Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


626 raspunsuri la acest subiect

#621
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 27 mai 2022 - 12:50

Moon, sanatate fetitei!

Ella, ce frumos! Cred ca abia astepti sa ajungi la mandra ta!

 

Noi am fost scurt, marti si mercuri la Budapesta la concert. A fost intens, dar concertul bun. Insa dl. sot, dupa drumul asta a ramas pieton. Joia viitoare are testare ca sa ii reduca perioada de suspendare de la 90 la 60 de zile, sa putem pleca in concediu in august. Nu ca n-as conduce eu, dar e drum lung, si ma cam codesc sa fiu singurul sofer valid.



#622
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 27 mai 2022 - 16:38

Roli, bafta la recuperat permisul! La 60 de zile e reducerea de la 90? Nu la 30? Credeam ca se poate scapa mai repede de suspendare... Imi pare rau

 

Voiam sa te mai intreb: stiu ca ziceai tu de o plaja din Bulgaria, din prima localitate de cum intri dinspre Vama Veche. Mai stii cum se chema sau cum se chema localitatea? Am zis ca daca o sa fim la un moment dat in zona, sa mergem pana acolo...



#623
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 27 mai 2022 - 16:46

Moon, sanaatte fetei.

 

Ella, ma bucur ca te-ai simtit bine. Dar a trecut repede timpul, esti deja la tine acasa



#624
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 27 mai 2022 - 17:02

Roli, bafta la recuperat permisul! La 60 de zile e reducerea de la 90? Nu la 30? Credeam ca se poate scapa mai repede de suspendare... Imi pare rau Voiam sa te mai intreb: stiu ca ziceai tu de o plaja din Bulgaria, din prima localitate de cum intri dinspre Vama Veche. Mai stii cum se chema sau cum se chema localitatea? Am zis ca daca o sa fim la un moment dat in zona, sa mergem pana acolo...

Depinde pt cat ti-l suspenda.  Daca e pe 60 de zile, dai test si il reduci la 30 de zile. Noi aveam 100 fix in dreptul semnului de intrare intr-un sat. Si au zis ca trebuia 50. Daca avea sub 100 i-l lua pe 60 de zile .

 

Durankulak se numeste locul. Plaja e la 3 km de localitate.



#625
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 28 mai 2022 - 21:47

Merci mult. 

M-am uitat acum si pe google maps. Vad ca e marcata Durankulak Beach, inainte de localitate, banuiesc ca aia e plaja :) 

Depinde pt cat ti-l suspenda.  Daca e pe 60 de zile, dai test si il reduci la 30 de zile. Noi aveam 100 fix in dreptul semnului de intrare intr-un sat. Si au zis ca trebuia 50. Daca avea sub 100 i-l lua pe 60 de zile .

 

Durankulak se numeste locul. Plaja e la 3 km de localitate.



#626
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 18:43

Helau, helau, am mai intrat si eu sa va scriu cate ceva.

 

In primul rand sanatate lui Chloe, Moon!

 

Joi saptamana trecuta a plecat cumnatul meu inapoi in SUA, si-a indeplinnit misiunea pentru care a venit cat si dorintele: sa  manance merdenele, gogosi, amandine, mascote, crenvusti, mici, telemea de oaie, rosii, castraveciori, salata de vinete, dulceata mea de visine, sorici, zacusca, branza de burduf si ccate si mai cate.

 

A fost plimbat incolo si  incoace, a fost la Therme,  la cluburi in Centrul Vechi.

 

Noi am avut destul de multe treburi,  am fost ocupati zi lumina, iar in fiecare WE am avut musafiri.

Murul a inflorit, visinul a murit si am pus in locul lui un mar.

Cumnatul a plantat cu mainile lui un piersic.

Am plantat si un castan comestibil.

 

Mai avem musafiri si we asta - a venit finul nostru din america si i-am zis sa-si ia nevestica sa stam  la aer curat.

Suntem in parametri.

Mama  mea a facut Covid. I-au dat ca tratament mult disputata (la noi [:)] ) Ivermectina. Este pe schemele lor de tratament si isi si face treaba.

 

Mi-am luat PocketBook si l-am urat la inceput ba ca  nu miroase, ba ca nu il pot rasfoi, am fost foarte impotriva lui. M-a convins CCS sa il iau ca ma tot vedea citind o carte pe telefon (nu am mai gasit-o tiparita nicaieri). Am fost de acord cu un sfert de gura pentru ca l-am gasit in  varianta rosu-rubiniu.

Acu, cum prind o clipa libera, cum citesc.

Noaptea citesc fara sa-mi deranjez colegul de pat.

 

Si uite asa se termina si luna mai



#627
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 10:48

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini - Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar - Forum Desprecopii, Discutii despre parenting si copii

 

 

A venit vara!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -