Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tragedia unei familii frumoase

tragedie familie depresie

24 raspunsuri la acest subiect

#11
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 11:54

dar ce posteaza userul trollul asta vi se pare normal?

 

http://comunitate.de...ul-si-dreptatea

 

si mi se pare ca mai avea mai multe postari in genul, inclusiv un blog facut pe forum.

page not found



#12
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 12:24

leti, probabil i-a fost blocat accesul/contul si/sau sterse postarile, si de aceea nu mai vezi ce a postat.

stai linistita, nu ai pierdut nimic deosebit, niste elucubratii si aiureli.


Editat de CorinaDani, 29 martie 2018 - 12:24 .


#13
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 14:14

dar ce posteaza userul trollul asta vi se pare normal?

 

http://comunitate.de...ul-si-dreptatea

 

si mi se pare ca mai avea mai multe postari in genul, inclusiv un blog facut pe forum.

Am vrut sa-l denunt ieri (prima data cind faceam asa ceva) si ce crezi?! N-a functionat forumul!!!



#14
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 14:32

Alcoolismul din pacate nu a facut o singura vctima, pe agresor, ci 4 (el si cei ucisi), pluys familiile lor.

 

Am ascultat acum cateva luni la RRA, rezultatele unui studiu si spuneau ca un alcoolic (boala in sine, de fapt), face 7 victime pe langa cel afectat (familie, prieteni, colegi de serviciu).

La acest individ, e posibil si aiba si alta afectiune psihica sau poate alcoolul i-a afectat creierul ireversibil si in forma grava.

Sau era deja cu probleme si alcoolul i le-a agravat. Spuneau ca a fost facuta cu discernamant fapta si meticulos dusa la aceste sfarsit infiorator.

Groaznic oricum.


Editat de Mada, 29 martie 2018 - 14:36 .


#15
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 16:00

Am vrut sa-l denunt ieri (prima data cind faceam asa ceva) si ce crezi?! N-a functionat forumul!!!

stai linistita, de fapt nu functioneaza report din acea pagina sau zona a forumului. si asta e o problema foarte veche.



#16
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 20:15

Intrebarea este : cum se putea observa asta ? Care sunt semnele ? 

 

semnele...

 

am avut de mers azi in carrefour cu alex. a fost una din putinele dati in care nu m-am simtit in siguranta. un barbat, imbracat saracacios, dar totusi decent, umbla hai-hui prin magazin, fara o tinta anume. ne-a iesit in cale de mai multe ori, de fiecare data ne-a privit piezis si a vorbit singur, dar nu am inteles ce zicea. am preferat sa ma fofilez printre oameni. dar oare am procedat corect?

 

intalnesc tot mai des astfel de persoane. am ajuns sa ma intreb daca chiar ar trebui sa circule libere pe strada. cei din jurul meu rar iau atitudine.



#17
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 29 martie 2018 - 20:18

Am vrut sa-l denunt ieri (prima data cind faceam asa ceva) si ce crezi?! N-a functionat forumul!!!

 

criminala de la metrou, cea care a ucis o tanara nevinovata, si insarcinata, postase pe FB acelasi gen de elucubratii cu putin inainte de crima.



#18
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 30 martie 2018 - 08:34

Tocmai ca asta nu dadea semne dupa cate spun vecinii vad. Nu umbla aiurea, nu vorbea singur, nu postase aiureli pe nicaieri deci absolut absurd se mira ca " nimeni nu a observat " ce sa observe? 

Ar trebui sa se umble putin la sistemul de ajutorare si sprijinire pe termen mediu sau lung chiar pentru cei ce au avut dependente( sau au Inca) . Altfel se dau milioane pentru aiureli de programe.  



#19
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 30 martie 2018 - 08:41

Cand a fost mediatizat cazul acelui om ce a fost in inchisoare si apoi a castigat premii cu maratonul , el a declarat ca avea periodic intalniri cu un psiholog, sa se sfatuiasca, etc .  Chiar si dupa ce a fost eliberat.

Pentru ca a avut destula minte probabil spre deosebire de criminalul asta caruia ar fi trebuit serviciile sociale atunci sa ii impuna asa ceva cand s-a declarat alcoolfree. 

Peste tot exista organizatii si functioneaza pe mult timp dupa ce dependenta e rezolvata. Pe hartie sigur si in Romania sunt


Editat de mamica11, 30 martie 2018 - 08:43 .


#20
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 30 martie 2018 - 09:33

tiberiu useriu a facut inchisoare in germania, nu in romania, de aceea a avut acces la consiliere psihologica pe perioada detentiei.

n-are rost sa compari mere cu pere, nu exista psihologi nici pentru consiliere in scoli si licee, ce om crezi ca are taria si curajul sa se duca din proprie initiativa sa lucreze cu detinutii ? ai idee cata lipsa de personal e in sistemul de penitenciare, cat de mult te uzeaza psihic sa lucrezi acolo, indiferent de functie ?

despre ce servicii sociale vorbesti, la noi in romania ? exista pe hartie, angajatii incaseaza linistiti salarii frumoase de bugetar, dar in loc sa-si faca treaba pe teren, raporteaza ca totul este ok. si tot ei se mira cand apar tot felul de grozavii sau tragedii, ca mvai, dar nu stiau ca exista o problema in familia respectiva, sau ca stiau de problema, dar nu era asa grava la ultima lor vizita. minciuni si leneveala pe banii contribuabililor.





Etichetat si cu tragedie, familie, depresie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -