Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#661
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 07 august 2021 - 16:38

Dana, 

Îmi pare așa de rău de durerea voastră, 

 

judoka, 

fara un ajutor extern ( cumnata , prieteni comuni ) nu o sa poți sa amortizezi relația cu fratele. 



#662
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 august 2021 - 16:41

Elkia, ce faci? Esti in RO acum? Unde, in Bucuresti? Sau in alt oras? (nu stiu din ce oras esti tu de origine)... [floare3]



#663
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 07 august 2021 - 19:03

Monica, eu sunt din Vrancea . 
 

am fost 3 zile in București . Am ajuns la Institul de științe spatiale. Nepotul meu, doctor la universitare Colorado, a făcut împreuna cu copii mei niște experimente și toți am fost incantați . 
apoi am fost prin București doua zile. 
Cu părere de rău am ratat dineu cu prosti.:(.

apoi am venit in Argeș . 
apoi am fost la Brașov la Viscri și la Sighișoara . 
Aici ne- am revăzut cu un coleg din Cluj . Băiatul e venit pt noi și ne- a făcut turul . Și ne- a îndopat cu dulciuri și ne- a dat și tort acasa . Și eclere cu fistic, miniamandine și mini tarte. Ce bine sa fii răsfățați . 
azi am revenit in Argeș . Mâine avem o cafeneaua Câmpulung unde ne revedem cu prietenii din Paris veniți la o nunta . 
 



#664
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 09 august 2021 - 11:10

Monica, sunt 7 copii la parinti, 6 baieti si o fata care a inceput si ea sa alerge.

Primii doi baieti sunt mai mari fata de Henrik dar nu participa la competitii sportive iar cel mic de abia a inceput scoala.

Iti dai seama ca s-a serbat medalia lui in oras. S-au strans cam 800 de oameni pe stadion si au urmarit in direct de la Tokyo.

Si cand ma gandesc ca era sa dau cu masina peste unul din ei. Dadeam cu spatele sa ies pe strada din parcarea noastra si ei se antrenau fix acolo. Faceau ceva exercitii cu genunchii la piept. Recent nu am mai vazut baietii. Doar tatal vine cu fata. Parcheaza langa noi, el se urca pe bicicleta si fata alearga.

 

Elkia, vacanta frumoasa! Mereu esti pe fuga. Mesajele tale sunt ametitoare.

 

Dana, am trimis PM.



#665
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 09 august 2021 - 16:04

O, nu am stiut ca sunt atat de multi copii in familie. Foarte tare. Si toti sportivi (de performanta sau nu). Oricum cel care a concurat la jocuri, super tare, a facut o cursa perfecta. Imi dau seama ca e cunoscut la voi in oras.


Editat de monicabo, 09 august 2021 - 22:34 .


#666
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 09 august 2021 - 16:18

Monica, v-ati hotarat? unde mergeti in vacanta?



#667
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 09 august 2021 - 22:33

Mergem in zona Ardealului, zona Miercurea Ciuc, Sighisoara, Oradea, apoi poate trecem cateva zile si in Ungaria si apoi acasa via Timisoara.

Am mai fost si putin la mare, 4 zile in Neptun, insa plaja am facut in Mangalia, undeva intre Mangalia si Saturn, e o plaja lunga, foarte faina, aerisita, neaglomerata si in plus nu am fost in zile de weekend. Prin Neptun doar ne-am plimbat, partea dinspre Olimp era linistita, cu putina lume, in schimb in partea cealalta, catre Venus, era furnicar, am evitat (adica am trecut doar cu masina pe acolo, am vazut ce e si atat). 

 

Planurile cu Grecia le-am anulat dupa ce au trecut ei in zona rosie, intre timp au mai aparut si problemele cu incendiile si aerul greu respirabil, nu ar fi fost o perioada prea buna, ar fi fost prea stresant. Insa pastram planul si schimbam anul. Adica il vom face intr-unul din anii viitori [:D]

 

Fetele tale ce fac, mai raman in Ro? In ce oras/ zona sunt?

 

Monica, v-ati hotarat? unde mergeti in vacanta?



#668
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 10 august 2021 - 10:28

Monica, e bine si sa ai planul gata facut pentru anumite destinatii.

Noi asa am reusit anul trecut cu vacanta din Danemarca. Aveam dintr-un an anterior lista cu ce dorim sa bifam si cam in ce zona sa inchiriem ceva. Tot asa o vacanta care nu ne-a iesit. Nici nu mai tin minte exact de ce nu am mers. Oricum, altfel nu puteam programa hotel, feriboturi, casa, bilete la parc de amuzament intr-o singura seara.



#669
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 10 august 2021 - 11:55

Dana, imi pare rau de sotul tau si de soacra. bine ca ati putut gasi o solutie. 

 

Elkia, deci esti in Ro. Fain.  [:)]  poate ajung si eu pina in septembrie. Ajung la Iasi si stau in Iasi. Am zis ! Daca am noroc, poate ajung si Chisinau sa vizitez orasul. La Cluj e o fata care era pe DC si care are o cofetarie cu produse minunate.

 

La noi s-a indreptat vremea, ceea ce e mare lucru. Dupa atita ploaie, rosiile plantate de copilul mare au avut de suferit. A tratat repede cu zeama bordeleza, poate isi revin. 

 

Copilul mare a inceput noul serviciu, acum e la urgente si e teribil de obositor.  [fri] Azi are liber dupa o garda de 24 de ore. 

 

Va las cafea la ora asta.  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#670
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 10 august 2021 - 13:52

Mergem in zona Ardealului, zona Miercurea Ciuc, Sighisoara, Oradea, apoi poate trecem cateva zile si in Ungaria si apoi acasa via Timisoara.

Am mai fost si putin la mare, 4 zile in Neptun, insa plaja am facut in Mangalia, undeva intre Mangalia si Saturn, e o plaja lunga, foarte faina, aerisita, neaglomerata si in plus nu am fost in zile de weekend. Prin Neptun doar ne-am plimbat, partea dinspre Olimp era linistita, cu putina lume, in schimb in partea cealalta, catre Venus, era furnicar, am evitat (adica am trecut doar cu masina pe acolo, am vazut ce e si atat). 

 

Planurile cu Grecia le-am anulat dupa ce au trecut ei in zona rosie, intre timp au mai aparut si problemele cu incendiile si aerul greu respirabil, nu ar fi fost o perioada prea buna, ar fi fost prea stresant. Insa pastram planul si schimbam anul. Adica il vom face intr-unul din anii viitori [:D]

 

Fetele tale ce fac, mai raman in Ro? In ce oras/ zona sunt?

 

 

Monica, vacanta e o stare de spirit :). Poti sa profiti maxim oriunde. Asa ca vacanta placuta :).

 

Fetele vin in 2 saptamani. Au schimbat locatie deci e bine, nu se plictisesc.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -