Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Razboi in Europa


1204 raspunsuri la acest subiect

#1141
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.363 mesaje

Postat 13 iulie 2023 - 17:57

Ati vazut declaratia ministrului apararii din Marea Britanie?  i-a spus lui zelenski ca ei nu sunt Amazon , sa le livreze arme cand vor...



#1142
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.766 mesaje

Postat 13 iulie 2023 - 18:39

Michelle, ti-am mutat ultima postare in subiect separat. https://comunitate.d...-alte-discutii/ Chiar nu te las sa duci in derizoriu subiectul asta. Se intampla o gramada de lucruri extrem de importante pe front, in Ucraina, in Europa. Sa bagatelizezi in halul asta subiectul e o jignire la adresa milioanelor de oameni care sufera. Daca vrei sa discutam despre trafic de persoane , prizonieri, tortura, lipsire de libertate, in context, uite, putem incepe pe marginea acestui articol : https://apnews.com/a...2eed9378be13c72

Nici o problema daca ca ai considerat tu de cuviință si 

mutat subiectul, deși traficul de sex, lipsirea de libertate, cenzura, fake news, problemele sociale din America, corupția fam B ,  TOATE au legatura cu razboiul asta si sunt considerate la fel de importante.  
cand problemele sociale din America sunt date la o parte si focusul e numai in război si ce mai cere Z astăzi, pe taxpayers ii afectează.
la fel coruptia si relațiile cu țările in cauza a fam B. 
Desigur pe cei din alte tari nu e semnificativ atita timp cat armele si baniii curg…



#1143
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.350 mesaje

Postat 13 iulie 2023 - 22:11

Letitia îți raspun ca m-ai întrebat , desi topicul e f trist si nu prea vrea sa-l dezbat. Legea asta e la nivel de stat cum sunt multe alte legi si nu are legatura cu religia . 

Sunt legale in fiecare stat cu 2-3 excepții, unde e limita parca 6 sapt … in California se pot face pana la 6 luni, Oregon parca e chiar fără limita !!!! Poate sa fie numit cum o fi, fetus , alien…e un suflet care ar putea sa trăiască la 6 luni, dar e pur si simplu măcelărit .

Eu cred ca dimpotrivă,  când se exagerează si se vine cu propuneri extreme , lumea indiferent de credința/ necredință pune stop. 

Ai văzut Sound of Freedom ? 
 

Nu ca nu l-am găsit gratis. Văd însă un documentar despre secretele familiei Duggar. Sa vezi ce fac fanaticii religioși in numele religiei. Ti-l recomand.



#1144
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.350 mesaje

Postat 13 iulie 2023 - 22:20

Ați văzut ca yevgheni seful mercenarilor e dispărut, nimeni nu știe unde e, se crede ca a fost omorit după întâlnirea cu Putin.



#1145
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.766 mesaje

Postat 14 iulie 2023 - 00:50

Nu ca nu l-am găsit gratis. Văd însă un documentar despre secretele familiei Duggar. Sa vezi ce fac fanaticii religioși in numele religiei. Ti-l recomand.
stiu de ei de vreo 10 ani… nu, multumesc… nu ma interesează .

nu reprezintă majoritatea creștinilor obișnuiți. 


Editat de michelle-usa, 14 iulie 2023 - 05:16 .


#1146
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.766 mesaje

Postat 14 iulie 2023 - 16:13

Biden calls up US military reserve units to deploy to active duty in Europe in ‘Operation Atlantic Resolve’”

 

Am ajuns si aici, nu mai e decât un pas si ne baga copiii la înaintare pe front 

 



#1147
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.003 mesaje

Postat 15 iulie 2023 - 03:28

Ați văzut ca yevgheni seful mercenarilor e dispărut, nimeni nu știe unde e, se crede ca a fost omorit după întâlnirea cu Putin.

Prigojin e bine merci, au tot apărut zilele astea imagini, dacă nu și un interviu, un video, cu el în chiloți într-un cort, cică pe teritoriul Rusiei.

Am impresia că acest personaj și toată rebeliunea lui sunt o diversiune. Nu mi se pare că influențează în vreun fel situația de pe front. Unde contraofensiva ucraineană înaintează foarte lent. Să vedem dacă noile arme primite produc un progres notabil.



#1148
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.350 mesaje

Postat 15 iulie 2023 - 16:40

Asta e știre de o zi
 

Russia’s top mercenary Yevgeny Prigozhin has probably been murdered after leading a failed rebellion against the Kremlin regime, a former senior US military leader has suggested

https://www.independ...n-b2375111.html

 

 

Wagner boss Yevgeny Prigozhin ‘dead or in prison’ after Putin meeting, former US commander claims

#1149
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.003 mesaje

Postat 15 iulie 2023 - 19:26

Și poza cu el în cort e de zilele astea, am văzut-o pe FB de mai multe ori din mai multe surse de știri. Naiba știe ce-o fi cu el în realitate. Eu nu cred că a fost realmente o amenințare la adresa lui Putin, nici măcar a generalilor, cred că a fost un bluff orchestrat tot de Kremlin.

Adevărații oponenți, dacă există, sunt în umbră și sunt cu siguranță din interiorul Kremlinului, când se vor manifesta nu se știe.



#1150
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.748 mesaje

Postat 24 iulie 2023 - 08:41

361942691_830594298426440_90236820214325

 

'russkiy mir' - lumea rusa. 

 

Biserica ortodoxa veche de 200 de ani, monument UNESCO, bombardata de armata "ortodoxa" rusa. Odessa e supusa de cateva zile unui tir de rachete si drone care lovesc doar tinte civile si centrul vechi. Propagandistii rusi se intreaba in direct la tv ce sa mai distruga, ce cladiri ar trebui lovite....  

 

O natie de teroristi! 




Panic Questions

  • Deformarea valgus a piciorului

    MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

Last Blogs

  • Contractii false

    ElenaN96
    - Astăzi, 07:50

  • Am primit haine dinainte să aflu sexul copilului

    ABIGAILREBECA
    - Ieri, 23:57

  • Morfo trim 2

    irinan
    - Ieri, 22:20

  • Sarcina si miscare

    teg
    - Ieri, 18:30

  • Produse pentru bebeluÈ™

    DeeliaElena
    - Ieri, 17:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -