Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#191
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 20:18

 

Roli, ce peisaje frumoase!  [il] Succes sa va mutati cat mai repede!

 

Multumesc si vindecare rapida!



#192
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 20:22

Sănătate Ziki! Sora mea are grupa 0 și e singura din familie care s-a îmbolnăvit. Nu știu dacă are legătura.
 

N-are legatura. Mama are grupa 0 si e singura din familie care nu s-a imbolnavit. Sanatate surorii!



#193
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 20:42

La mine doar bate foarte tare vantul. A aruncat  in curte, de pe terasa niste scaune.



#194
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 21:20

Buna seara la ceas de seara! Sunt in a doua sapt de munca serioasa! A fost asa de bine de sarbatori! M-am odihnit, am dormit mult, m-am relaxat. Dupa fiecare vacanta, nu vreau sa ma mai intorc la serv, as vrea sa castig la loterie si sa nu mai muncesc... vreau sa ma plictisesc [pk] [:)] [fri]! Cu copiii am investigat cam spre ce facultate se indreapta. N voia arhitectura, insa cred ca renunta. In primul rand ca nu are medie ca sa intre la Lund, ii tb app A pe linie, si ar intra la alta univ, mai la nord. Apoi, am facut studiu si iti gasesti destul de greu de lucru. Asa ca a ramas intre "jurist" si computer science. T o sa mearga spre comp science. Om vedea cu ce medie termina. Intre timp s-au inscris sa dea un fel de bacalaureat, si sa vedem ce punctaj iau acolo.

Miha, ce a facut Silvia la "högskolanprovet" ?

 

La serv, a inceput nebunia. Ma tot curteaza sa ma trimita in India pt cel putin 9 luni. Nu prea imi vine...si nu cred ca accept. Intre timp, vreau sa dau jos 5kg, asa, de fite [:)]. Deci nu prea mai mananc, joc tenis, deci sper sa vad repede rezultatele...

 

In alta ordine de idei, sunt in plin movement fashionist. Mi-am sortat toate lucrurile, am aruncat 2 saci, si mi-am comandat fff multe lucruri noi, cand zic fff multe sunt fffffff multe. Functie de ce imi opresc, am sa arunc si mai multe. Nu am mai facut asa selectie de ani de zile!

 

Astept sa imi vina acasa, si sa imi fac "my capsule". Am comandat esarfe, pulovere, pardesie de kasmir, bluze de matase, pantaloni de lana. Niste culori pastel absolut superbe. O sa pun poze sa va arat! Poate ma fac "influenterita" [:)].

 

Aseara a fost la noi un vant nebun, nebun. Simteam cum se misca etajul la rafalele de vant.

 

LauraNico, recuperare usoara mamei!

Ziki, sa treceti usor peste covid!

Strumphy, imi pare rau de durerile prin care treci! (Ai citit de CBD?)

Am vazut poze minunate cu apusuri, iarna, pisicute!

[flo2] Va imbratisez pe toate!



#195
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:18

La noi azi dimineața sufla vântul cu peste 30 m/s. A trebuit sa parchez mașina aproape de mare când m-am dus la spital, cu fundul înspre mare, perpendicular. Mi-am dat seama ca dacă ies normal din mașina, vântul îmi smulge usa. A trebuit sa fac o mică strategie de coborâre și sa am ambele mâini pe usa, sa o deschid încet, sa ma strecor afara fără sa scap usa și apoi sa o închid. A fost ca intr-un film, abia am ținut usa și apoi am forțat cu ambele mâini și cu corpul sa se închidă. Apoi m-a împins vântul din spate. Dar când sa ajung aproape de usa de intrare, a trebuit sa merg vreo 30 m împotriva vântului. O experiența de nedescris. Stăteam pe loc deși mergeam. Când rafala se potolea puțin înaintam 2-3 pași, apoi iar stăteam mergand :)). A fost super haios :)). 



#196
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:26

Anja parca 1,4 a luat Silvia, a dat acum un an, încă nu terminase anul doi. Îl va mai da, nu știu când.
Diana a dat acum in toamna. A luat 1,6. 

 

Silvia probabil va merge in Lund, acolo se studiază istoria antica și ea asta vrea. Dacă va merge la istorie. Tot spune ca i se pare așa banal și ceva cu ce nu se poate lauda :)). Când la întâlnirea de 10 ani care mai de care vor fi medici, ingineri, specialiști in computere…și ea cu istoria antica :))). Ii tot spun ca trebuie sa facă ce ii place, nu ce sa dea bine de ochii lumii. Înțelege dar și nu :)).
Prietenul ei e student la o linie specială de jocuri pe computer care este numai aici in Visby și încă intr-un loc in Europa. Parca Viena dar nu sunt sigura. Are coleg de camera un american din Florida :). 
Oricum se mai gândește un an, vrea sa lucreze după liceu și apoi sa facă facultate. A trimis CV la firma de vapoare și la aeroport :). 
 

Ah vântul la noi bate nebun in continuare, sunt colege care au pana de curent. 



#197
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:30

Încă una și ma duc. Am avut cursul de portret și avem de făcut trei poze portret la aceeași persoana. Sunt trei categorii de fotografii portret pe care ni le-a prezentat și trebuie sa facem câte una din fiecare. Nimeni din casa nu vrea :)). Un tip care e coleg cu mine de curs e și el de pe gotland, ne vom întâlni la clubul foto, e și el membru dar mai nou și nu ne-am întâlnit, am hotarat sa ne fim model unul altuia. E singura șansa sa putem face tema asta. 
Eu l-am chinuit pe al meu cu deadpan, cred ca ma da afara din casa dacă îl mai pun sa fie model :)). 
 



#198
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:31

N-are legatura. Mama are grupa 0 si e singura din familie care nu s-a imbolnavit. Sanatate surorii!

 

Da, așa știam și eu, ca cei cu grupa 0 nu se îmbolnăvesc. Eh, poate excepția confirma regula :)). 



#199
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:38

Multumesc pentru urarile de Sf Ion. La multi ani si pentru voi care va serbati si pentru cei dragi!  [flor] 



#200
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 ianuarie 2022 - 22:58

Aici e un vant de scartaie din toate incheieturile casa asta unde stam. Si bubuie tabla pe casa...mi-e frica sa nu o zboare!  [fri]  De zapada nu mai zic, cred ca maine dimineata nu putem deschide usa.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -