Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


732 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 10:47

Pe raft ma asteapta apa proaspata pentru flori. De aici si ideea titlului. Placut, dar  nu  cine stie ce, e  ceea ce mi-a oferit capul azi.

 

Scurta recennzie e cat se poate de potrivita. Asa mi s-a parut.

Am adaptat-o si a ramas  asta:

Diferitii participanti, vizitatorii fideli  frecventeaza ghetarul ca sa se bine-dispuna, iar acolo rasul, camaraderia si, uneori, lacrimile oaspetilor fac casa buna cu cafeaua pe care le-o ofera gazda. Aceasta din urma isi traieste viata in ritmul confidentelor vizitatorilor ei, dupa caz, amuzante sau miscatoare, sau ...

 

Noi suntem si gazde, si participanti, si vizitatori, si locuitori permanenti si vine, a venit vara!

Sa ne bucuram de vacanta, de copii, de noi, de cei pe care ii avem aproape.

 

 

Trandafirii mei din curte, cu plecaciune va ureaza sa aveti o intrare faina intr-un un nou capitol!

 

tran1 (1).jpg

 

tran1 (2).jpg



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 11:24

Multumim pnetru capitolul nou, Viviana! Superbi trandafirii tai! Am citit si eu cartea si mi-a placut .



#3
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 11:35

Servus pinguini

 

Viv, fain titlul si faini trandafirii  [il]  [il]  [il]  multumim pt capitol nou  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

La mine e nebunie mare, vreau vacanta  [:D] noroc ca luni e liber, asa ca vom avea un weekend lung  [pk]

 

Socrela are maine operatia la inima, sper sa treaca cu bine peste. E cu risc, dar fara ea iar nu e bine. 

 

La noi e soare cu dinti; de fapt bate un vant rece  [zirea] avem 20°, dar din cauza vantului e racoare. 

 

Am decis cu mandra sa mergem 2 zile si la mare, la Busan. Mergem cu trenul. Pe insula Jeju nu mai mergem. Mai e putin si o vad  [pk]

 

Zi faina sa aveti. 



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 11:57

Ella, atunci,    sa vedeti "Train to Busan"- daca nu l-ati vazut deja, mie mi-a placut filmul. M-am bucurat ca un copil sa vad zombi coreeni.  [pk]

 

 

Noi ne-am cam terminat concediile, CCS pleaca saptamana viitoare.

Da, am avut niste luni minunate. Acuma ma asteapta o vara cu prietenii probabil.

 

Mama se simte mai bine.

 

Soacra merge azi cu baietii la mamografie. Ii este foarte frica, plange.

Avem pentru ea un dr. Navigator Oncolog care ne ajuta si ne indruma pas cu pas. De exemplu mamografia o face la o fundatie unde doamna Navigator oncolog ne-a trimis.

Pana saptamana trecuta habar nu am avut  de existenta acestei meserii.



#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 12:15

Ella, multumesc f mult pentru vedere! A ajuns la mine cand erai in tara, apoi am uitat sa iti spun. Multumesc! Mai ai un pic si iti vezi fata, cred ca esti tare fericita! 

 

viviana, sanatate multa mamei si soacrei! 



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 13:03

Multumesc mult, Laura!



#7
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 13:18

Bun găsit la capitol nou!

 

Viviana, frumos la tine in curte. Sanatate mamei si soacrei! chiar daca pleaca CSS iti urez o vara frumoasa.

 

Ella, sanatate soacrei! te cred ca deabia astepti sa te vezi cu Marcia dupa atata timp. Sa petreceti timp frumos impreuna!

 

Mihaela, ai inceput cu 75%? Cum esti? si tu te revezi cu Diana asa ca va urez si voua petrecere frumoasa!

 

spor la invatat absolventilor de LauraNico, Monica, Roli! sa intre la liceele dorite!

 

maine e liber teoretic dar eu muncesc. macar ma bucur ca vine mama sa stea cu fetele. Iuli are carnaval si apoi spectacol pe scena din piata civica. sper sa pot sa fug sa o vad, e prima daca cand va canta pe scena.

C face inca o tura de proceduri, am fost ieri la evaluare la dr. si tot nu e bine.

cam asta e la noi, nimic nou...



#8
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 15:07

Buna ziua si de la mine!

 

Viviana, ce mult imi place titlul! Sanatate multa mamei si socrei! Trandafirii sunt o splendoare.

 

Ella, sanatate soacrei! Revedere placuta iti urez cu Marcia!

 

Silvi, sanatate lui C! sa-i dati cat mai repede de cap! 

 

Eu incerc sa-mi stapanesc emotiile, mai avem 2 saptamani. A invatat, acum sper sa nu se piarda in cele doua zile.

Mama termina azi tura a 5-a de chimio. Are zile cand nu prea se simte in putere, dar in rest ok. Pe 23 iunie are CT sa vedem cum va fi.

Cam atat de la mine.



#9
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 15:16

silvia, sanatate multa Crinei si zi super faina sa aveti maine, sper sa ajungi sa o vezi pe Iulica! Tin pumnii! 

Si eu lucrez, dar am avut vineri liber in compensatie. Ai mei copii nu mai vor sa ii duc in parc [:D] . Bianca nu stiu ce va face, Rares are de scris o recenzie la o carte si de pregatit ultimul test la mate de anul asta (dau vineri, apoi luni-marti trebuie sa aiba toate mediile incheiate) . 

 

Ella, sanatate soacrei, sa treaca bine peste operatie si sa fie cu folos! 

 

Laura, sanatate multa mamei! Cred ca esti f stresata, dar sigur va fi bine! Imbratisari multe! Tin pumnii! 



#10
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 15:41

Silvi, eu anul asta n-am absolventi, sunt la relaxare!  [:D]  La anul termina Andrei a -8 a. Anul asta Monica si Lauranico sunt pe baricade. Eu la anul, ma tin de mana cu Monica. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -