Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


903 raspunsuri la acest subiect

#701
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 14:41

mda, Judoka, mersi de feedback.

tre sa fiu mai atenta data aviatoare ca e timp pierdut. ieri aveai link. azi nu.

 

Ioana, 

 

ce face inginerul in Franta?



#702
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 14:56

mda, Judoka, mersi de feedback.

tre sa fiu mai atenta data aviatoare ca e timp pierdut. ieri aveai link. azi nu.

In e mail ai scris in titlu, ca e valabil sapte zile, dar nici ieri, sa stii , ca nu aveam nici un link, era ceva cu un transfer. In fine, poate nu am priceput,eu.

 

Dar, daca e asa complicat, e ok pt mine, daca zici ca e pierdere detimp.

Iar tu iti modifici/editezi destul de des mesaje pe dc. Uneori e greu de urmarit.



#703
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 14:56

Buna dimineata. 

 

Eu lucrez de acasa de o saptamina, si-mi place. La noi iar s-a pus de iarna, putintica zapada, cit sa te incurce pe drum si putin frig cit sa fie polei. Asta este. 

Copilul mare a inceput practica in sectia de neurologie. Ceilalalti o tin in examene si evaluari. Cea mica va avea vacanta doua saptamini.  [:)] are noroc. 

 

Dana, cum e Ale ? I-a trecut raceala ? 

Qarina, ce crema de la EL folosesti ? eu sunt incintata de mai toate si de cele de la Clinique. Am o piele foarte snoaba, la primele aplicari de crema noua pielea mea se declara foarte multumita. 

Otilia, s-a terminat urgia la voi ? 

Elkia, in desen poate nu a respectat proportiile si tehnicile indicate. Stai tu linistita, nu e decit o nota de desen. 

 

Va las cafele. 

 

Sa stii ca si eu am o piele "cu personalitate" mai mereu trebuia sa rotesc creme ca fie dupa o vreme imi apareau diverse pe fatza, fie pur si simplu arata pielea obosita. dar de cand cu EL (de vreun an) vad ca nu mai trebuie sa schimb.

 

De la EL folosesc asta. cred ca o sa cumand pana la urma de la magazin desi as prefera sa comad direct de la ei de pe site sa adun puncte si free stuff  :)))

 

https://www.thebay.c...color=NO_COLOUR

 

 si pt noapte am varianta albastra, in combinatie cu serum si crema de ochi.

 

https://www.esteelau...repair-brighten

 

mai suplimentez ziua (daca am dormit rau si am fatza obosita) cu Clarins asta:

 

https://www.clarins....r/80032034.html

 

Si de vreo 2 ani am renuntat la fond de ten, folosesc insa (indiferent de sezon) sunscreen cu tint tot de la clarins. e suuper light si neincarcat si are o acoperire decenta.

 

https://www.clarins....t/80009802.html



#704
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 14:58

ce face inginerul in Franta?

 

Scrisesem cu cateva pagini in urma, a fost nevoit sa renunte la bursa Erasmus. Nu exista nicio suprapunere intre calendarul celor 2 facultati, din Franta si din Romania (ar fi trebuit sa plece de la mijlocul lui ianuarie la Paris, in timp se sesiunea la Bucuresti abia a inceput pe 31 ianuarie, adica ieri), era dificil sa-si aleaga materiile de studiu astfel incat sa obtina numarul de credite necesar (trebuia sa-si aleaga "mecanica fluidelor 2", in timp ce el nu facuse "mecanica fluidelor 1" - de exemplu), pe ansamblu risca sa termine anul II cu note foarte mici si ar fi ratat specializarea care se face incepand din anul III, adica meseria lui, practic.

Ar fi fost bine sa fi avut informatiile astea inainte de a aplica, dar le-a aflat dupa.

 

In fine, s-a hotarat sa termine facultatea in Bucuresti si apoi sa aplice pentru master in strainatate, adica un master complet, nu doar un semestru.

 

Intre timp, noi experimentam familia cu un singur copil acasa, nu e rau deloc. Savurez anii astia, pana ajung la modelul "ambii copii plecati de acasa", care cred ca va fi dureros (dar necesar pentru tinerii adulti). Marius are ambele fete plecate de acasa, poate povesteste odata pe forum cum e.



#705
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 14:59

ce face inginerul in Franta?

 

X dubla


Editat de ioana, 01 februarie 2022 - 15:02 .


#706
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 15:09

Mik, da, s-a mutat furtuna. A nins peste noapte si o lapovita de dimineata.

 

Qarina, mijlocia mea zicea de dimineata ca o colega e pozitiva. Aceeasi colega a fost pozitiva si inainte de craciun  [bang]

 

Coca, ce cumparaturi ati mai facut in we?

 

 

Saraca colega!!! sa stii ca pe undeva am citit si auzit ca dupa infectie poti sa testezi mult timp pozitiv, desi nu ai mai avea simptome sau nu ai fi contagios.

 

de aceea, dupa ce  mi-au expirat cele 5 zile de izolare nu am mai vrut sa mai fac nici un test.  ma simteam bine, in afara de ameteli nici un simptom (si ametelile nici macar nu sunt pe lista de izolare) deci m-am considerat pe deplin recuperata.

 

la A in clasa imi spune aseara copilul ca jumate dintre ei sunt acasa in izolare. de la scoala le-au spus ca atata vreme cat nu au simptime, restul jumatate sa faca bine sa vina la scoala. pe noi acasa parinti nici macar nu ne-au mai anuntat. 

 

E debandada, am decis eu, dar nu ma deranjeaza. au ajuns sa ma deranjeze din ce in ce mai rau toate restrictiile si masurile idioate.

 

Acum am o tristete mare ca eram hotarata ca la vara cand sunt alegeri votez cu oricine altcineva decat cu prim ministrul provincial curent, Mr Ford. Cu care nu am votat niciodata de altfel si pe care il consider complet nepotrivit pt rol si sarac cu duhul si educatia.

 

din pacate, contracandidatii lui si-au unit vocile zilele astea sa ceara introducerea obligatorie a boosterului pe pasaportul de vaccin. sa ma mai astepte ei sa ii votez mult si bine. ma irita din ce in ce mai rau pasaportul de vaccin. nu vaccinul in sine, ala e bun de facut, cred asta in continuare, dar patalamaua mi se pare deja un abuz. La fel ca si datul oamenilor afara de unde ar fi pt ca sunt nevaccinati.

 

asa ca eu iar nu am cu cine va votez....

 

astept cu interes ca la nivel federal leaderul opozitiei intra in review. Sper din rasputeri sa fie dat jos din functie si sa vina cu un candidat viabil sa putem scapa odata de mr Trudeau. 

 

cu care prima data am votat. a doua oara nu am votat cu nimeni ca nu am stiut care e mai putin prost. Mr Trudeau demonstreaza zilele astea ca prostia evaloluaza, creste, e self actualized si poate atinge culmi de nebanuit. dar asta e alta poveste pentru alta zi.



#707
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 15:12

[:D]  [:)]

am urmarit un reportaj mai demult, un studiu cu utilizarea cremelor( si de mare firma luxoase si gama basic) , are efecte minime aplicarea cremelor. Conteaza numai genetica si ce consumi e interior. ( e valabil si pt celulita)  [bib]

 

 

 

vezi, noroc ca nu ma uit la televizor :))) sau pe youtube sau oriunde unde sunt altceva decat filme sau seriale :)))

 

 

aaa, pt celulita imi place f tare gelul de la clarins :D

 

Ioana, chiar asa, cum te-ai obisnuit cu plecatul studentului de acasa? eu am o mare nebuloasa in minte cu privire la viitorul asta apropiat.

 

gata, ma potolesc, ma duc sa lucrez ca azi am multa treaba la ambele joburi.


Editat de Qarina, 01 februarie 2022 - 15:15 .


#708
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 15:32

Eu am inceput sa foloses serul acesta de la Clarins. Foarte fain, il recomand.

 

https://www.clarinsu...C070400090.html

 

 

Plus ceva crema de noapte si de zi to de la ei.



#709
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 16:29

eram curioasa, ma uitasem si eu intr-o vreme la el, bine de stiut ca l-ai incercat si esti multumita.



#710
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 01 februarie 2022 - 17:27

Sa stii ca si eu am o piele "cu personalitate" mai mereu trebuia sa rotesc creme ca fie dupa o vreme imi apareau diverse pe fatza, fie pur si simplu arata pielea obosita. dar de cand cu EL (de vreun an) vad ca nu mai trebuie sa schimb.

 

De la EL folosesc asta. cred ca o sa cumand pana la urma de la magazin desi as prefera sa comad direct de la ei de pe site sa adun puncte si free stuff  :)))

 

https://www.thebay.c...color=NO_COLOUR

 

 si pt noapte am varianta albastra, in combinatie cu serum si crema de ochi.

 

https://www.esteelau...repair-brighten

 

 

Exact astea le am si eu :) regulat. Acum am Lierac si imi place f f mult si ea. Este o crema extrem de placuta pe piele.

Am si serumul de la ei.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -