Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#621
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 14:52

Azi 243 de cazuri noi la 18mii teste, rata este 59, factorul de reproductie 0.65, decese 2.

Doze de vaccin administrate : 6.1 mil, cu ambele doze vaccinate : 2.351 mil persoane. 



#622
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 16:34

Eu am avut doar durerea locala si putina stare de oboseala, vaga durere de cap, nu cine stie ce... SPer sa fie si la tine tot cam asa, sa scapi cat mai usor :))

Ca si la prima doza, a inceput sa ma doara bratul dupa 4 ore de la vaccin...durerea merge la umar si spre ceafa..am luat un antinevralgic...sper sa ramana doar durerea. 



#623
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 11:40

Neatza, inghetata! Tot ce am de spus e ca pe meleagurile mele e o vara antologica, de tip "ice age", centralele duduie si acasa si la birou. 

Copilul mic mai merge la scoala saptamana asta, ca urmatoarea e online, pe motiv de examene in liceu. Copilul mare invata. 

In rest, totul stagneaza, santierul nostru, santierele clientilor. Ploua fara incetare de 4 zile, dar cateodata sunt niste reprize de torentiala ca nu face fata nici o umbrela.



#624
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 12:54

Roli, exact asa si la noi cu scoala. Saptamana asta se mai duc fizic, saptamana viitoare este online, ca sunt examenele de cls a 8-a. Lunea viitoare oricum era liber, ca-s rusaliile, marti si joi nu vor face aproape deloc, ca profii sunt la supraveghere la examen (mai toti) si nu au cum sa fie si cu cei de la examen si conectati online. Mai ramane miercuri.. Vinerea oricum era festivitatea de sfarsit de an (in ce conditii se va tine). Deci saptamana viitoare este mai mult pe hartie.

 

Si la noi e mai racoare decat in mod normal. Voi oricum sunteti in zona de munte, deci se cunoaste si mai tare. Si pe aici tot ploua, mai marunt, mai torential, dupa cum ne este norocul.



#625
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 13:17

Neatza, inghetata! Tot ce am de spus e ca pe meleagurile mele e o vara antologica, de tip "ice age", centralele duduie si acasa si la birou. 

Copilul mic mai merge la scoala saptamana asta, ca urmatoarea e online, pe motiv de examene in liceu. Copilul mare invata. 

In rest, totul stagneaza, santierul nostru, santierele clientilor. Ploua fara incetare de 4 zile, dar cateodata sunt niste reprize de torentiala ca nu face fata nici o umbrela.

Mie a inceput sa imi placa ice summer edge asta. Traim pe muchie de vara, iat-o si nu e!

Ploaia e adorabila, curcubeiele-s acadele din vazduh, aerul curat de dupa-i inmiresmator.

 

Ma gandesc ca vin zilele toride de iulie-august cand nu mai stiu unde sa ma ascund de caldura si as vrea sa pastrez cat mai multe picaturi.

Picaturi cu reflexe bacoviene in picturi estivale.

 

De luni incolo avem copii la evaluare si va trebui sa tin serios pumnii. Parca mai ieri murem si inviam cu evaluarea fii-mii. 

Nu am uitat niciun moment. 9 ani se dusera de atunci.

Mamci dragi fie ca ati intrat la liceu anul trecut fie ca anul asta, pretuiti fiecare moment, fiecare tampenie adolescentina, fiecare emotie, fiecare amor, fiecare betie fiecare lacrima... Stiti cum trec 4 ani?

Ca vantul... si va treziti deodata intreband: ou sont les neiges d'ántan?



#626
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 14:11

mie nu-mi place ca in fiecare zi stau cu ochii pe prognoza (care nu s-a prea potrivit [:)] ) din cauza ca am bilete la concerte pe terasa. 

 

aseara eram cu geaca de toamna si cu ghete (cu o seara inainte eram cu pantofi de vara, si cu geaca de vara, dar am fost la limita, ba chiar un pic zgribulita).

 

in seara asta inca nu stiu cum ma imbrac, ca pare mai cald ca ieri.



#627
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 14:31

Schimb canicula cu vreme ploioasa, rog seriozitate!

Eu simt ca ma topesc, ieri am baut litri de apa cu gheata si lamaie.

Ud in fiecare zi…vreau ploaie!!!

 

Ieri 2 baietei au montat panourile solare pe casa, stateau in soarele ala arzator pe acoperis fara tricouri. Imi venea sa iau crema de plaja sa le dau sa-si unga pe six pack-urile. Le-am dat doar limonada cu gheata si parerea de rau ca lucreaza in conditii vitrege.



#628
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 14:39

Fleur, sa-ti traiasca flacaul! Tin pumnii cu apartamentul, sper sa iasa cum iti doresti! 
Ai toata admiratia mea pentru modul cum gestionezi situatia.

 

Roli, succes, succes! Nu mai e mult si scapati de stres.

 

V-am zis ca m-am vaccinat? N-am avut nimic. Sper pana plecam in vacanta sa ajunga sa faca si copiii macar o doza. Eu cu sotul vom fi complet vaccinati.

Laura, e posibic ca in vacanta sa ajungem in zona ta, o sa dau de veste daca se materializeaza si sunteti si voi pe acasa.



#629
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 15:10

Hello,

 

cine cauta caldura sa stie ca e aici prin Englezia.   [biz]  Pfew... cald, cald!  Astept sa ajunga umbra dupa casa sa mai bag o tura de gradinareala. Mai am de plantat cateva flori si numai nu mai apuc, dar azi le vine randul. Sper sa ma mai tina spatele. 

 

Cine vine la un suc si-o inghetata? Gin nu am inca, nu s-a deschis barul... mai tarziu! [:p]  [:-)))]

 

 

 



#630
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 iunie 2021 - 17:40

Strumphitza!!!! Ma bucur ca la voi acolo e cald.

 

Bucuroasa si de revedere.

 

===

Un video cu momentul prăbușirii telecabinei din Italia a fost făcut public. Cele 14 victime mai aveau un metru și scăpau.

 

L-am gasit in publicatia asta. e prima oara cand dau de ea:

https://observatorne...pau-424816.html

 

M-am uitat la filmuletul din josul paginii si m-a luat cu fiori.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -