-as gasi lesinat, ca e si Neagra acum  [:D]  frumoase sunteti toate 3  [flo2]  Da, pe 6 si-au dat cadourile  [:)]

 

Mihaela  [pup] 

 

Fleur  [floare3] De Craciun sunt aici, ca-n ultimii ani, de streaja la cei 4 pisii, pleaca prietena mea, apoi de Revelion plec eu la sora mea si ramane ea. Maine avem Targul de Craciun, cu obiecte hand-made facute de copii  [:)]  Suntem si in Saptamana Altfel.


Editat de velvet, 18 decembrie 2023 - 15:36 .


#15
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 01:06

Bradul si matzele:

 

craciun 2023.jpg

craciun 2023 3.jpg

craciun 2023 5.jpg

 

Pregatiri cu spor tuturor!



#16
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 01:09

Velvet, ce frumos, târg de Craciun si schimb de cadouri!

Mi-e dor de scoala si de elevi si mi-e ciuda pe tampitii din guvern ca ne-au privat anul asta de momentele speciale cu elevii inainte de vacanta de Craciun!



#17
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 08:59

Fleur minunate pisinele tale  [il]  Ai mei mi-ar da una daca le-as pune ceva in cap  [:D]  Sper sa rezolvati cat mai curand cu greva! Rahat de poiliticieni, ca aici!  Frumos si bradul  [pegeam]  Te pup  [cupisi]



#18
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 10:24

Bună ziua!

 

Mihaela, sa ai un Craciun frumos, cu fetele tale frumoase! ma bucur ca esti bine, linistita si pozitiva.  [flo2]

 

Laura, da, Crina uraste sa stea la poze...stii tu bine! Distractie frumoasa de revelion. eu nu am gasit loc de joaca ptr ziua Iuliei din cauza serbarilor si i-am facut acasa. mi-a fost teama ca o sa faca dezastru, dar sambata dimineata in 2 ore am terminat toata curatenia. Si nici pregatirile nu au fost asa ingrozoitoare, pana la 12 cand am luat-o de la scolita impreuna cu gasca de fetite am terminat tot: snitele de pui, cartofi wedges, salate, doua tavi de strudele cu mere si gutui, o tava, pateruri cu branza. friptura de porc pentru adulti doar pregatita pentru cuptor. am mai comandat pizza, la ora 4. tortul a fost cumparat. Tu ai experienta din anii trecuti si de la petrecerile copiilor, o sa te descurci si momentele astea impreuna cu familia si prietenii sunt atat de importante! 

 

Fleur, multumesc! plouă? unde e zapada voastră cea veșnică din noiembrie in aprilie?  [:-)))]

 

Velvet, Multumesc! sa te distrezi si de Craciun cu blanoșii si de revelion in familie! si mica mea are saptamana altfel. astazi face pizza. nu vreau sa ma gandesc cum arata pizzeria care ii gazduieste! cred ca vor regreta experienta si alta clasa nu mai primesc!



#19
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 13:12

Fleur, Velvet, Silvi, Mihaela, Laura  [flo2] , va multumesc.

 Ma bucur foarte mult de zilele aste cu soare, ca ma simt tare bine pe terasa la soare. Astea imi plac cel mai mult, dar ma bucur de fiecare zi, fie ea si friguroasa sau cetoasa, chiar daca atunci ma cam doare. Dar acum inteleg pe deplin gluma sau zicala, ce-o fi "daca te doare inseamna ca esti viu".

Silvi, ma uimesti cu preparatele pt petrecere...nici cand eram sanatoasa tun nu as fi putut face atatea.

Copiii se mai duc la scoala, ca sa impodobeasca brazi, sa faca secret santa si sa aiba de unde veni acasa  [:D] .

De Craciun face mama sarmale, iar eu o friptura, care de fapt seface singura la cuptor. Si o sa incerc cozonac la masina de facut paine, pentru prima data. Suntem doar noi si mama si daca in zilele alea se mai rataceste cineva pe la noi. Vom vizita nasii, care vin pt cateva zile.

In rest, ma indeletnicesc cu plimbarile zilnice, care nu trebuie sa lipseasca.

 



#20
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 19 decembrie 2023 - 18:47

Silvi multumesc  [flo2]  Stiu ca poate suna ciudat, dar blanosii sunt si ei familia mea, familia mea de zi cu zi, terapia, bucuria si zambetul meu de cum ma trezesc  [:)]  tare cu pizzeria si clasa fetitei tale  [:D]

 

Roli  [floare3]  ma bucur ca esti mai bine.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -