Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!

441 raspunsuri la acest subiect

anja

anja

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.393 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 09:38

neata, mi-am amintit sa va scriu ceva.

Am descoperit o chestie de par care este pur si simplu revolutionara. Am vazut efecte de la prima folosire. Repara structura parului rupt si reface legaturile de "keratina" (nu stiu daca am explicat bine chimia). Aveam par subtire, frizzy, si vopsit. Este leave-in.  Dupa 2 folosiri, (una pe saptamana), parul meu este fundamental schimbat. Este lucios, este greu, nu mai este frizzy, este minunat. Se numeste Olaplex 6, se pune o boaba de mazare in palma, si se maseaza in parul uscat sau umed. O sa incerc si masca Olaplex 3 si uleiul Olaplex 7. 

Editat de anja, 18 ianuarie 2022 - 09:52 .

• 0

monicabo

monicabo

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.885 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 09:50

Anja... stai asa... explica mai pe indelete... e o masca, da? Pui o cantitate de marimea unui bib de mazare (deci putin) si te masezi pe par. Inainte de a te spala pe cap, sau dupa?

Habar nu am daca se gaseste masca asta pe la noi, dar merci de pont  [:)]

• 0

anja

anja

Membru senior

• Membri
  • 3.393 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 09:57

Nu e masca, e leave in. Se maseaza in par dupa ce te speli pe parul umed sau pe parul uscat inainte sa il aranjezi cu peria. Masca e Olaplex 3.

• 0

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 26.275 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 10:02

Nu e masca, e leave in. Se maseaza in par dupa ce te speli pe parul umed sau pe parul uscat inainte sa il aranjezi cu peria. Masca e Olaplex 3.

Am gasit  prin  emag, am citit tot ce ma interesa. Mersi de tip.

Are Olaplex 6, 3, 4 in1, 7

• 0

anja

anja

Membru senior

• Membri
  • 3.393 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 10:16

eu am folosit doar nr 6 si il recomand. Cred ca la tine Viv ar merge de minune, se lauda ca face minuni la parul carliontat.

De 3 si 7 nu va pot spune inca. Cand termin mastile de acum il, cumpar si testez.

• 0

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 26.275 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 10:45

Da, așa știam și eu, ca cei cu grupa 0 nu se îmbolnăvesc. Eh, poate excepția confirma regula :)). 

Se spunea despre grupa 0 nu ca nu se imbolnavesc ci ca fata de celelalte grupe cei cu 0 au sanse mai mici sa ia virusul  si ca grupa 0 e mai protectoare decat celelalte grupe fata de insuficienta respiratorie din Covid.

Ca 0 primeste doar de la 0, deci daca se intlneste cu un virusat A sau B, AB e putin probabil sa ia virusul, dar siggur il ia de la cei cu grupa 0.

Cei cu AB, primitori universali, sunt cei susceptibili de a se imbolnavi cel mai repede.

Se fac divverse cercetari in sensul asta.

=============

In principiu, eu 0, nu iau nicioata gripa, raceli de la ai mei.

Barbata-miu AB, ia de la noi intr-o veselie orice ii oferim.

• 0

mihaela_s

mihaela_s

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.683 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 11:19

Noi toți 4 in familie suntem 0 :))). De asta n-om fi avut încă niciunul! 

Noi am luat gripa porcina de la al meu. Dar de ex de la mine nu a luat niciunul când am fost gripată. Și nici noi de la Silvia. 

Anja, am sa încerc și eu olaplex dacă se potrivește. Dacă sunt vopsita cu henna îl pot folosi oare? Eu folosesc șampon din plante special de la firma de la care cumpăr henna, care nu e așa dur cu parul. 

• 0

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 26.275 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 11:24

Noi in famile avem toti grupe de sange diferite.

• 0

Ella73

Ella73

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.105 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 11:28

La noi mama are 0, eu cu fratelo si tata avem A2. Mama e cea cu bolile, tata nu are decat epilepsie, de racit nu raceste, analizele in vara i-au iesit "beton". 

Marcia are A2, Marco are 0. El e mereu racit, bolnav..eu nu am nimic..Marcia nici ea nu e cu raceala.

• 0

silvi8

silvi8

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.128 mesaje

Postat 18 ianuarie 2022 - 11:35

Buna ziua!

nu am reusit sa intru din cauza de treaba multa dar imi era foarte dor de voi...

de raportat nu am prea multe: C a terminat vineri scolita cu pus medii etc. a terminat slabut. stiti ca ma plangeam eu ca nu se straduieste...8.96, mult sub anul trecut. cica pe semn II isi imbunatateste notele. cert e ca daca nu trece de 9 nu merge intr-o tabara de aventura unde s-a inscris. 

puzzle am facut si eu cu mica. unul de 1000 ce turnul eiffel (cred ca am mai zis) si acum facem tot unul de 1000 cu alba ca zapada si piticii. asta e foarte antrenant pentru mica, sta lipita de el.

ne-am uitat la europenele de patinaj. am fosta la tara la socri. soacra e cam bolnavioara - nu covid, afectiuni vechi doar ca acutizate, sa zic asa. 

duminica am fost la fratele meu si m-am jucat cu nepotelul. fetele il baga in seama fix 1 minut  si apoi il ignora. 

Monica, de parcare nu zic nimic ca la noi in oras e si mai haos. au reziliat toate contractele pentru parcare si cica le vor atribui prin licitatie. exista o taxa de plecare de 150 lei si limita e cerul...o prostie. sunt multe de zis...deocamdata parchez gratis ca mi-au reziliat contractul dar am inca placuta...lumea merge pe modelul vechi si asteptam...

Laura, sa iti fie bine la noul si vechiul job! [flo2] multumesc ca nu ai uitat!

Strumphy, foarte frumos la tine, idilic...tot ce povestesti poate fi prins intr-un tablou. acum ca ai si gard si poarta si loc de flori esti "àcasa"... sanatate si tie si lui Mr. N. 

de cand am scris eu a trecut un secol. mazarea era comandata, la pachet. avem mai multe firma care livreaza mancare la noi la munca. eu am mancaruri favorite si mazarea e nr 1 la astia. e mazare cu cartofi si carne de porc. nu stiu cum o fac dar e foarte buna, carnea e foarte bine facuta si de obicei are si ardei copt. poate ca pare o combnatie nepotrivita dar nu e.

Mihaela, foarte frumos la voi. am admirat-o pe aurora [:)] . sanatate surorii tale. cand crezi ca mergi sa iti vezi nepotica? al meu e un dulce, duminica face 6 luni si tot atunci ar fi facut 3 ani nepotelul care nu mai e.

nu pot sa cred ca Silvia se muta de acasa! cred ca iti e tare greu...macar ai timp sa te obisnuiesti pana la toamna. eu te citesc cu mare drag si avand fetele la aceiasi diferenta de varsta iau notite.

LauraNico, tin pumnii pentru mama ta! va fi bine! [flo2]

Ziki, sanatate! sa treaca repede! poti sa faci puzzle...o sa treaca zilele foarte repede!

Miana, ma bucur ca ai mai intrat pe la noi. ai cam lipsit. pisicile sunt tot doua si tot foarte frumoase dar nu tot alea doua. nici nu vreau sa intreb de ce [zid]

Velvet, of, ce pacat ca nu ai ajuns la sora ta. asta iti doresc anul asta, sa ajungi la ei!

Anja, influenterita, deabia astept sa ne arati ce ti-ai cumparat si cum le combini. zici ca te trimit in India? pe pandemia asta? singurica?...cred si eu ca nu vrei.

• 0

Panic Questions

• Alergie la proteina din lapte

andreea2387
    - aug 12 2022 15:04

• Sănătatea orală

AlexandraIulia3
    - aug 12 2022 13:33

• Sarcina - hormon hcg

Daduu
    - aug 12 2022 12:46

• Scaunele bebelusului