Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Niciodata nu am vazut atat de multi morti zilnic - este infiorator - spune un medic la Bagdasar

drama prostie tragedie

16 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 10:05

Situatia din Romania este critica. Este socant ce se intampla. Insa, am vazut la televiziuniuni ca A3 si RTV ca inca se ia in ras pandemia, virusul, vaccinarea. Este infiorator cat cinism

 

Cumnatul meu este medic chirurg la spitalul Bagdasar Bucuresti - iar acolo s-a facut o sectie suplimentara de COVID. TOcmai ne spunea pe whatsup ca EL, ca medic chirurg este socat de ceea ce vede acolo. La poarta spitalului stau masini coada ca sa preia mortii. Niciodata nu am vazut atat de multi morti zilnic - este infiorator. Eu ca medic sunt socat.

 

Un singur lucru ma intreb - va exista un tribunal pentru a-i condamna pe cei care au mentinut nivelul de ne-incredere in vaccinare in Romania? Care stau la baza acestui genocid? CIne va plati pentru faptul ca mor oameni cu zile din cauza lor?



#2
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 10:27

Anti vacinistii sint majoritari, nu poți să-i arestezi pe toți. Ce se întîmpla in România acum s-a intimplat in India acum citeva luni, dar macar aia au scuza ca sint prea mulți și nu au avut destule doze de vaccin. România ce scuze are cind stim ca zăceau dozele de vaccin pe raft și nu le voia nimeni? Au fost date de pomana la moldoveni sau aruncate ca au expirat. 



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:04

Romania nu are nici scuze nici boase ca sa aplice legea.  Legea aia pentru zadarnicirea combaterii bolilor. Adica sa-i aresteze pe aia care o fac si care  urla pe la televiziuni prostii monstruoase.

 

De mult as fi arestat-o pe sosoaca.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:28

Da si eu ma gandeam ca in Olanda de pilda - o luau jandarmii pe sus pe tampita aia care urla in parlament, fara masca. Daca nici in Parlament nu exista ordine si LEGE - ce pretentie sa mai ai?

 

Sau idiotii aia de la AUR care s-au dus la Cotroceni cu masti de alea de plastic ... nici nu trebuiau primiti. Este afront direct si ne-respectarea legilor. Daca in aceste institutii NU exista curaj  pentru aplicarea legilor - ce pretentie sa mai ai in rest?



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:28

Mai exista CNA in Romania?



#6
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:30

Exact Sosoaca are toate datele pt a fi acuzata de zadarnicirea combaterii bolilor: nu poarta masca, incita prin actiunile ei la propagarea covid (mesaje antivaccinare, demonstratii in piete cu oameni fara masca si distanta).

E o singrua problema cu ea: are imunitate parmalemtara, spre deosebire de un om obsnuit, care poate ar putea fi acuzat si arestat, ea nu poate fi.

 

Dar oricum sunt multi care pot fi acuzati de asa ceva.

Ma uitam zilele trecute putin la RTV... Urla prezentatiarea aia: doamnelor si domnilor, mor oamenii in spitale, cu sutele, este un dezastru fara precedent.... Eu ma gandeam: oare esti constienta ca si postul tau si emisiunile tale, la care adus fel si fel de neaveniti care au semanat neincrederea populatiei cu privire la vaccinare, au contribuit din plin la acest dezastru?! Nuuuu... ei o dau una si buna cu guvernul - care nu este nici el lipsit de pata, fara indoiala.

 

Redactor:

In opiniea mea sunt 2 mari vinovati pt situatie din prezent

1. Guvernul, care a cam lasat lucrurile in deriva, din mai-iunie cand au inceput relaxarile pe fondul unui val scazut, nepregatind nimic pt valul 4 (medicamente, teste pt scoli si lege pt testarea copiilor, lipsa absolut de controale privind purtarea mastii, a aglomeratiilor), lipsa unor campanii de constientizare a oamenilor cu privire la vaccinare, care sa contracareze posturile TV la care s-a vorbit antivaccin in draci. 

2. Toate porturile astea TV, care in numele audientei, au adus in studiouri tot felul de neaveniti, personaje obscure care nu au nici in clin nici in maneca cu medicina, cu virusologia si care au semanat neincrederea oamenilor cu privire la vaccinare (ca nu e bun vaccinul, ca face rau, ca nu stiu ce patesti peste x ani, ca da sterilitate si mai cate)

 

Ca atare acestia ar trebui sa fie si trasi la raspundere.



#7
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:39

Exact Sosoaca are toate datele pt a fi acuzata de zadarnicirea combaterii bolilor: nu poarta masca, incita prin actiunile ei la propagarea covid (mesaje antivaccinare, demonstratii in piete cu oameni fara masca si distanta).

 

Si ea si idiotul care i-a eliherat adeverinta ca nu poate purta masca. Cine e? Un medic ?  

Plus pedepsiti rau cei care au dat certificate false de vaccinare.



#8
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 11:47

Da - acel medic ar trebui verificat  cum adica sa nu poata purta masca????? E clar ca are acel ceriticat ca sa atraga pe tampitii care nu cred in virus si ca atare nu vor sa poarte masca. 

O mizerie.



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 16:11

meanwhile  [batcap]

 

Două instituții din subordinea primarului din Voluntari, Florentin Pandele, au cheltuit 30 de mii de EURO pe medalioane care promit că protejează oamenii de Covid-19



#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 16:18

Nu's bune, ca s-a infectat familia Pandele cu medalioane cu tot!





Etichetat si cu drama, prostie, tragedie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -