Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#301
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 23 iulie 2021 - 13:23

Azi sosesc fetele din Norvegia (prietena mea cu fetita de 13 ani). Nu ne-am vazut din 2019, cu pandalia asta. Acum au reusit sa vina. Stau cateva zile, in care o sa ne plimbam prin imprejurimi, vizite la cetati, la vulcanul Racos...si pe unde or mai vrea fetele. Prietena mea le stie pe toate, dar fetita, nu a apucat sa le vada in scurtele si rarele sederi in Ro.



#302
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 23 iulie 2021 - 14:09

Servus pinguini

 

Am intrat scurt sa va salut si sa va urez weekend fain. 

 

Am muncit de dimineata (pt job si acasa), in curand vine Marco si incarcam camionul  [:D] pardon, masina. La 7pm vrem sa plecam, el vrea sa si alerge pe la 5  [zirea] se va coace, dar e decizia lui...nu poate sta fara sport de 3-4 ori pe saptamana.

 

Sa ne reauzim cu bine  [il] 


Editat de Ella73, 23 iulie 2021 - 14:10 .


#303
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 24 iulie 2021 - 16:47

Salutarii din Arad.

 

Am ajuns cu bine la 11 (am condus pe rand), ne-am putut caza atunci, am mancat si dupa am picat lati. Acum mergem la cina si dupa iar la somn  [:D]

 

O seara faina.



#304
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 24 iulie 2021 - 20:42

Strumphi mulțumesc de întrebare, am ajuns ieri seara acasa, cât sa ne intersectam cu Diana și prietenul ei care au plecat azi dimineața, au și ajuns deja acasa de câteva ore. 
Am avut un concediu minunat, plin cu de toate. De data asta a fost organizat 100% de mine, al meu a fost încântat de tot ce am vrut sa facem, printre altele drumeții de 10-12 km pe care le-am făcut cu drag și cu greu (unele din ele din cauza căldurii). Au fost ca mai mereu lucruri pe moment, pe care le-am văzut pe drum ca sunt interesante, am avut timp chiar de toate. Am scris pe FB și am pus poze acolo, nu mai repet aici.
 

Mai avem o săptămâna de concediu, o umplem cu plaja și mare. 
 

Va doresc numai bine! 
 

Silvi, La mulți ani Iuliei!  [flo2]



#305
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 09:02

Hello!

 

multumesc pentru urari!

Strumphy, Roli, Mihaela [flo2]

 

Ella, cred ca ati ajuns cu bine. sa aveti vacanta frumoasa!  [flo2]

 

vineri noapte a venit nepotelul meu. e mic, mititel, are 45 cm si 2300 gr. e la incubator si o sa mai stea o vreme. mamica lui s-a externat cu inima tare mica dar nu are de ales. mititelul trebuie sa recupereze si apoi o sa vina acasa. din pacate nu au putut sa-l mai tina deloc in burtica.dar e tare frumusel si pare chiar grasun. si e sanatos, asta e cel mai important.

sunt bucuroasa ca e bine, chiar daca va mai sta ceva in spital.



#306
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 09:24

Buna dimineata,

 

am ajus acasa aseara tarziu, tarziu pe la 1 noaptea am aterizat.

Avionul plin, plin si la ducere si la intoarecere.

 

Clujul foarte frumos. Am ajuns si in timpul TIFF-ului, am reusit sa vedem duminica si un film coreean, ce mi-a placut mult.

 

Ce mi-a placut la Cluj? 

- niciun tzantzar

- niciun caine vagabond

- transportul in comun tare excelent

- in centrul vechi, in centru se spalau strazile si trotuarele de nu stiu cate ori pe zi

- atmosfera de festival

- lume fericita, muzica, aer curat.

Am avut o adevarata escapada de we.

 

Ne-am intalnit cu o prietena, am petrecut impreuna, am urcat la Cetatuie, am mancat varza a la cluj cu ciolan afumat, gulas, spanac clujean,  palanet cu varza.

 

Intr-o seara am fost si la un restaurant mai fancy unde am servit ca desert gazpacho de pere cu inghetata de gorgonzola.

 

Pe scurt un we tare reusit.



#307
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 10:12

Hello! multumesc pentru urari! Strumphy, Roli, Mihaela [flo2] Ella, cred ca ati ajuns cu bine. sa aveti vacanta frumoasa! [flo2] vineri noapte a venit nepotelul meu. e mic, mititel, are 45 cm si 2300 gr. e la incubator si o sa mai stea o vreme. mamica lui s-a externat cu inima tare mica dar nu are de ales. mititelul trebuie sa recupereze si apoi o sa vina acasa. din pacate nu au putut sa-l mai tina deloc in burtica.dar e tare frumusel si pare chiar grasun. si e sanatos, asta e cel mai important. sunt bucuroasa ca e bine, chiar daca va mai sta ceva in spital.
.              [pk] Felicitări Silvi pt nepoțel, sa se reunreuneasca rapid cu părinții. Nu e mititel, Matti al meu s-s-a născut la 2180 și a scazut până la 2 kg, am plecaplecat cu el acasă la 2220 kg. Acum e mare și bine mermersi, doar că tot mai slabuslabut - la 3a6l are 13600 kg. Sa fie sănătos.                                                                                     Ella bine ai venit, sa ai un timp fain in Ro. VivViviana, ce fain suna. MihelMihelaela, concediu plăcut.                       ---- noi am stat acaalsa in weekend, puțin parc, de unde am plecatplecat mai devreme căci PatrickPatrick a dat cu picioru în sorasora sa. Joi ms uitam după unun stup pe sus și am cazucazut, așa că vineri am fost la spitalul dede ortopedie Medlife - mi-a făcut radioradiografie și nu e nimic rupt, doar mana ms mai doare. Orișicum sunt mulmult mai bine. Sa aveți o zizi faina.

#308
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 10:34

Hello!

 

multumesc pentru urari!

Strumphy, Roli, Mihaela [flo2]

 

Ella, cred ca ati ajuns cu bine. sa aveti vacanta frumoasa!  [flo2]

 

vineri noapte a venit nepotelul meu. e mic, mititel, are 45 cm si 2300 gr. e la incubator si o sa mai stea o vreme. mamica lui s-a externat cu inima tare mica dar nu are de ales. mititelul trebuie sa recupereze si apoi o sa vina acasa. din pacate nu au putut sa-l mai tina deloc in burtica.dar e tare frumusel si pare chiar grasun. si e sanatos, asta e cel mai important.

sunt bucuroasa ca e bine, chiar daca va mai sta ceva in spital.

Bun venit pruncului mic pe lume , sanatate multa si crestere usoara! 

Eu nu inteleg, de ce au externat-o pe mama? Nu au nevoie de laptele ei, de contactul ei zilnic cu copilul? Si eu am nascut premtatur, dar a fost esential sa fiu acolo, sa hranesc bebelusii cu laptele meu (scos cu pompa, chiar daca ei nu puteau suge) , sa aiba zilnic contact cu mine. Nu prea inteleg ...

Reface rapida si sanatate multa , sa vina bebelushul cat mai reede sanatos acasa! 

In ce saptamana de sarcina era?



#309
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 10:36

Bianca a avut 43cm si 1600g. Dar conform zicalei, esentele tari se tin in sticlute mici. 



#310
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 10:46

Bun venit pruncului mic pe lume , sanatate multa si crestere usoara! Eu nu inteleg, de ce au externat-o pe mama? Nu au nevoie de laptele ei, de contactul ei zilnic cu copilul? Si eu am nascut premtatur, dar a fost esential sa fiu acolo, sa hranesc bebelusii cu laptele meu (scos cu pompa, chiar daca ei nu puteau suge) , sa aiba zilnic contact cu mine. Nu prea inteleg ... Reface rapida si sanatate multa , sa vina bebelushul cat mai reede sanatos acasa! In ce saptamana de sarcina era?
                                      Cred că e legat ori de pandemie ori e politica maternității, am mai auzit asta. Și eu am stat cu ai mei, chiar am fost încurajată să stau, eu am avut unul la Ați și unul la acvarii, și aveam program din 3 in 3 ore de pompat zi și noapte. Citesc că și la olimpiada mamele ce alăptează nu li se permite sa fie însoțite de bebeluși.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -