Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


114 raspunsuri la acest subiect

#1
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 16 decembrie 2023 - 02:36

N-am ce face in greva si v-am facut un subiect nou, mai festiv, asa. Nu am gasit diacriticile pe laptopul de la scoala si imi cer scuze.

 

Haideti cu bucuria, speranta si lumina Sarbatorilor!

 

Eu va dedic un cantecel sau doua (sa vad daca reusesc)

 

 



#2
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 16 decembrie 2023 - 02:38


Editat de Fleurdelise, 16 decembrie 2023 - 02:41 .


#3
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 16 decembrie 2023 - 03:04

Roli, am citit la celalalt subiect ca ti-ai facut curaj sa iesi singura in oras. Te referi singura cu masina? Oricum, felicitari.

 

Ella, v-ati intors din vacanta?

 

Silvi, sper ca esti mai bine cu sanatatea. Ati sacrificat porcul la rude la tara?

 

Viviana, mai treci pe la noi? Mi-e dor de discutiile despre carti, despre flori...

 

Am mancat o supa ramen cu kimchi, atat de picanta ca mi-au dat lacrimile si mi s-au aburit ochelarii. Si mi-am adus aminte de Mihaela, care propunea retete coreene si recomanda kimchi. Deci, Mihaela, ce mai faci, te-ai instalat cum trebuie, cum e la nou job?

 

Eu stau acasa si gatesc, baiatul e la petrecerea de Craciun de la cercetasi (scouts). Pregatesc pentru cand vine, peste prajit cu mamaliga si mujdei.

 

A mai trecut o saptamana si toate-s la fel. Simt ca traiesc intr-un univers paralel, fara scoala dar cu colegi, sau in filmul Ziua cartitei.

 

Sa auzim de bine!



#4
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 decembrie 2023 - 14:40

Roli, am citit la celalalt subiect ca ti-ai facut curaj sa iesi singura in oras. Te referi singura cu masina? Oricum, felicitari.

Cu autobuzul , la ore libere, cand gasesc loc pe scaun.Nu pot conduce, o frana, invartit volan brusc...nu merge. Am avut operatie pe cord deschis. Nu am voie inca nici un efort, lovitura, miscare brusca, etc. 



#5
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 17 decembrie 2023 - 18:26

Oh, Roli, nu am știut că ai avut așa o operație complicată. Să îți revii pe deplin, în ritmul tău.

(Cred că la asta te refereai când ai scris că ai trecut recent printr-o încercare). Multă sănătate, te îmbrățișez!

 

Ce liniște aici, cred că sunteți în pline pregătiri.

Eu nu am făcut nimic până acum, nu am avut chef. Nici cadouri decât fleacuri. Lui fiu-miu cred că îi voi lua fie un laptop de tip Chromebook, fie o cartelă de telefon (telefon are deja). Să văd ce "dealuri" bune găsesc, vreau să umblu luni că nu facem pichetaj la școală.

Eu mi- am luat două parfumuri mici Ralph și sunt mulțumită.

Mai trebuie să iau câte ceva pentru prieteni, nași, și mai ales pentru copiii lor.

 

Sunt fericită că am o nepoțică nouă, de două săptămâni, de la verișoara mea, o cheamă Medeea Ioana.

 

Azi mergem la o petrecere de Crăciun la o biserică iar după amiază sper să reușim să facem bradul  (spre bucuria pisicilor!)

 

Aștept poze cu brazii  sau pisicile voastre sau amândouă, când aveți timp 

 

Spor la treabă!



#6
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 17 decembrie 2023 - 20:17

[hia]

 

Fleur  [flo2]  Eu nu pregatesc nimic, nu am despre ce sa scriu. Doar ma bucur de orice timp petrecut in liniste cu pisii mei. Si de orice moment cand ma fac sa rad cu gura pana la urechi. Ei sunt Craciunul meu  [pegeam]

 

Roli  [pup] 

 

Sarbatori cu bine tuturor!  [mata]


Editat de velvet, 17 decembrie 2023 - 20:22 .


#7
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 10:22

Bună ziua și bine v-am găsit în căsuță nouă de sărbătoare!

 

Fleur, multumim pentru capitolul nou, festiv și muzical! am ascultat dedicațiile tale, eu nu ascult niciodată muzică în franceză, nu știu artiști, nici nu prea înțeleg, dar mi-au plăcut melodiile tale, mulțumim!

Îmi pare rău că nu se întâmplă nimic bun cu greva voastră, dar mă bucur că ai primit sprijin și că vă puteți bucura de sărbători.

Eu sunt mai bine în ultima perioadă, mulțumesc pentru grijă! [flo2]

anul ăsta nu participăm la ritualul cu porcu pentru că muncim și eu si domnul soț, inclusiv sâmbătă. Porcul va fi sacrificat miercuri de Ignat și joi seară va face Florin un drum la socri să le ducă câte ceva și va veni cu bunătăți [:)]

Să îți trăiască nepoțica! Bun venit în familie!

 

Ella, La mulți ani cu întârziere! să fii sănătoasă! te așteptăm cu poze însorite și luminoase! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Roli, mă bucur să aud că ești mai bine și te recuperezi! Bravo! Având în vedere prin ce ai trecut eu zic că ești tare curajoasă! Ai grijă de tine...sănătatea e cea mai importantă!

Baftă lui Marc cu chimia și în general cu toate planurile, să ajungă să studiere unde își dorește! Crina vrea să înțeleagă chimia, ca să treacă clasa [:-)))] nu va studia sigur așa ceva. Ea merge pe limbi străine, științe sociale, în principal istorie și literatură. 

 

Laura, Bianca ta e foarte studioasă, serioasă, muncitoare...a mea e mult mai delăsătoare și neimplicată, ca să mă exprim frumos. Chimia e grea, nu zic nu, dar și ea e total dezinteresată...Crina reține atât de multe, citește, dezbate la materiile care îi plac și deloc la celelalte. Sper măcar să intre unde vrea la liceu și să „scape” de materiile nedorite.

cum a rămas cu revelionul vostru? tot tu faci pregătiri?

 

Velvet, se pare că tu trăiești Crăciunul în fiecare zi datorită pisoilor! nu le faci brad? noi ieri când am împodobit bradul i-am atârnat și lui Ozi, peștele, o ghirlandă făcută de Iuli de acvariu.  ai făcut Secret Santa cu copiii la școliță? 



#8
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 10:31

2e3eb838-2fa5-4a24-81c0-c15a3136540a.jpg

 

 

 

 

la cerere pun poza cu bradul și mâțele! sper că se și văd!


Editat de silvi8, 19 decembrie 2023 - 09:08 .


#9
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 10:36

P.S. sus, aproape de vârf e zânuța de la Strumphy. imi pare rău că nu mai intră pe la noi cu poveștile ei minunate, mesajele ei erau atât de line, ca un balsam. Și Viviana imi lipsește!

 

P.S. 2 - nu avem vârf pentru că l-am spart. vom merge să căutăm altul, sau o stea.



#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 18 decembrie 2023 - 14:11

Ziua bună! 
 

Sunt OK, rămân în Trelleborg, mi-am dat demisia în Visby. Viața e in continua schimbare. Dacă o să am mai multe de zis, poate anul viitor. 
 

Eu sunt pe tren, dinspre Stockholm spre casă. Am fost cu Diana la spa și apoi am rămas până azi. Am fost liberă de vineri de la ora 12.30 până mâine dimineață. O dată la 2 luni am un we așa lung. 
 

De Crăciun am liber o săptămână, merg în Visby. Vor fi amândouă fetele acasă, abia aștept. Lucrez în 30 si 31 decembrie dar tura de dimineață. Voi trece în anul nou singură, al meu soț e de gardă în Visby. 
 

Roli, uf ce experiență! Sănătate multă îți doresc! 
 

Mai trec pe aici! 
 

Sărbători Fericite tuturor! 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -