Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#641
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 03 august 2021 - 10:57

Judoka, vacanta frumoasa! Unde ati plecat? Nu mai tin minte...

 

Multumesc, nu am plecat inca, si nici nu am rezervqt nimic  [clo] Am recuperat doar ado din cantonament.

Voi ? Ce excursii am face noi din tara : ardeal cu Sighisoara, Targu Mures, Cluj, Alba Iulia sau Delta la Sulina (ai si excursii in delta si plaja) sau la bulgari cu vizitat Balcic plus plaja.



#642
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 03 august 2021 - 11:08

In cantonament a fost tare fain. S au sculat la patru dimineata, s au imbracat in kimono si au urmarit  cu totii meciurile echipei nationale intr o sala mare. Apoi au avut excursii, pick-nick, gratar, seara festiva, fotbal,catarari in copaci,  balaceala, alergare de dimineata, asta pe langa 1-2 antrenamente. A venit mega obosit. 
 

Am stat si noi trei zile la lac cu activitati si relaxare. A fost si o piata seara cu producatori locali si ne am luat suveniruri, gaufre, clatite, si alte prostioare.

 

Vremea a fost so so, adica treceam de la soare arzator, crema la frig si ploaie.

 

—————-

Devo, nu plecati pe nicaieri cu fata? 

 

Cam asta. Acum am de despachetat si aranjat, curatat masina si pregatit iar bagaje. 



#643
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 03 august 2021 - 11:19

Câteva poze

Miniaturi atasate

  • 2F9B8EBC-E57B-4319-BCEC-68C9D5E0D428.jpeg
  • 5B6DDEDF-DA9A-44B5-A4F9-C383702C155D.jpeg
  • 2735E6C0-BD5D-4C7B-B19C-9D5C22C8E52E.jpeg


#644
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.633 mesaje

Postat 04 august 2021 - 10:48

Judoka, sper sa va gasiti locatie faina. Sefa mea si-a decalat cu o saptamana vacanta ca nu gaseste nimic.

 

Otilia, dar voi nu sunteti tara verde? Sau pentru ca nu sunteti in UE nu sunt regulile armonizate? Noi nu am fost anul trecut in ro si am regretat apoi, ca se putea merge. Asa ca acum cand am vazut  ca scad cazule (inainte de nebunia cu delta) ne-am lansat. In plus eram vaccinati. Ce am facut insa, am luat un zbor direct, desi asta ne-a facut sa aterizam la 250km distanta ...

 

Fetele mele se plang de caldura. Nici seara nu au chef sa iasa, zic ca este f cald. Matematica sa traiasca :)), au timp sa aprofundeze. Maya a citit 30 de carti de cand e in ro :))). 



#645
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 04 august 2021 - 11:29

Judoka, frumoasa iesirea voastra  [flo2]

 

Coca, ce folos ca suntem tara verde daca regulile de intors aici sunt atat de stricte. Nu suntem nici acum vaccinati cu ambele doze. Am primit prima doza la sfarsit de iunie si a doua de abia la sfarsit de septembrie o putem primi. Ma refer la adulti, copii sub 18 ani nu se vaccineaza. Adica ne-au facut vacanta de vara sah-mat.

Da, zborul direct merita. Chiar ne gandeam ca acum Olanda e rosie si o escala la Amsterdam te costa.

 

Fetele inca sunt in ro? 



#646
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.633 mesaje

Postat 04 august 2021 - 11:51

Otilia, ce rau imi pare ... :(. Parintii tai nu pot sa vina? Ca daca trebuie sa stea in carantina acasa la voi asta e .... macar va vedeti. 

Fetele au ramas la bunici, se intorc in 3 saptamani.



#647
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 04 august 2021 - 16:16

J, frumoase pozele, cred ca a fost tare frumos! Am avut deja concediu, rezervare sa plecam cu mandra care s-a sucit brusc si a mai ramas 2 saptamani in Uk unde a fost la mare cu boyfriendul... ce sa zic, sa se duca sa se distreze, acum e vremea ei. Acum e si el la noi, mi-am luat liber vineri si plecam in Alpi 4 zile, mai mult de atat nu pot. Iesim in fiecare weekend si cu parere de rau am remarcat cate locuri frumoase s-au inchis din cauza covidului.

otilia, dar cat trebuie sa asteptati pentru a doua doza... Al meu a facut-o azi si de ieri deja se vaita  [batcap]  [:-)))] sper sa nu faca febra. Eu am programare luni, vedem cum o fi. Fii-mea a facut Johnson, dar fiindca a avut si covid a reactionat puternic si a facut febra 39. O atentionasera deja ca asa o sa se intample.

mcoca, cum e fara fete acasa?

Dana_vio, bine ca a scapat gradina cu bine de grindina. Tu, harnica cum te stiu. Ce face Alex? Ce mai citeste?

Monica, fetele tale ce fac in vacanta?

Mik[flor]  

Elkia e unde as vrea si eu sa fiu  [pup]

pe Aqai nu am mai vazut-o de mult.

Mi-am terminat treaba la munca, mai am de asteptat juma de ora dupa un aparat, asa ca am intrat sa vad ce faceti. Linistea dinaintea furtunii. Nu stiu exact ce/cat am de munca saptamana viitoare, dar de la jumatea lui august... crima si pedeapsa.

Vacanta placuta, spor la treaba si temperaturi normale!  [grup]



#648
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 05 august 2021 - 08:34

Buna dimineatza, cafelutza ? 

 

 

Fetele mele se plang de caldura. Nici seara nu au chef sa iasa, zic ca este f cald. Matematica sa traiasca :)), au timp sa aprofundeze. Maya a citit 30 de carti de cand e in ro :))). 


30, wau, super. Ce clasa intra ea? Quatrieme ? 
 

Noi cam la fel, cumparaturi, bagaje. Am reusit sa curat masina pe interior.  [aerob]

 

Dana, ce activitati de vacanta mai are Ale? Nu se plictiseste? 
 

Si lili mar a cam disparut. nu a mai scris demult.  [flo2]

o zi frumoasa  [flo2]



#649
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.633 mesaje

Postat 05 august 2021 - 09:55

Devo e bine si pentru noi :), vacanta continua.

 

Judoka, da 4 eme.

Unde mergeti in vacanta?


Editat de mcoca, 05 august 2021 - 10:31 .


#650
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 05 august 2021 - 10:34

Coca, mama ar putea sa vina dar are niste treburi administrative de rezolvat. Nu i-am luat bilet si nici nu ma grabesc. De obicei venea cu KLM. Dar in momentul acesta escala in Amsterdam duce la carantina la hotel aici in oras, dar nu la noi acasa. Pe banii nostrii adica aproximativ 50€ pe zi. Nu o bag in asa ceva.

 

Devo, programarea pentru a doua doza este in 12 saptamani. sunt zvonuri ca se reduce la 10 dar pentru anumite categorii gen profesori.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -