Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#651
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 05 august 2021 - 11:02

 

Unde mergeti in vacanta?

Costa brava.

Daca sunt probleme la granita , plan b, delta si ce o mai fi. S a intors ieri un prieten, a stat pe partea franceza si povestea ca e ok, nu e f aglomerat si se gaseste cazare.

Cunosti zona ? 
 

Si la lac/ cantonament nu erau locuri pe net si a vorbit responsabilul cu directorul statiunii si ne a gasit ceva. La noi e problematic, ca „e“ multi, ne trebuie patru paturi.  [:D]



#652
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 05 august 2021 - 11:07

Eu zic ca o sa puteti mergi. In Costa Brava (lloret del mar) trebuia sa mergem anul trecut, dar am renuntat si am ramas in Franta. 

In partea franceza am fost acum 3 ani si e ff fain. Collioure e o mica bijuterie. Din pacate pretul e dublu a in Spania :(

 

Stiu ca e greu sa gasesti cazare pt 5, dar zau ca nu inteleg. Francezii au in general 3 copii ...


Editat de mcoca, 05 august 2021 - 11:09 .


#653
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 05 august 2021 - 14:09

Devo, suntem bine cu totii. 

Eu inca lucrez, copila mica e in vacanta, cel mijlociu are un job de vacanta, cel mare are o saptamina libera intre doua practici in spital in servicii diferite si sta si invata. 

 

Mcoca, in Collioure a imposibil de garat. 2 ani la rind am fost cite 2 saptamini la Cerbère si mi-a placut foarte mult ca era linistit si plaja aproape. E ultima localitate inainte de granita.

 

Ma pot plinge ?  [:)] aici ploua aproape in fiecare zi si port mineca lunga. 

 

Va las ceai, iepuraselor.  [flo2]



#654
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 06 august 2021 - 06:43

Buna dimi la cafea [cit] .

Cam asa arata rosiile din gradina mamei mele. Eu doar ma laud cu ele, munca n-a fost a mea.

[:I] 1.jpg 2.jpg

De luni se intoarce 1 coleg si de miercuri altul, asa ca n-o sa mai fiu singura cuc pe-aici.

M-am intalnit si cu prietena mea din Germania care a venit ptr 2 sapt in Ro. S-a vaccinat doar ptr asta si pe ultima suta de metri ptr ca a venit cu avionul. Imi povestea ca din azilantii ( Siria, Afganistan, etc ) jumatate din femet au divortat deja. 

Ale e in lumea ei. Nu mai stiu ce citeste, ceva de Rick Riordan. Am fost cu ea prin oras si m-a zapacit sa-i cumpar alte carti si n-am vrut. Are destule acasa si sa mai mearga si la biblioteca. Astea le-a imprumutat de la verisoara ei. Si totusi cartile pe care le-a vrut le-am pus in cos la Okian si poate i le comand de ziua ei. La 1.08 duminica profa de mate le-a trimis temele de vacanta pe whatup. [:-)))] Si zicea ceva de tema la biologie parca. N-am insistat ca nu eram in the right mood.

Sapt viitoare este si ziua finei mele si trebuie sa mergem si acolo.

De-abea astept sa vina sept. Imi iau co sa ma odihnesc ca sunt terminata.

Si in sfarsit incepe sa se racoreasca si la mine. Acum sunt 16grC si e perfect. O sa fie iar 33 si 34grC sapt viitoare, dar in principiu, s-a cam terminat canicula.

Azi e sarbatoare Schimbarea la Faţă a lui Iisus. La noi se spune ca de azi vine toamna.

V-am zapacit cu raportul meu. [flo2] [batcap] Ma duc la treaba. O zi faina si un week-end fain. [flo2]


Editat de dana vio, 08 august 2021 - 06:34 .


#655
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 06 august 2021 - 10:36

Buna dimineața ,

 

Dana, e cumplit de greu, te înțeleg f bine. Faptul ca au găsit ceva convenabil și ca are familia aproape contează enorm. In feng shui e o metafora, compara destinul cu un aragaz , f f rar pot sa meargă cele patru ochiuri la foc continuu, adica sa ai o viața perfecta și pe plan profesional, financiar, personal, familial.
Ma tot frământ, de ex., de ce nu ma înțeleg cu fratemiu, ma seaca. Dar ce pot sa fac ? Nu depinde de mine, iar pe el nu cred ca îl afectează f mult.  [:-@] 

Ma duc la treburi, cred ca dacă as sta toată vacanta acasă , as găsi ceva de făcut .

 

un week end frumos tuturor     [pup]



#656
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 06 august 2021 - 12:45

Vio, f grea poate sa fie batranetea :(((. Ma gandesc ce greu poate sa le fie sotului si cumnatei.

 

Suuuper faine rosiile. Si eu am fost azi in piata, la producatorii mei si am luat bunatati.

 

Judoka, eu am observat ca in general fratii nu se inteleg atunci cand parintii au facute diferente intre ei.



#657
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 06 august 2021 - 13:00

Dana, ce rosii de top ati produs. Soi bun, pamant bun si in principal gospodari priceputi.

 

Fata mea cea mare e fan Rick Riordan. Numai asa ceva are in cap  [:D]  Ce zici le punem sa discute impreuna?

 

Judoka, nici nu stiu cum e mai bine. Al meu a cam taiat contactul cu familia de cand a divortat. Nu am mai vorbit cu el de cativa ani.



#658
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 06 august 2021 - 16:25

Dana, ce rosii de top ati produs. Soi bun, pamant bun si in principal gospodari priceputi. Fata mea cea mare e fan Rick Riordan. Numai asa ceva are in cap [:D] Ce zici le punem sa discute impreuna? Judoka, nici nu stiu cum e mai bine. Al meu a cam taiat contactul cu familia de cand a divortat. Nu am mai vorbit cu el de cativa ani.

 

Daaaa, e foarte incantata. 

Cum facem asta ? 

O cooptam si pe Maya de Mcoca si Laura de J si poate mai sunt fete dornice.

The more the merrier. 



#659
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 august 2021 - 16:17

Dana, ce rosii mari  [:)]  Imi pare rau pt soacra ta, e f greu cand cei in varsta din familie nu se mai pot ingriji singuri in chestiuni elementare... e f greu pt ceilalti sa asigure supraveghere 24/24, 7/7, ca fiecare are scoala, serviciu etc. Important e sa fie bine ingrijita, sa o puteti vizita... [flo2]

 

Otilia, l-am vazut pe Jakob Ingebrigsten castigand medalia de aur la JO, stiu ca ii stiti pe cei 3 frati Ingebrigsten (3 sunt cu totul? sau 4, mai au si o sora?). Inteleg ca toti sunt sportivi, toti concureaza la cel mai inalt nivel, sau doar Jakob, cel mai mic? Oricum, spectaculos omul... 

 

Judoka, imi pare rau pt neintelegerile cu fratele... au fost ceva conflicte in trecut, lucruri care au ramas parca nespuse? Sau pur si simplu, asa s-a intamplat, distanta s-a instalat pe parcurs? Noi parintii, ne invatam copiii sa se intelegeaga, ca frati/surori, sa fie uniti, sa se ajute, dar mai departe depinde de ei cum isi gestioneaza relatia.



#660
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 07 august 2021 - 16:35

Salutari din ro, 

ce frumos e!

cum a scris Devo, noi suntem pe traseu. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -