Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


732 raspunsuri la acest subiect

#381
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 15:38

Miha, bafta, sa iasa testul negativ. Si mandra a fost in contact cu persoane testate pozitiv, a facut mereu test PCR (in Coreea e obligatoriu PCR) si au fost negative.

Si faine planurile de vacanta, va fi cu siguranta una de vis. 


Editat de Ella73, 07 iulie 2022 - 15:40 .


#382
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 15:48

Monica, la Siofok, ca anul trecut (hotelul e Mala Garden, e langa hotelul unde am stat anul trecut...l-am vazut si ne-a placut mult, asa ca anul asta mergem acolo....numai ca nu putem rezerva in perioada asta mai putin de 3 nopti, asa ca am fost obligati sa stam mai mult  [:D]).

 

Laura, mai am zile de anul trecut, plus orele suplimentare care se transforma in zile libere..si am luat vacanta combinata cu zile libere oficiale (ca ex, pt 17 zile in aprilie, am luat liber doar 7, 6 au fost  weekend, 4 zile libere la noi in canton).  

 

Silvi  [ascuns]  asa am fost mereu cu organizarea...si asta e si jobul meu, ii organizez pe altii  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] sunt pro-activa, poate prea pro...ma enervez cand tb sa trag de altii, pt ca eu raspund imediat si rezolv totul repede (daca nu tine de mine)...si sunt si perfectionista, asta nu e bine  [ph34r]



#383
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 15:51

Azi am facut curat, am fost la cumparaturi, am facut fasole verde cu pui (si pt socrii). Diseara merg la fitness 2 ore (box si zumba), am reinceput de luni  [pk] am dus lipsa sportului, de-abia asteptam sa merg iar. 

Maine vreau sa tund iarba si sa ma epilez. 

Sambata la sport 3 ore si pe seara la petrecerea cu vecinii. 

Duminica ori relaxare ori o fuga pana la socrii. 



#384
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 16:37

Mihaela, interesant itinerariu de vacanta. Si mie imi place sa organizez vacanta din timp, traseu, cazari si ce e de facut/vizitat. Mancatul, la fel, nu ne intereseaza, pt. ca ne place sa descoperim specificul locului. Nu agreem mancatul la hotel.



#385
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 16:42

Anul asta, avem planificat traseu in Turcia, care era planificat pt anul trecut, cand n-am ajuns ca era zona rosie. Stam 4 nopti in Kusadasi, 3 nopti Bodrum, 6 nopti Oludeniz, 3 nopti Istanbul si cate o noapte pe traseul de dus si de intors.


Editat de roli25, 07 iulie 2022 - 16:49 .


#386
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 16:54

Frumos Roli! Turcia era in plan in 2020, plus Georgia și Azerbaidjan. Era planificat in linii mari, a venit însă pandemia. Vom ajunge și acolo odată…

 

Vacante frumoase tuturor! 
 

Testul rapid e negativ. Mai fac unul dimineața dacă tot fără simptome ma trezesc. 
 

Mie mi-au rămas 17 zile de concediu de anul trecut plus am 35 de zile anul asta. Am luat trei zile când a terminat Silvia liceul. Mai am 49 de zile. 4 săptămâni iau acum, in Iulie-August. 20 de zile lucrătoare, rămân 29. Mai iau 2 săptămâni in Noiembrie, când merg in SUA. Rămân 19. Așa ca m-am hotarat sa îmi iau câte o zi pe săptămâna concediu, in Septembrie și Octombrie, și între Crăciun și revelion. Astea ultimele nu e sigur ca le primesc. Dar voi vedea. Și tot îmi mai rămân pe anul viitor. :)

 



#387
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 iulie 2022 - 16:57

Laura, ii sta bine lui Rareș cu par negru. Îmi place de Bianca, ca dorește sa meargă sa lucreze la cabinetul stomatologic. 
Ce frumos ca ai grădina de legume! Eu nici de flori nu prea am avut timp. Nu îmi place sa grădinăresc, nu ma relaxează. 



#388
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 iulie 2022 - 07:57

bună dimineata!

 

vad ca Turcia era in planul mai multor pinguini. si noi aveam rezervat 10 zile cand a inceput pandemia dar am anulat, fara costuri. ma chinuisem sa gasesc si parcari si plimbari cu vaporul si cate si mai cate...

acum au intervenit alte cheltuieli, dar tot o sa mergem candva. [:)]

 

Mihaela, foarte organizata si tu. sa ai un concediu asa cum iti doresti si sper sa ramai negativa [flo2]

 

Roli, sa ne povestesti la intoarcere despre Turcia. iau notite!

 

am o zi usurica, sper. e si zi scurta azi, e si sarbatoare asa ca sper in sfarsit sa ma relaxez. maine scot ceapa din gradina si fac gem (adica soacra face dar o sa o ajutam si noi, macar sa desfacem caisele).



#389
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 08 iulie 2022 - 09:40

Mersi mult! Mai lucrez săptămâna viitoare, încep 100%. Apoi o săptămâna din concediu sunt acasa, vine Diana cu prietenul ei. 

 

Aștept și eu povesti despre Turcia, Roli! 

 

Sunt negativă, încă :). 
 



#390
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 08 iulie 2022 - 10:34

Multumesc pentru aprecierile la adresa flacaului. Cra cra cra! 

 

Mihaela, sper sa ramai negativa in continuare!  35 zile de concediu!? Uau! Eu am 21 si sper sa mai negociez 2-3 la sfarsitul anului. Am avut 24 anul trecut, cand am schimbat job-ul am revenit la 21, din pacate pt ca am fost cascata si am uitat sa negociez si aspectul asta. Eu mai mult de 24-25 zile /an nu prea am auzit in jur. 

 

roli, mamaaa, ce vacanta lunga!! Nu am avut asa ceva niciodata. Sunteti foarte tari! Bravo voua! Sa aveti vreme buna si sa va super-distrati! 

 

silvi, zi buna si cu spor la gem [:)]. La mine abia au inceput un pic sa isi schimbe culoarea caisele, inca sunt tari si acre. Ma gandesc, dupa ce ne saturam bine de mancat, sa incerc sa fac o caista intr-un bidonas, sa vad ce iese. La noi in casa gemurile /dulceturile/compoturile nu se mananca aproape deloc. Am borcane si de 3-4 ani prin beci. Asa ca eu evaluez pomii dupa capacitatea de a face ceva cu alcool din fructe  [:-)))]  [alcool] . Barbatul asteapta prunii sa creasca mai mari, sa faca mai multe fructe,  sa testeze cum ar iesi o palinca.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -