Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#21
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 11:47

Hello, a iesit soarele si e frumos dupa o furtuna dis de dimineata. Azi vom avea o zi perfecta de vara englezeasca, soare si 22 grade! [8D] Mai multe nici nu-mi trebuie, mi-e numai bine asa. 

 

Azi parca ma simt ceva mai bine ca am apucat sa dorm pana la 6 dimineata, ceea ce e tarziu pentru mine. Nici nu stiu cum am reusit, cred ca mult prea obosita. Ori poate dupa sfatul vivianei am mixat si eu vreo 2 ginuri si m-am dus in pat fericita?  [alcool]  [:-)))]  Am luat acum vreo 2 saptamani niste ginuri noi ca am spus sa incerc si altceva in afara de Hendricks, care-i favoritul meu, si usor usor le incerc pe toate. [pahar]   Aseara am testat unul de blackberry cu tonic de zmeura. Yummy! si al 2 lea unul de rodie si trandafir cu tonic de rodie si busuioc! [pofticios] 

 

Sophia nu se dadea extrasa din pat dimineata. Imi tot maraia ca e obosita si ca nu mai vrea scoala. I-am spus ca nu mai e mult si incepe vacanta de vara in 2 saptamani. Abia asteapta si noi pe langa ea. Mi-a promis Mr. ca isi ia liber in August in apropriere de ziua lui. Sigur, crezi ca plecam undeva in afara de curtea casei?  [bat]   [:-)))]

 

Sa las hlizeala si sa ma intorc la treburi ca mi-am terminat si cafeaua... a 2a pe azi! Cred ca am inceput sa beau cam prea multa cafea in ultima vreme. Cateodata simt cum mi-o ia inima la vale.  [batcap]

 

Va las poze de la nunta din weekend si de la ziua mea de acum cateva saptamani cand am schimbat prefixul.  [dint]

 

Ugh.. am inceput mesajul asta acum o ora si m-a intrerupt mesterul ca mai voia ceva explicatii. Sper sa termine azi sa aspir si sa lustruiesc tot pe sus prin dormitoare, ca maine imi vin altii sa imi faca podeaua in bucatarie.... alt praf, alta distractie!  [pace]

 

O zi buna!!

 

[fuga]


Editat de strumphitza, 06 iulie 2021 - 15:03 .


#22
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 15:02

Strumphi frumoase poze, frumosi protagonisti. Cred ca si nunta a fost frumoasa.



#23
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 15:04

Noi bem o cafea la Praid. I-am dus pe copii cu mama la Sovata si acum pe drum spre casa.



#24
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 15:18

La noi, autobuzele din oras ajung in toate satele limitrofe. Noi avem statie unde ajung 2 linii. In perioada de scoala online, copii le-au folosit din plin sa mearga in oras la meditatii sport, intalniri cu prietenii. De multe ori au plecat si dimineata la scoala, cand intrau la ore diferite, sau sa se intoarca la pranz.



#25
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 15:58

La Sovata, unde face Nicu armata :))) Nu mai stiu, era o melodie mai demult, habar nu am cine o canta sau alte informatii, doar stiu ca m-a amuzat teribil la vremea respectiva si imi aduc aminte de fiecare data cand vine vorba de Sovata.

 

Sedere placuta copiilor acolo! Cat stau? E frumos, am fost si eu mai demult... Frumos si la Praid.

Noi bem o cafea la Praid. I-am dus pe copii cu mama la Sovata si acum pe drum spre casa.



#26
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 16:22

Am fost si eu la Sovata intr-o tabara..cu fratelo..si m-a pus al cu coada sa-l imping in apa, la Lacul Ursu...apa care e atat de sarata, ca ala esti daca-ti intra in ochi...dar asa a invatat sa inoate  [:D] numai prostii faceam cand eram mici  [ph34r]

 

Alte povesti cu fratelo :

 

-am mai fost cu el la teatru, la opereta...si nu statea locului, scartaia toate scaunele...eu alergam dupa el, sa stea linistit...de unde, facea si mai rau.

 

-alta data am sarit de pe dulapul alor mei pe pat..din greseala am nimerit si langa pat  [:D] dar am reusit sa rupem un raft...ai mei ne-au si crezut cand le-am spus ce s-a intamplat...nu mai stiu exact ce le-am zis, dar si-au dat seama ce-am facut

 

-am gasit si o punga plina cu prezervative ascunse in dulap la ai mei  [ascuns] le-am umplut cu apa si le-am aruncat de la balcon  [:D]

 

-m-a inchis in balcon si nu a vrut sa deschida, asa ca am dat un pumn in geam de s-a spart..cand a venit mama, am zis ca de vina e curentul...ne-am luat-o amandoi atunci

 

-alta data am alergat dupa el si s-a inchis in bucatarie..aveam usi cu geamuri peste tot, am reusit sa intru cu mainile prin geam 

 

-arunca mancarea pe biblioteca din camera noastra, ce-am gasit cand am facut o data curat  [zirea]

 

Amintiri care m-au facut sa rad  [:I]


Editat de Ella73, 06 iulie 2021 - 16:29 .


#27
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 16:34

La noi 274 cazuri noi la 21mii teste, rata e 21  [zirea] varianta Delta 29%.

 

3.3 mil.persoane vaccinate complet, 7.7 mil. doze administrate.

 

Spuneau ca acum majoritatea celor nevaccinati sunt tineri, au inceput o campanie pt a-i mobiliza si pe ei. 



#28
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 17:00

Eu nu am vazut pozele de la Strumphi  [il]  [il]  [il]


Editat de Ella73, 06 iulie 2021 - 17:01 .


#29
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 17:03

Ai mei au fost azi la medic : la neurolog amandoi si tata si la ortoped. La mama e vertij, tb sa mearga la ORL si oftalmologie. La tata nu e grava coxartroza, durerile sunt de la coloana..asa ca 7-10 zile tb sa stea in pat, nu are voie decat la toaleta...mama a zis ca-l leaga daca nu sta locului  [:D] dupa astea 10 zile tb sa mearga si la un neurochirurg, la un control...e bine ca va ajunge fratelo in tara si ii va ajuta...asta pana ajung eu. 



#30
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 06 iulie 2021 - 18:58

Strumph, tare frumosi sunteti! Frumoase povestile tale de la tara, imi doresc si eu o “tara” dar mai am de asteptat cel putin 5 ani. 
 

Ella, sanatate parintilor si felicitari mandrei!

 

Am programat copilul mare la vaccin, va face doar o doza. Sper sa reusesca si pitica sa faca o doza inainte de vacanta si una dupa. Oricum tot vor trebui testati pentru vacanta, sper sa ramanem in zona verde desi cazurile se dubleaza.

Cutu mic are dureri de spate, din fericire nimic ingrijorator. Joi e ultima zi cand ii pot anula cazarea la “hotel” fara penalizari asa ca am solicitat veterinarului o radiografie ca sa fim siguri ca e ok.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -