Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Vine iarna pe ghetar (oare...?)


1007 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 09:57

la unii a venit iarna... la altii se lasa asteptata :)



#2
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.624 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:09

Pana si la Lyon a nins :).



#3
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.604 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:16

Buna dimineata!

 

Remember me?

Am avut o perioada tare aglomerata si inca nu s-a terminat, dar cel putin azi rasuflu un pic. Despre noi...Ramona are tezele pe 20 si 28 noiembrie.

 

Laura si eu sunt in asentimentul tau. La fel si la noi...week-end-ul e plin de teme.

Mihai e fericit cu antrenamentele la tenis de masa si ceva carte.

 

Monica, cu mare intarziere, La multi ani!

 

Mariana, bine ai revenit!

 

Daniela, Rox petrecere frumoasa!

 

Velvet imi pare rau sa aud de prietenii tai.

 

Silvi, condoleante!

 

Ella, multa sanatate fratelui!

 

Strumph, iti doresc sa dai de cap tuturor problemelor de sanatate!

 

 Cam atat din pauza mea...sper sa apuc sa revin mai des.



#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:17

Silvi, imi pare rau pentru pierderea voastra. condoleante! [flo]



#5
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.624 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:24

Strumphi, imi pare bine sa te "aud". Ma bucur sa citesc povestile despre Miss de 9 ani.

Strumphi incearca in regimul tau sa mananci multe probiotice si mai ales prebiotice. Incredibil cat de importanta e flora asta in tot felul de boli.

 

Silvi, condoleante!



#6
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 11:12

Buna ziua!

 

Viv, Daniela, Velvet, Ella, Anja, Rox, Mcoco, LauraNico, Fleur si sper ca nu am uitat pe careva...va multumesc mult! sunteti niste prietene de nadejde [flo2]

 

Si eu am perdea noua dar nu o pun pana nu vin si covoarele de la spalat si pana nu termin cu reparatii+ curatenie.

Anja, ai jaluzele sau storuri... de ce nu ai perdele?

eu am jaluzele doar la balcon. la dormitoare perdele+draperii, la sufragerie perdea si la bucatarie nimic pentru ca nu am cum sa pun, colo am aragazul+cuptor langa geam si as fi putut sa pun cel mult jaluzele dar ma incurcau cand rabatam geamul asa ca nu mai am nimic.

 

Fleur, te invideiez pentru zapada. anul trecut la noi nu a fost aproape deloc. si nici la munte nu am prins zapada. asa ca in iarna asta o sa mergem in ianuarie la munte dar nu fac rezervari ca sa nu ne pacalim iar. unde e zapada in ianuarie acolo ne oprim (chiar daca nu imi place sa merg fara rezervari facute din timp).

Despre tatal lui Eric imi pare rau ca am deschis subiectul...chiar nu m-am gandit la asa ceva, am crezut ca s-a mutat sau nu doreste el sa se implice...scuze! [flo2]

Eu am o crema puterea ursului cu efect de incalzire care merge la ce zici tu la cot dar nu stiu unde gasesti asa ceva la voi.



#7
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 11:53

Vreau si eu zapada, nu numai frig si ploaie! [*] 

 

Mi-e dor de zapada, de un sanius, de facut un om de zapada... dar hei, mai intai sa ne gandim la Craciun! Ho ho ho [cubrad] [aho] 

 

E asa intunecat afara azi de am toate lampile inca on la ora 9.30. Azi Sophia are playdate dupa scoala, deci ura!! Am si eu ceva mai mult timp de lucru, dar trebuia sa trec pe aici sa mai trancan nitel pana ma apuc de ale mele  [:I]  e ca un drog, sper sa nu ma tina mult honey moon ul  [:D]

 

Aveam in plan sa fac poze la noile zane de le-am facut ca mi-e gol shop ul si eu stau cu zanele facute si nelistate, dar daca azi e asa intunecat, nu am cum face poze. Sper maine sa fie macar 2-3 ore soare, ca azi prognoza arata multa ploaie si nori negri.   [doh]

 

Lauranico, ma gandeam eu pe unde esti de nu mai zici nimic? Bine ca a trecut perioada aglomerata.  [;)]  Mihai in ce clasa e? 

 

Fleur  [pup]  trimite toata zapada la Londra, poti sa vii cu ea in valiza, te primesc cu toata inima! Merita macar o data in viata sa vezi orasul asta minunat. 

 

Silvi tu te-ai apucat de curatenia de Craciun?  [8D]  Baietii tai ce mai fac? [:p] 

 

Coca, multumesc!  [flo2]  Iau de toate pentru toti, numai mie nu mi-e bine, dar povestea e lunga, nu o sa dezvolt ca scriu si mai multe romane  [alcool]

 

Velvet, imi pare rau de prieteni. Sper sa rasara soarele si pe strada ta cat mai curand!  [floare3]

 

Anja, generatia XYZ ce mai face? Ti-au mai pus parul pe moatze?  [}:)]

 

mihaela, imi pare rau ca ti-e asa rau. Sper sa te simti mai bine cat mai curand. Cat stai plecata? 

 

Rox si daniela, sa mancati si pentru mine cate o inghetata de aia buna, fistic e preferata mea!  [nebu]

 

Ca veni vorba, vreau idei de mancare de post ca deja de atatia ani am plictisit omu cu aceleasi mancaruri. De azi a inceput postul Craciunului si imi pune parul pe bigudiuri Mr. Brexit  6 saptamani. Deci eu o sa gatesc 3 feluri, fiecare cate ceva diferit!  [nervo]

 

Gata, fug la treaba mea dar mai bag un ochi mai tarziu. 

 

O zi frumoasa!  [recevere]

 

 

 

 

 

 



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 11:56

Ati auzit cred deja ca RADET-ul principalul furnizor de agent termic in Bucuresti a fost declarat falimentar?

 

Ce ma plangeam eu de lipsa apei calde, dar ce o sa ma  mai plang de aici inainte.

Firea bate campii ca o sa avem caldura si apa calda decente. Sa  se spele ea cu decent.

Eu imi doresc  parametrii normali  nu decenti.

 

Sunt tare furioasa pe chestia asta.



#9
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:07

Bună ziua ladies! Silvi condoleanțe, noi nu mai avem bunici, din păcate. Strunphi, dacă nu te deranjează, pune și aici link cu zâne, poate îmi fac curaj și fac și eu brad. Roxana & Daniela sa va fie de bine Italia. - - - - Nu mai știu ce am citit scuzați neuronu gravid. Eram deunăzi la telefon cu una de la Medlife și după ce am închis, îmi zice dnul soț - Hey Baby, i want my wife back. Mai greu cu logica. Noi suntem asa și asa, cam ca Laura, dar aștept perioade mai bune. Am reușit sa ma și vaccinez antigripal, îmi povestea mf ca a primit 15 buc la 3000 pacienți. Bătaie de joc. În rest, suntem în mașină, mergem la munte. Momentan burniteaza, nu știu dacă vom avea zăpadă. Va doresc weekend plăcut.

#10
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.222 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 12:24

Bună dimineața!

 

Eu azi am luat concediu. Și fetele au liber de la școală. Le-am făcut wafe și un ceai de fructe. Acum mă relaxez pe net și vreau să termin un Sudoku greu. După aceea masa de prânz și cred că ies la Mall. 

 

Fleur, eu alternez rebusuri cu Sudoku și ceva matematică distractivă. Din păcate nu mă prind rebusurile în norvegiană. Cum ei au multe dialecte mi se pare prea mare bătaie de cap. Sunt însă foarte bune pentru copii. Cele cu imagini. E o metodă pentru a reține cuvinte mai ușor. Mai ales pentru noi care vorbim româna acasă.

 

Distracție faină la petrecerea de Crăciun

 

La noi nu a nins. We trecut a nins mai în sud de noi. Pe unde luăm feribot către Danemarca. Dar aseară era cam gheață pe asfalt. Am testat noile cauciucuri și țin binișor. 




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • 31 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 13:33

  • Carti de citit in sarcina

    kiki_2024
    - Astăzi, 13:14

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -