Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#211
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 11:59

Servus pinguini

 

Anja, sa pui poze  [pk] 

 

Roli, da  [pk] daca auzi de ceva de vanzare in zona (cu 3 camere si curte mare/gradina), sa imi spui. 

 

Eu nu mai cumpar haine, cu munca online, nu prea folosesc...am cumparat cateva (pt birou) inainte de pandemie si nu le-am purtat niciodata...cam la 2 ani fac curat si dau ce nu mai port.

 

Se simte ca am facut ieri sport, dar nu e asa rau cum ma asteptam  [:D] azi iar voi face work-out. 

 

La noi e vreme inchisa si ger. 

 

Am inceput sa fac programul pt vacanta de vara si de toamna (rezervat hoteluri, traseu); e jobul meu preferat  [:-)))] pt Columbia in aprilie e totul rezervat, tb doar sa decidem ce hoteluri lasam (am rezervat pt Medellin si Cartagena mai multe)...de-abia astept sa merg la mare si la soare  [:)]

 

O zi faina sa aveti. 



#212
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 12:30

Eu am luat de la frizerie : Kerastase nutritive (sampon si nectar termic)...nectarul se intinde pe par dupa ce te speli si acolo ramane...frizerita mi-a spus sa-l folosesc o data pe saptamana, folosit prea des ingreuneaza parul.

 

Am decis sa las parul sa creasca pana schimb prefixul (peste 2 ani)  [ph34r] dupa voi vedea daca ramane lung sau revin iar la par scurt. 


Editat de Ella73, 18 ianuarie 2022 - 12:31 .


#213
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 13:29


 

Anja, am sa încerc și eu olaplex dacă se potrivește. Dacă sunt vopsita cu henna îl pot folosi oare? Eu folosesc șampon din plante special de la firma de la care cumpăr henna, care nu e așa dur cu parul. 

Cred ca nu are treaba cu ce e vopsit. Olaplexul intareste parul si inchide cuticula, si nu mai este subtire si frizzy. Eu zic ca nu are ce sa strice. E cam scump. Cel mai ieftin l-am comandat de pe Meds, 254SEK.
 



#214
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 13:32

Eu am luat de la frizerie : Kerastase nutritive (sampon si nectar termic)...nectarul se intinde pe par dupa ce te speli si acolo ramane...frizerita mi-a spus sa-l folosesc o data pe saptamana, folosit prea des ingreuneaza parul.

 

 

Ella, nu cred ca e acelasi lucru! Am incercat mii de chestii, nectare, masti, etc.  Asta chiar e diferit.
 



#215
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 14:26

Hello,

 

Am fost pe campii de dimineata, inca era intuneric si luna sus stralucea in iarba alba inghetata. Mi-am pus cafeaua intr-o cana termo si dusa am fost la padure. Am vazut niste caprioare, dar nu atat de multe ca de obicei si nici pe cea alba nu am vazut-o azi. Cred ca restul erau in padure ori pe vreun camp la pascut. 

Aseara dupa ce a ajuns mandra de la scoala am iesit toti 3 pe camp sa admiram apusul care a fost de vis. Luna era iesita si ea, plina si foarte sclipitoare pe un fundal roz-lila-albastru. Nu stiam ca a fost wolf moon, ca ma si intrebam oare de cum e asa "aprinsa". 

 

E un soare orbitor afara acum dar inca frig. Pamantul in fata casei unde am curatat saptamana trecuta e inca alb inghetat. Astept poate se mai incalzeste si ies sa plantez ceva bulbi. Am luat pinterestul si instagramul la puricat dupa idei de gradini, ca nu stiu ce sa plantez si cum in locul copacului si gardului viu scos. Am cazut de acord cu barbatu` sa plantam un mar, dar parca m-ar tenta si o magnolie ca are vecina de la stanga una superba imensa, cred ca are pe putin 50+ ani. 

 

In alta ordine de idei, mama mea e rau si a ajuns la Bucuresti la sora mea. E nevaccinata desigur si am inima cat un purice. Nici barbatu` meu nu e foarte bine, aseara la 6.30 s-a bagat in pat. Am si mai multe motive acum sa imi iau campii....

 

 

 

Mianna, superbe pufoasele si imi pare bine sa il vad si pe Ares. Ce rasa e si de cand il ai? 

 

ella, spor la sportuit si facut planuri de vacanta. Vreau si eu printr-o valiza!

 

roli, sper ca nu v-ati inzapezit. 

 

mihaela, tare comic ai povestit aventura cu parcatul si vantul, dar nu cred ca a fost tocmai de ras. 

 

lauranico, cum e mama dupa operatie? 

 

anja, vad ca salvezi economia si ai planuri mari. Mi-ar trebui si mie rochie ca suntem invitati la o tripla aniversare, dar nu am gasit nimic inca ceva sa imi placa si la un pret rezonabil. 

 

silvi, mazare cu ardei copti suna... interesant! Eu vreau sa fac azi ardei copti cu sos de rosii si cartofi taranesti. Mai am si vreo 2 jumari in oala si fac o mamaliga si gata-i cina. 

 

viviana, sper ca ai reusit sa faci cei 4 km ieri. Iese si Silvi cu tine? 

 

Tocmai ce mi-a adus o vecina o punga plina de bulbi de irisi pitici. Mi-a explicat si cum sa ii plantez, tare pretentiosi mai sunt. Uh.. sper sa nu ii omor pe toti. 

 

Plec in gradina. 

 

O zi frumoasa! 



#216
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 15:13

Buna!

 

Multumesc mult pentru cuvintele de incurajare. Pe mama a operat-o ieri de la 17 pana la 19:30. - laparascopic. Peste noapte a fost la terapie intensiva. Mai devreme am vorbit cu ea: este bine, pe salon, a facut si cativa pasi, i-au scos si drenul si maine ii da drumul acasa.

 

 

Strumphi, sanatate multa mamei, sotului și tie!

 

Ziki, insanatosire grabnica!

 

Anja, o ca citesc si eu despre Olaplex, chiar am nevoie.

 

Mihaela, mi-au placut pozele cu aurora. 

 

Ella, suna tare bine planuri de vacanta. Noi vom putea pleca pe undeva dupa 20 iulie. 

 

Gata pauza. Mai trec pe aici.



#217
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 16:10

LauraNIco, sanatatae mamei tale!

 

Strumphy, sanatate mamei si sotului tau. E vorba de covid la mama? Sau ziceai in principiu de frica ca e nevaccinata? Orice ar fi, sanatate, sa fie bine! Nici ai mei nu-s vaccinati, nu au vrut, le-a fost teama ca fiind vaccin nou aparut, nu-s cunoscute toate posibilele efecte adverse.... Asta e...stau doar cu masca cand ii vad, ei la fel...



#218
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 18:19

Strumph, Ares e british longhair. e la mine din 22 septembrie (anul trecut), adica de cateva luni, dar a crescut mult, ca-i o rasa mare.

 

multa sanatate mamelor bolnave! [pup]



#219
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 20:04

Seara buna!

 

Va multumim mult pentru urarile de sanatate - asa sa fie!

Momentan vad ca intr-adevar am prins o varianta usoara (emoji cu un omulet care bate'n lemn). Felix si cu mine obosim des si ne vine sa dormim intruna, Mr Ziki cu Flavia au doar rosu'n gat.

 

Mihaela, si Felix si cu mine suntem grupa 0, de aici am dedus noi ca asta am avea in comun fata de ceilalti doi. Dar ce zice Roli face sa pice teoria noastra :)

 

Mianna, ce pufosenii frumoase! Noi ne-am innoit cu un British shorthair inainte de Craciun, care am senzatia ca a reusit sa ia covid de la noi, saracutul. Dar e bine, voios, si sper sa ajunga la fel de mare si frumos ca Ares al tau  [il]

 

Succes copiilor, Anja, la ales cursurile potrivite! Interesanta treaba cu India. Abia astept sa ne "influencezi" si pe noi pe-aici.

 

Silvi, facem si puzzle, sunt la dispozitia Felixosului care sta lipit de mine non-stop. A stiut Mr Ziki ce-a stiut ca s-a intors la serviciu  [soricel] Ne-am uitat la "Home before dark", am jucat remi, Catan, am aranjat carti, haine... si sunt abia in a doua zi de concediu. Help!!

Glumesc, imi place ca stam impreuna, acum cat inca ii mai place si lui...

 

Strumpf, sanatate multa mamei si lui Mr. Strumpf!

 

 

La noi in oras s-a intamplat o treaba oribila, o tanara a fost omorata in plina zi cand era la jogging, si de atunci, de miercuri, vuiesc ziarele numai despre asta. Scolile din toata tara au avut moment de reculegere, am auzit ca la serviciu vor fi dezbateri pe tema feminicidelor si a sigurantei femeii in societate. La inmormantare azi au venit presedintele, primul-ministru, si ministrul justitiei - e ceva care chiar a marcat pe toata lumea. Si noi in casa tot dezbatem pe tema asta. Felixosul a fost tare afectat, imi pune zeci de intrebari, dar pe de alta pare ma bucura ca il ingrijoreaza.

 

Dar ca sa schimb subiectul si sa inchei pe un ton mai vesel, va pun o poza cu Krampuss, noul membru al familiei:

 

IMG-5260.png

 

Va urez o seara frumoasa!  [flo2]



#220
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 21:43

Silvi nu știu când merg. Nu îndrăznesc sa plănuiesc nimic încă. In vara vrem sa mergem in Ro dar poate undeva in Septembrie-Octombrie sa plec o săptămâna in Florida. As fi vrut acum la sf de Aprilie dar cu omicronul asta nu vreau sa plec la drum. Pana in toamna o sa aibă nepoțica mea aproape trei ani…am văzut bebelusia doar pe net…

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -