Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Vine iarna pe ghetar (oare...?)


1007 raspunsuri la acest subiect

#21
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:38

Corina, multumesc. Nu am de gand sa ma debransez.



#22
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:38

Marion, Multumesc! [flo2]



#23
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:42

viv, nu cred ca iti inchipui ca Firea isi gestioneaza contul de fb. sunt multi in spate si unii sunt foarte zelosi...iti spun sigur. si nici contul personal nu si-l gestioneaza singura. 

boilerul nu necesita loc mult, eu am deasupra cazii la baie si intr-un corp suspendat la bucatarie. daca ai cabina de dus e mai complicat putin dar nu imposibil. si eu o baie mica. 

dar, dupa ce le montezi, ca asta e simplu, ti se va dubla factura la electricitate...

Niciun personaj politic nu-si administreaza singur conturile. Cred ca nici nu dau pe acolo vreodata.

 

Dar ei fac ce li se spune. Am intrat de curiozitate pe  diverse conturi de politicieni. Toti aia respectau dreptul de opinie si libertatea de  expresie. Asa ca, chiar si injuraturile erau la locul lor.



#24
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 13:58

Marion, sa-nteleg ca ai luat un caine olandez get-beget, nu? [:D]



#25
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 14:11

nici eu n-am de gand sa ma debransez - nu de alta, da' nu mi-e prea clar unde as putea pune centrala (in bucatarie am frigiderul in coltul opus aragazului, si nu l-as muta in mijlocul casei ca sa pot pune centrala).

 

deocamdata, sa bat in lemn, caldura e ok.

 

in baie am instant - dar e nevoie de el destul de rar (mai ales cand am nevoie sa fac un dus rapid, ca sa nu mai astept pana vine apa calda intr-adevar calda; insa in general imi place sa fac baie, nu dus, asa ca o las sa curga pana vine fierbinte).



#26
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 14:45

Otilia, si eu fac sudoku! 

 

Mi a mai trecut cotul, sa bat in lemn, am dat aseara doar cu Voltaren. Voi cauta si crema aia cu ardei iute. Nu mi a trecut prin cap sa iau asta vara din tara.

 

Zilele astea ninge iar la noi.

 

Eu cedez cu drag iarna din noiembrie contra 20+. Serios astia ar trebui sa exporte xapada, daca nu o fac deja.

 

Despre tatal lui E., am povestit un pic aici ca ne am despartit in context de violenta conjugala, din partea lui evident. De asta nu si poate vedea copilul. Nu este un subiect tabu si nu ma deeanjeaza mentiunea, este un fapt de viata. Sper ca si cele care mai citesc cateodata pe aici, fiind un forum de discutii public, sa ia aminte.



#27
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 15:27

viv, mianna, realist vorbind, nu vad de unde ar putea fi alocate sau atrase atatea fonduri pentru modernizarea retelei de incalzire si apa calda a capitalei. e nevoie de enorm de multi bani, vor fi santiere peste tot, lucrarile se vor desfasura in ritm de melc, rastimp in care mii de oameni vor sta fara apa calda si caldura, luni in sir.

 

mianna, daca ai balcon la bucatarie sau la camera de langa bucatarie, se poate monta centrala termica si in balcon.

adevarul este ca pana nu-ti ajunge cutitul la os, cum mi s-a intamplat mie, nu-ti vine sa faci pasul respectiv, sa te debransezi si sa-ti pui centrala. sunt niste costuri, nu mici, destula hartogaraie, basca mizeria care se face in casa la montarea traseelor pentru calorifere si apa calda. dar per total, confortul oferit de centrala termica e de nepretuit. ai apa calda si caldura cand si cum vrei, fara sa depinzi de furnizor, de data din calendar sau de temperatura de afara.



#28
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 15:40

Seara buna! 
 

Da, e seara deja aici. 
 

Mi-am mai revenit după ce am dat pe piele cu o doza de progesteron. Mi-am cumpărat un flacon nou și l-am luat cu mine. Aseară nu m-am dat, am zis ca mi-e destul de rău, n-am luat absolut nimic. Și azi dimineața am zis la naiba, încerc. Se pare ca funcționează. Probabil crema anterioară deja era concentrație prea mică, așa scriu cele care folosesc crema de o vreme, ca sa crești concentrația când vezi ca nu mai are efect. 
 

In fine, e gata și conferința. Multe lucruri interesante. Nu mai știu dacă am scris, aseară nu m-am înscris la cina, nu am simțit deloc nevoia de a socializa cu lume necunoscuta. Care Pt mine e un mare factor de stres. A fost tare bine. Știu cum sa fac de acum înainte :). 
 

Colega mea care e in prag de pensionare și e șefa pe secțiunea de analize biochimice, cea care m-a întrebat dacă vreau sa vin la conferința, a avut și ea 10 min de prezentare a unui caz cu care ne-am confruntat anul trecut in Decembrie. 
 

Alte noutăți nu am, aștept sa ajung acasa, dar abia pe la 19.30. La 18 pleacă avionul. Zborul durează 45 min. De acolo ma duce taxiul, totul rezolvat de laborator. 
 

Weekend frumos tuturor! 
 



#29
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 16:33

Corina, nu e asa  cu lucrarile.

In primul rand ca in momentul de fata sunt mai multe lucrari in Bucuresti. Se lucreaza pe portiuni, pe tronsoane. Impedimentul e ca circultia devine un calvar.

In al doilea rand in Bucuresti sunt mai multe CET-uri. Cand intra in revizie, de exemplu unul dintre ele, populatia este bransata la altul.

Deci lucrarile se pot face pe bucatele.

Ideea e ca nu s-a facut nimic de ani de zile. Iar situatia se cunostea  de acum 2-3 ani ca va fi dezastruoasa



#30
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 18:12

Au sosit rezultatele la analize. Estrogen foarte scăzut (sub limita măsurabila a laboratorului) și FSH ridicat. Rezultate ce se încadrează in referințele de postmenopauza. Nu sunt încă acolo, deci e nasol. Nu e de mirare ca ma simt ca un cartof uscat :(. 
Ma va suna dr-a miercuri și sper ca tratamentul își va face efectul. Chiar sunt sătulă de stările astea care ma iau așa din senin și din nimic... 

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -