Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Vine iarna pe ghetar (oare...?)


1007 raspunsuri la acest subiect

#11
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:26

Strumph, Mihai e clasa a 3-a, Ramona a 6-a.



#12
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:31

 

 

Silvi tu te-ai apucat de curatenia de Craciun?  [8D]  Baietii tai ce mai fac? [:p] 

 

 

nu. nu fac curatenie de Craciun , Paste, primavara etc...am schimbat geamurile la dormitoare si s-a facut mizerie in toata casa. 

baietii sunt bine [:-)))] muncesc cu spor! avem nebunie mare cu ziua Dobrogei.



#13
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:34

viv, nu ca te-ar incalzi cu ceva dar noi nu am avut in oras niciodata apa calda. toata lumea are boilere. caldura nu ne-au dat inca.



#14
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:35

moon, multumesc! vacanta frumoasa la munte!



#15
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:48

Rox, am trecut de la un capitol la altu si deabia acum am realizat...Multumim! 

eu sper sa vina iarna, dar cea adevarata, cu zapada, vin fiert si portocale.



#16
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:05

Silvi, condoleante! Cei dragi nu mor niciodata, au locul lor acolo in inima noastra.

 

Miha, imi pare rau ca starea proasta a revenit,. Am admirat fotografiile, minunate sunt.

 

Anja, la noi Mos Nicolae e mai important decat Mos Craciun, drept urmare intru mai devreme in starea de spirit festiva. [:-)))]

 

La noi e intunecat si frig, am tuns "cainele rau" scurt-scurt dar se pare ca nu-l deranjeaza frigul. I-am luat si o hainuta dar nu vrea sa mearga cu ea, se aseaza in coada si are o privire care spune totul. [:-)))]Voiam sa-l tund model de iarna dar a descoperit o balta in care ii place sa intre si daca are blana lunga ii scot greu noroiul din ea. [batcap] N-am avut noroc sa nimeresc si eu un caine caruia sa nu-i placa ploaia si frigul.



#17
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:13

Servus pinguini

 

Velvet, imi pare rau pt prietenii tai  [pup]

 

La noi a plouat de dimineata, acum e senin, dar frig  [zirea]

 

Am mancat o salata mai devreme, diseara nu stiu ce mancam la vecini...si cum eu mananc bine doar o data pe zi, mi-am lasat loc pt diseara  [:D]

 

Maine vreau sa merg si cu mama sa-i cumpar cate ceva pt iarna, cum era programat sa stea doar 2 saptamani, si-a luat doar cateva haine...si e in pantofi...cu ocazia asta ii iau si lui fratelo una alta, haine de iarna nu are deloc.

 

Weekend fain sa aveti.


Editat de Ella73, 15 noiembrie 2019 - 13:14 .


#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:15

viv, nu ca te-ar incalzi cu ceva dar noi nu am avut in oras niciodata apa calda. toata lumea are boilere. caldura nu ne-au dat inca.

Daca as avea loc de pus boilere maine as face-o!

 

in fapt i-am scris maimutei Firea pe FB "ca o rog sa ia in calcul niste vouchere pentru boilere ca tot a dat pentru biciclete si alte tampenii, sau sa ne trimita intr-o  vacanta, nu am pretentia sa fie Grecia, ci un  oras cu un primar responsabil, Oradea, Cluj."

Cam asa a sunat postarea.

 

Fara sa-mi faca vreo surpriza speciala mi-a sters postarea si m-a blocat.

 

Pe pagina de FB nu personala, ci aia de primar al capitalei, dupa magaria cu fakenews, a lasat numai mesaje cu inimioare si felicitari de ti se face greata.

 

Cum azi m-am trezit cu noaptea in cap, nu am de lucru si imi mai mai fac un cont de FB.

Si ii mai trimit un mesaj: "Felicitari! Pentru ca stergeti comentariile celor care va critica, celor care de zile intregi nu au apa calda si isi manifesta neincrederea ca situatia va continua indiferent de ce spuneti dumneavoastra.
O data ce, vadit, ati ales sa imprastiati fakenews, greu sa mai aiba oamenii incredere."

 

Nicio surpriza nici de data asta. Mesajul a disparut instantaneu si m-a si blocat.

 

So,  de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.
 



#19
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:31

viviana, o solutie de compromis ar fi sa-ti montezi in baie un instant electric pentru dus.

de bine-de rau poti sa-ti faci un dus decent in acest fel.

acum foarte multi ani, din cauza restantierilor din bloc, administratorul a decis cu de la sine putere sa anunte furnizorii de gaze si apa calda/caldura sa opreasca aceste utilitati. era noiembrie, era frig in casa, eu aveam doar apa rece si curent electric - atat.

am fost nevoita sa-mi cumpar atunci cuptor cu microunde, sa am unde sa incalzesc o portie de mancare (mancarea o faceam la mama sau la soacra acasa), o apa pentru ceai / cafea.

am instalat in baie un astfel de instant, imi cam sareau sigurantele cand il dadeam pe treapta maxima, dar decat deloc - bun si asta.

ma incalzeam cu o aeroterma prapadita, ma mutasem in sufragerie cu dormitul, fiind camera de mijloc, cu balcon inchis, pentru ca in dormitor era groaznic de frig.

atunci a fost momentul de cotitura, cand sotul meu si-a bagat picioarele in toti si toate, a avut noroc ca primise si un bonus consistent de la serviciu, ne-am dus si am cumparat centrala termica, am facut toate demersurile pentru separatie de gaze, am chemat instalatori sa ne monteze centrala dupa ce a fost facuta separatia de gaze.

si de atunci, de mai bine de 20 de ani, nu mai stiu ce inseamna sa stai la mana furnizorului de apa calda si caldura, am centrala termica, confortul e de nepretuit.

uite procedura de debransare radet, autor radu opaina:

 

 

Fisiere atasate


Editat de CorinaDani, 15 noiembrie 2019 - 13:32 .


#20
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:34

viv, nu cred ca iti inchipui ca Firea isi gestioneaza contul de fb. sunt multi in spate si unii sunt foarte zelosi...iti spun sigur. si nici contul personal nu si-l gestioneaza singura. 

boilerul nu necesita loc mult, eu am deasupra cazii la baie si intr-un corp suspendat la bucatarie. daca ai cabina de dus e mai complicat putin dar nu imposibil. si eu o baie mica. 

dar, dupa ce le montezi, ca asta e simplu, ti se va dubla factura la electricitate...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -