Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


114 raspunsuri la acest subiect

#21
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 20 decembrie 2023 - 14:35

Bună ziua!

 

Roli, nu mi se pare ca am facut multe pentru ziua micăi...la petrecerile pentru domnul sot faceam mult mai multe pregatiri, cand faceam acasa, la țară se ocupă socri [:)]

si incă am uitat să spun si de platoul de post pentru parintii mei cu ciuperci umplute si o salata cu maioneza vegetala pusa pe adrei si alte chestii gata cumparate.

Plimbari placute sa ai si sa te recuperezi repede!

 

Velvet,  [flo2]

 

pe unde sunteti, il cautati pe Moșu? 

 

maine facem si noi secret santa la birou. eu o am iar pe șefa mea...nu stiu cum se intampla. 



#22
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 21 decembrie 2023 - 04:33

Eu sunt pe aici. Mâine împlinim 4 săpt. de grevă și sindicatele au refuzat a 4 a ofertă a guvernului. O nouă ofertă în bătaie de joc,  săptămâna și oferta. 

Tot mâine avem ultima zi de pichetaj la școală de anul ăsta și vom face un fel de petrecere de Crăciun. Pe trotuar! 

 

Azi am făcut livrări de mâncare, ca de obicei, dar cu peripeții. Am rutina mea, încep cursele la o anumită cafenea.Îmi comand o cafea și aștept ofertele online de livrări. M-am grăbit să plec la prima cursă, am înșfăcat cafeaua și am uitat rucsăcelul cu portmoneul și toate actele și cardurile pe scaun, la masă. Am făcut livrări două ore până să-mi dau seama că nu îl am. M- am întors val-vârtej la prima cafenea și l- am găsit! Îl adusese cineva la casă și era pus după tejghea. Uf, totul e bine când se termină cu bine!

Și chiar s- a terminat cu bine ziua! La întoarcere acasă ne aștepta și pe noi o livrare: cadourile de Crăciun pentru amândoi de la organizația Big brothers, big sisters din Montréal. Ei ajută familiile monoparentale, printre altele. Ne-a mai înseninat!

 

Am primit mult ajutor în această perioadă și sunt foarte recunoscătoare!

 

Velvet, mâțucele noastre sunt mai mici și încă acceptă! Avem și rochițe de Crăciunițe pentru ele. Le vor purta 5 minute cât facem poze.

 

Silvi, da, vom avea Crăciun brun și verde anul ăsta. S-a făcut frig, nu mai plouă și va fi soare. Nu mă plâng! Zăpadă vom avea multă, cu siguranță, ca în fiecare an. Cu cât mai târziu, cu atât mai bine!

 

Roli, sunteți singurei de Crăciun? Cred că ai mai scris, dar memoria mea e ca a lui Dory. Băieții sunt independenți?



#23
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 21 decembrie 2023 - 15:23

Buna si de la mine!

 

Am intrat sa va urez Sarbatori fericite si linistite alaturi de cei dragi!

 

Eu am avut o luna decembrie foarte aglomerata si se anunta la fel si sfarsitul anului, dar s-a prelungit termenul ordonantei cu 6 luni si atunci mai respir. Maine voi lucra de acasa, iar cele trei zile dintre Craciun si Anul Nou sunt in concediu. Vom face sarbatorile acasa.

 

Noi suntem bine, copiii se pregatesc de vacanta. Am reusit si eu sa ma organizez cat de cat de Craciun. Sper acum sa fie si pe placul lor.

 

Nepotul este tot in spital, inca nu este pregatit de transplant...speram ca noul an care vine sa vina cu vesti bune!

 

Fleur, iti doresc sa rezolvati cu greva! Nu aveti zapada inca?

 

Silvi, chiar ca ai muncit ceva la pregatiri.

 

Mihaela, m-am bucurat sa citesc vesti de la tine.

 

Cam atat de la mine ....ne mai auzim



#24
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 25 decembrie 2023 - 14:01

Sarbatori fericite tuturor!


#25
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 25 decembrie 2023 - 14:08

Am scris un mesaj lung, s-a postat doar o fraza. [batcap]

In rezumat, v-am mai citit, sunt cu gandul alaturi de voi, ma bucur alaturi de voi de realizari, ma intristez cand aveti necazuri.

Va imbratisez virtual si va doresc numai bucurii si sanatate.



#26
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 ianuarie 2024 - 17:02

La multi ani, dragi pinguine  [artif] un an nou cu sanatate, bucurii si impliniri va doresc.



#27
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 ianuarie 2024 - 17:34

Suntem in drum spre casa [pk] nu am reusit sa ma loghez pe forum decat azi  [batcap]

 

Pe 17 am revenit din Columbia, pe 19 a plecat mandra la ai mei. Noi pe 26 am plecat spre Sacele. Saptamana dinainte a fost plina, job, plus diverse de rezolvat acasa. Am ajuns cu bine la casa, era cald, patul nou montat  [pk]  masina iar plina, am dus deco pt sarbatori, lumanari  [:-)))] am decorat casa, la intrare, pe terasa.

 

Pe 31 am fost cu Roli si sotul la concertul de orga de Anul Nou, de la Biserica Neagra  [il] ft fain a fost, ne-a placut. Dar era un frig, am inghetat cu hainele pe noi (noi doua eram in rochii tricotate  [alcool] ). Pe 30 a venit si Yagmur cu partenerul la noi. Revelionul l-am petrecut cu ei, Roli cu sotul si un prieten de-al lor, plus fostii proprietari si baiatul lor. Ne-am simtit foarte bine, la 4am ne-am culcat  [pk] am facut fondue de branza, am 2 caserole si 2 resouri, branza adusa din Elvetia. Am facut si focul pe terasa, am adus vatra de foc (asa o cheama in romana, in germana e Feuerschale). 

 

Am avut program zilnic, am fost si in vizita la Roli, la fostii proprietari, la parintii lui  [il]

 

Pe 2 au venit mandra cu Marvin (el a ajuns pe 30 la ai mei), i-am dus la Bran, apoi prin Brasov. Seara la cina in Brasov si dupa la patinoar. Ieri l-am dus la aeroport, noi cu mandra la ai mei. Azi dormim la Paprika, maine ajungem acasa.

 

Ne-am si odihnit, programul nu a fost asa de incarcat de data asta  [:D]

 

Imi place casa din ce in ce mai mult  [il]

 

Weekend fain sa aveti.



#28
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 04 ianuarie 2024 - 18:33

Salutare în 2024!

Un an nou plin de sănătate și bucurii, dragele mele!

 

Nici la mine nu a mers forumul din ajun de Crăciun până acum.

Așa că propun să lăsăm subiectul până la Crăciunul viitor, că nu se știe!  [:-)))]

Serios, sper să nu dispară forumul! Zic să ne salvăm toate contactele de aici.

 

Noi am petrecut foarte fain anul ăsta. De Crăciun am fost la nași iar a doua zi am primit la noi pe prietenii noștri. Pe 30 am plecat în minivacanță de revelion cu prietenii, în Ontario. Ei ne-au oferit cadou sejurul la hotel, într-un studio mare cu bucătărie utilată. Hotel foarte confortabil (Marriott), cu mic dejun inclus, piscină și spa. De Revelion am făcut grătar afară, în fața hotelului unde era și vatră cu foc (como se dice la voi!  [:)] ). Copiii au copt guimauves la foc (vă las pe voi să căutați în dicționar). Pe 1 a fost ziua prietenei mele și am serbat-o la restaurant și  înapoi la foc, cu șampanie și Baileys!

Am și vizitat împrejurimile, foarte frumoase, orășelul e situat la un râu, cu cascade, rapides, insulițe, plaje și păduri superbe de conifere. Acolo e și cea mai mare bază militară din Canada, era și un muzeu militar, din păcate închis de sărbători. Am mai vizitat un heritage village, un muzeu al satului, pe dinafară că era peste tot închis.

Poze pe FB.

 

Greva s-a terminat, înainte de vacanță. Din misterele democrației sindicale, nu știm nici până acum ce s-a obținut concret. Vom avea adunări generale spre sfârșitul lunii să votăm, vom ști atunci. Eu mă bucur enorm că reîncepem școala luni, pe 8 fără elevi și de pe 9 cu elevii.

 

Sper că ați petrecut frumos cu toții și ați pășit în noul an sănătoși și voioși!

 

Ella, mulțumim pentru vedere! Foarte frumos programul vostru de sărbători!

 

LauraNico, sănătate multă nepotului! Fie ca 2024 să fie anul vindecării!

 

Marion, bine ai revenit!



#29
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 05 ianuarie 2024 - 08:58

Buna si LA MULTI ANI 2024!

Va doresc tuturor ca noul an sa fie cu sanatate si vesti bune pentru toata lumea!

 

 

Si eu abia azi am reusit sa ma conectez pe forum duoa multe incercari esuate!

 

Noi de sarbatori am fost acasa. De Craciun intotdeauna vin parintii si socrii la mine, de Revelion am fost acasa, iar pe 1 ianuarie la tata al carui nume e Vasile.

 

Fleur, ma bucur ca s-a rezolvat cu greva. Am vazut poze pe FB. 

 

Marion, bine ai revenit!

 

Ella, mie tot mi se pare un program plin. Sper sa pot ajunge si eu la munte...daca nu vreo 2 zile macar un week-end sa prin si eu... cum sunt singura din familie care schiaza e mai greu dar nu imposibil.

 

Cam atat , sper sa ne intalnim mai des!



#30
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 05 ianuarie 2024 - 19:30

La Multi Ani si un An Nou cat mai bun tuturor!  [fluturas]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -