Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#611
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 09:15

Fleur, tin pumnii, sa iasa cum vrei tu  [pup]



#612
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 09:18

In curand plec la rapel  [ascuns] sper sa fiu ok dupa...seful meu l-a avut ieri si azi noapte a avut febra...nu e bine nici acum, azi sta acasa (am mutat toate sedintele)...l-am convins eu, el vroia sa zboare azi in Guatemala si Honduras  [zirea]


Editat de Ella73, 15 iunie 2021 - 09:18 .


#613
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 09:22

Noi avem box spring bed...l-am comandat direct la fabrica, in Germania...cei care l-au dus mi l-au lasat la usa, in curte....de fapt era un pachet imens si nu intra pe poarta, pt ca avem si acoperis...de-abia l-am convins pe sofer sa desfaca totul si sa-l bage in curte..i-am dat si bacsis  [:D] vroia sa-l lase pe alee, la intrarea in curte...eu tb sa plec la birou, nu era nimeni acasa...Marco a venit seara si el l-a dus sus...noroc ca am luat unul din 2 parti, are 180x200...pt ca altfel nu aveam cum sa il ducem la etaj, scarile sunt inguste  [ph34r] are partea de jos, dupa saltelele ft groase si dupa topper-ul (ala e dintr-o bucata, dar e usor)...are cateva sute de kg...s-a chinuit Marco ceva cu el.


Editat de Ella73, 15 iunie 2021 - 09:24 .


#614
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 09:26

Sunt baieti voinici si descurcareti :)))))

mi-e mila de curieri, ambele au peste 30 de kile. si daca ala cu salteaua sper ca e usor de manevrat, cel pentru pisici e intr-o cutie maaaare, legata cu plastic care presupun ca taie rau la mana.

 

Am patit si eu cu o saltea, firma oferea transport doar pana la usa blocului, nu a apartamentului (ca si cum eu dorm in holul blocului nu in apartament) si apoi baietii incepeau sa ceara diverse sume ca-ti sa urce salteaua, ca mai vrea 100 de lei, 120, incepuse sa ma ia cu smecherii... Pe bune?? Asta trebuia sa reglementeze firma si sa spuna de la inceput: va costa transportul functie de etaj, atatia lei, daca aveau vreo regula in sensul asta. M-am enervat si i-am zis omului (noroc ca salteaua nu era platita): Iti ofer atatia lei in plus, altfel nu mai platesc salteaua si o iei inapoi. Banii sunt sus, la mine acasa, vii cu salteaua, iti dau banii, nu, nu.

In rest, orice alta comanda am avut, mi-a venit la usa casei....



#615
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 09:56

sa vedem. eu am avut pana acum un singur colet la care livratorul n-a vrut sa urce. era ceva usor (niste linoleu pentru balcon; nu era curier, era livratorul de la magazin), dar era la 8 si un sfert dimineata, adica m-a trezit din somn sa cobor. aaaa, da? ok. mi-am pus cafea, am fumat o tigara, m-am imbracat incet si in tihna, si-am coborat. cu bani ficsi [:)]



#616
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 10:55

Fleur, iti doresc sa poti alege locuinta care vi se potriveste.  Si eu as alege oricand o curte/gradina, in detrimentul garajului. Masina e o tabla pe niste roti, nu are nevoie de confort, omul insa are. 



#617
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 11:01

Fleur, iti doresc sa poti alege locuinta care vi se potriveste.  Si eu as alege oricand o curte/gradina, in detrimentul garajului. Masina e o tabla pe niste roti, nu are nevoie de confort, omul insa are. 

in Canada, peste iarna, cred ca vorbim de confortul omului la o masina tinuta afara [:)]



#618
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 11:53

hello!

 

Fleur, ma bucur ca sunteti voi bine, ca nu ati patit nimic. eu ti-am mai zis ca te admir pentru ca esti foarte puternica. Ai dovedit si acum asta, cu toate ca ar fi fost mult mai bine sa nu ai ocazia. Sper sa obtii apartamentul cu pret bun si sa poti face si economii. 

La multi ani lui Eric! anul trecut a fost pandemia, acum s-a intamplat aceasta nenorocire...sper totusi sa il poti sarbatori, macar cu prietenii vostri. [flo2]



#619
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 14:17

hai ca am parte de curieri cumsecade [:)] ambele colete mi-au fost livrate pana in casa (ba chiar cel cu salteaua a fost dragut si m-a ajutat s-o pun dupa usa, asa cum il rugasem, ca acum astept ajutor ca s-o instalez)



#620
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 15 iunie 2021 - 14:43

Ca si la prima doza, a inceput sa ma doara bratul dupa 4 ore de la vaccin...durerea merge la umar si spre ceafa..am luat un antinevralgic...sper sa ramana doar durerea. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -