Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hipoxie severă scor Apgar 1


32 raspunsuri la acest subiect

#31
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 decembrie 2019 - 21:26

 

Salutare tuturor,mulțumesc tare mult pt răspunsurile voastre,ca să scriu mai pe scurt , fetița este in evidenta unui medic neurolog de la privat (Regina Maria) mergem regulat la dânsa ,doamna doctor de la Obregia a considerat că nu e cazul să ne mai cheme la control din mai de când ne-e externat ,am tot insistat să ne primească la un control dar nici un răspuns din partea dânsei ,nu răspunde la mesaje ,la telefon ,nimic ,și când răspunde o fac rezidenții care ne spun " vă sunam noi " bineînțeles nu sună nimeni să ne cheme,un dezinteres total din partea lor,poate trebuia să le dau șpagă ca să fie bine ,mă rog ..Ioana (fetița) are eeg-uri făcute ,care la vremea lor au ieșit bune, fără vârfuri care să ne sperie,deci am scăpat deocamdată de grija epilepsiei sau ale sindromului West ,nici nu știu dacă așa se scrie ..are ecografii treansfrontanelare care sunt ok acum în comparație cu ce nenorociri au găsit prima dată în căpușor ..are ecografia de șold care e bună,ce mai are făcut ..analize care sunt bune acum ,am rezolvat cu anemia ,și fundul de ochi îl are făcut ,care este bun ,toate făcute la privat , plătite .Pe mine mă îngrijorează stările astea de isterie ..dar pun și pe faptul că ea nu plânge,nu se exteriorizează decât așa? Să cred că de asta nervii ei sunt întinși la maxim uneori?dar problema e că totul o stârnește .. dacă îi dau să mănânce se enervează, dacă o așez în fundulet la fel,in piciorușe la fel , dacă o schimb la fel ..totul pare că o enervează, dacă îi arăt o jucărie se uită la ea întinde mâna și o aruncă ,nu vrea să prindă jucăria,o ferește din ochii ei ..teoretic după fundul de ochi făcut ,nu are nici o problemă cu ochișorii,dar ..știu eu cum interpretează imaginile creierul ei?

cauta un alt doctor, nu toti au harul de a fi doctori.



#32
Olly05

Olly05

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 27 decembrie 2019 - 11:44

a_alinta așa am făcut,am găsit alt doctor neurolog,care nici nu se compară cu primul :) suntem bine ,ne-a dat tratament nou și suntem mai bine,nu ne mai "întărim" așa des ,nici mult


#33
Olly05

Olly05

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 27 decembrie 2019 - 11:46

Sărbători fericite tuturor , vă mulțumesc pt răspunsurile voastre,apreciez ,La mulți ani vouă și suflețelelor mici care au atâta nevoie de noi .


Editat de Olly05, 27 decembrie 2019 - 11:48 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -