Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#321
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 12:39

multumesc tuturor pentru gandurile bune! am mai primit poze cu mititelu...e asa de dragalas [il]

 

Roli, felicitari!



#322
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 12:42

Laura sa crească mare nepoțica!  [:)] 
 

Silvi, multă sănătate nepoțelului, sa crească mare mare!  [flo2] 
 

Roli, felicitări și mult succes!  [flo2] 
 

Fugim la plaja, e canicula și profitam.  [:)]



#323
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 13:02

Roli, felicitari baiatului!

 

Asa incep si fetele mele scoala. La mijlocul lui august.

 

Am pus pe lista ce ai scris. Acum cativa ani am fost cazati la jumatate de ora de Magura. O fata pe care am cunoscut-o aici pe forum are acolo o pensiune. Doar ca noi atunci am ales sa mergem la castelul Bran si la rezervatia de ursi de la Zarnesti. Nu am facut drumetii. Nici macar la o pestera nu am fost. Deh, copii erau mai mici si altfel arata lista de vacanta. Sa mai zic si ca m-am nascut in Dambovita si nu am fost vreodata la pestera Dambovicioara  [:I]  Nu stiu cat de greu se ajunge acolo dar stiu clar ca sunt multe locuri frumoase pe langa care am trecut fara sa si intram [bang] .

 

Laura, am scris in acelasi timp cu tine. Te inteleg cu nepotica. Si eu am doar una si mi-e dor de ea. Nu am vazut-o de 4 ani si e mare diferenta intre un an si cinci ani. Am ratat mare perioada din dragalasenia ei. Sa o pupacesti, pozezi si filmezi cat mai des. Tare repede cresc.


Editat de Otiliav, 26 iulie 2021 - 13:03 .


#324
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 13:18

Nici eu nu mi-am văzut nepoțica decât in poze și clipuri…imediat are 2 ani. Tare as vrea sa merg sa o văd, nu știu încă ccc când va fi posibil. Pe sora mea nu am văzut-o de la nunta ei, de 4 ani. Pe mama de 2 ani jumate…


Editat de mihaela_s, 26 iulie 2021 - 13:20 .


#325
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 14:31

felicitari pentru Marc, si mult succes la liceu!



#326
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 15:23

Felicitari, Marc! Bravo! 



#327
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 17:08

Silvi, Mihaela, Otilia, Amina, Laura, multumesc!



#328
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iulie 2021 - 19:09

Silvi, sa-ti traiasca nepotelul si sa se externeze cat mai repede!

 

Roli, felicitari pentru Marc. 

==

 

Azi am avut zi de gatit, acum am terminat, dar trebuia sa-mi spal pacatele dupa we in care ne-am facut de cap si am cam golit visteria.

 

Un bors de cartofi si o musaca de vinete.



#329
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 27 iulie 2021 - 07:57

Silvi, sa-ti traiasca nepotelul si sa se externeze cat mai repede!

 

 

Multumesc!

ma bucur sa stiu ca va ganditi si voi la mine si la nepotelul meu pitic.

a primit cumnata poze noi. e chiar mai scump. i-am vazut si ochisorii. [il]

 

eu ma pregatesc de o scurta vacanta la vecini. nu sunt prea entuziasmata, dar important e ca fetele sunt . deabia asteapta! 

duminica seara ne intoarcem si luni C ar trebui sa plece in cantonament. s-a potrivit asa rau ca nu am cum sa ii pregatesc bagajul...nu stiu exact cum o sa fac. cred ca il pregatim deseara dar costumele de baie sunt aceleasi. poate ii iau altele din vacanta. nici nu stiu.



#330
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 27 iulie 2021 - 12:03

Buna dimineata la amiaza!  [|)]

 

Nu, nu m-am trezit acum dar tare as fi vrut. Nu am dormit mai deloc din cauza de umar dureros. Nu stiu ce am facut aseara si mi-am sucit mana din umar. Sophia inca doarme, Mr. e pe baricade. Abia asteapta concediul in mai putin de 2 sapt! 

 

A plouat putin peste noapte si s-a mai curatat aerul dar vad ca iese soarele iar acum si se incalzeste. Ieri am avut 27 grade si umiditate mare, cam inconfortabil. Am gradinarit, sapat, plivit, udat si am fost si o tura pe garla cu Miss. Fermierii au inceput sa rezolteze si mirosea asa frumos... a copilarie. [:D]  [il]  Mirosul mi-a adus aminte de copilarie, de haladuiala mea cu surorile si verisorii pe campuri. Acum are si mandra mea parte de o bucatica de copilarie la tara.. englezeasca, mult diferita de a mea dar frumoasa!

 

Florile mele au crescut de nebune si e o jungla colorata prin gradini, iar Buzzfest ul e in plina desfasurare!  [biz] Ieri m-am si speriat cate albine erau pe tufele de levantica. Cred ca sunt stupi pe la cineva in sat ori satele vecine ca era o zumzaiala continua. Nu mai zic de fluturi de toate culorile. Sa tot stau pe terasa sa admir florile, fluturii si albinele... si sa nu ma gandesc&vad cate treburi mai sunt de facut si probleme de rezolvat.  [8D]

 

In weekend am fost la socri la un gratar si a fost tare fain desi cam rece in seara aia, dar cardiganul e oricum nelipsit din traista mea. A alergat Sophia peste tot, s-a dat in leagan, a tras motanul de coada, s-a hlizit cu verisoarele... si a 2a zi a dormit pana la pranz, asa tare a obosit.  [bib]  Duminica am fost la plimbare si am plecat pe nori gri si racoare, ba am pus si umbrela in masina just in case, dar cand am ajuns acolo era atat de cald de nu stiam ce sa dau jos, dar nu aveam ce si cum!  [batcap]  [:-)))]  Saraca Sophia avea pantaloni lungi si bluza cu maneca lunga si nu isi luase nici un tricou in rucsac, doar era plin de carti si lego, si atat s-a alergat si hlizit cu tac-su prin gradinile castelului de era toata transpirata. Au gasit o minge de tenis si ... abia i-am scos de acolo sa plecam spre Bakewell sa ne luam puddings pana nu se inchidea magazinul, ca doar nu eram asa de aproape si nu treceam sa ne luam prajitura! [pofticios] 

 

 

Silvi, felicitari pentru nepotel!  [artif]  Sa creasca mare, sanatos si cu mult noroc. O buna prietena de a mea din Ro a nascut in Aprilie o fetita la 32 sapt si a stat cam 6 sapt in spital pana a ajuns la 2.5 kg. Acum e acasa, sanatoasa si vesela si de vreo 4 kg. Nu mai zic de mine ca am iesit la 7 luni si uite cat de mare m-am facut. [:D] O sa creasca si nepotelul mare si sanatos. Nici prietena mea nu a putut sta in spital cu fetita, tare greu i-a fost, dar a trecut. Mie mi s-a parut o ditai porcaria cum nu numai ca nu i-au dat voie sa stea cu ea, dar nici sa o alapteze ori sa ii aduca lapte muls. Vacanta placuta la vecini! 

 

Roli, felicitari lui Marc!  [flo2]  acum puteti pleca in vacanta linistiti! 

 

Mihaela, nu repeti nici pentru o baba surda fara FB?  [soricel]  Pai nu ma laudasem eu pe aici ca nu mai pot sa va vad?  

 

Viviana, mi-ai facut pofta de bors de cartofi! ... dar si de Cluj! Noi am fost doar 2 zile acum 2 ani, dar nu de ajuns si tare mi-ar place sa revenim. Ne propusesem sa aterizam iar la Cluj sau Sibiu si sa petrecem minim 10-14 zile in zona aia de tara sa ii mai arat Sophiei cate putin din Romania, dar ne-a stricat pandemia planurile... 

 

Otilia, tu cam rar pe la noi! [:p] ati fost plecati in vacanta? Ce mai fac fetele? Nu stiu cine ti-o ura pe Iulia, dar a fost Sf Ilie pe 20 parca?

 

Laura25, ce frumos ca ai fost la sora ta si ti-ai vazut nepotica. [olala] Nu stiam ca e asa mare diferenta de ani intre voi. 

 

Moon, cum te mai simti? 

 

 

Domnisoara mea inca doarme.. are de crescut!  [nani]  Nu mai are mult si ma ajunge. E o lungana si i-au ramas mici toate hainele. Inca nu-mi vine sa cred ca in toamna incepe Y6. Cand a crescut creata mea? Ieri butona telefonul meu pe google photos si a dat peste un video de cand avea ea vreo 4-5 ani si citea o carte cu Charlie&Lola pe care i-a iubit mult de tot. Asa scumpa era cu parul mai scurt, cret si stirba, vorbea dulce sasait... mi-e asa dor de ea micuta. 

 

Am trancanit destul, mi-am luat portia pe azi.  Astept sa se trezeasca Miss sa vedem pe ce garla mergem azi.  [:-)))]  Aseara a cules bete din spatele gradinii si si-a facut den. Cand a termina Mr. cu munca l-a scos si pe el acolo, si-au luat patura, carti si nu mai stiu ce si... era o hahaiala continua de abia i-am chemat acasa. Am clopotel si in loc sa tip dupa ei sa vina acasa, numai ies pe prag si zangan clopotelul si ei stiu ca e time for dinner  [:-)))] ca la scoala cand ii aduna profii din curtea scolii, asa adun si eu copiii acasa!  [:-)))]

 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -