Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#11
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 09:29

Ioana,

Eu nu as insista, daca intrebi direct poate sa-ti serveasca orice scuza.

La alti colegi din clasa se duce? Fetei i- as spune ca au program incarcat, distanta, etc. 



#12
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 10:22

Ioana, eu in fata unei astfel de atitudini, ma retrag si nu mai am ce discuta. Mi se pare sfidator si urat si ma astept la un raspuns evaziv din partea ei. Copilului i-as spune ca sunt doar colege de scoala si nu putem fi cu toti colegii si prieteni de familie. Am fost si eu pusa in situatii similare.



#13
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 11:31

Buna dimi,

 

Multumesc pentru raspunsuri. Am fost foarte tentata ieri sa ma opresc si sa ma bag in discutia lor (mama O + cealalta mama, la poarta scolii) si sa zic asa din varful buzelor: ah, ce bine ca totusi ai 5 minute ca P chiar vrea sa te intrebe ceva. Dar m-am abtinut. la fel, am vrut sa o sun sa o intreb care e problema ei, dar m-am abtinut. O sa incerc ce ati zis, sa o temperez pe P, sa gasim alte prietene cu care sa se joace. Culmea e ca si O vrea, ca o vad cum reactioneaza cand P intreaba. oh well 



#14
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 11:33

Si da, si mie mi se pare urat felul in care incearca sa scape de intrebarile Patriciei. Adica, esti ditamai adultul si o vezi ca vine la tine ca un catel entuziasmat si singura reactie pe care o afisezi e de tot kk



#15
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 11:38

Fleur, mi-ai facut pofta cu culesul de mere. 

 

Anja, scuze cu poza. Sper ca s-a rezolvat.

 

Miha, ce dragut cu Silvia si boyfriendul. Inteleg ce zici cu motivatia de a merge la seminarii. Bafta cu pictura.



#16
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 12:51

Bine v-am gasit la capitol nou! Ioana [flo2]

 

va multumesc pentru urari. nu am fost inca dupa cadouri, cred ca maine o sa merg pentru ca am sedinta la mica si o sa am o pauza de pierdut vremea, prea scurta ca sa merg acasa sau sa fac ceva constructiv...

 

Miha, ti-am admirat opera. ai curaj si cred ca si inclinatie. bafta pe mai departe! cat despre idila Silviei, vada ca progreseaza foarte rapid...eu nu stiu cum am sa reactionez cand va veni timpul...ma bucur ca mai sunt cativa ani [:)]

 

Ioana, eu nu as insista. din fericire ce prietene si-au ales fetele au avut mame cooperarnte si compatibile cu mine. C are o relatie frumoasa cu prietena ei de la cresa/gradinita si acum, cu toate ca de 5 ani merg la scoli diferite, au activitati diferite. dar ne intalnim frecvent, am fost la munte impreuna, ne mai vizitam ocazional, nu lipsim de la aniversari ... din cate spui mamica respectiva nu doar copilul tau il pune in dificultate ci si pe al ei, deci nu te poti astepta la ceva bun pe viitor. mai bine renunti si chiar daca sunt prietene la scoala nu o mai invitati acasa la voi, la loc de joaca etc...

 

Ella, nu v-ati intors? cum a fost? ce face fratele tau?

 

Rox, s-a domolit entuziasmul de inceput al liceanului? cum sunteti?

 

sper ca sunteti toate bine...puneti muraturi sau pe unde umblati: Viv, Miana, Daniela, Monica...?



#17
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 15:18

Servus pinguini

 

Am revenit aseara din tarile calde, am intrat doar scurt sa va salut.

 

A fost ft fain, dar ft cald si umiditate mare  [zirea] a si plouat de cateva ori, dar era ploaie calda, iar dupa nu se putea respira, parca erai in sauna.

 

Mandra a fost la toate cele 3 concerte, eu doar la ultimul, cel de duminica..mi-a placut tare mult, show-ul e super..nu te plictisesti cele aproape 3 ore cat tine...toate trupele de kpop au light stick-uri (luminite), pe care fanii le folosesc la concerte...intai tb sa instalezi un app, apoi dai nr.locului de la concert si asa conectezi luminita la telefon..in timpul concertului se conecteaza prin bluetooh cu arena si isi schimba culorile in functie de cum e programat show-ul...a fost ft ft frumos, m-a impresionat...am avut si eu light stick, mi-a luat Marcia  [:D] am dansat si cantat si am dat din light stick, de ma doare mana si azi. 

 

Fratelo e bine momentan, la RMN insa au descoperit un abces langa uretra, care trebuie operat (daca nu il opereaza, ii poate afecta in timp rinichii)...dar se pare ca a scapat de cealalta infectie, testele de sange sunt ok...maine merg la el in vizita.

 

Aseara doar am despachetat, am lasat totul in sufragerie, azi cand ajung de la job fac ordine.

 

Marcia tuseste precum magarul, azi a stat acasa si am programat-o la medic. Merge singura, nu e departe de casa. 

 

O seara faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 24 septembrie 2019 - 15:19 .


#18
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 19:36

 

 

sper ca sunteti toate bine...puneti muraturi sau pe unde umblati: Viv, Miana, Daniela, Monica...?

muraturi garantez ca nu pun [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

folk, ca de obicei - si printre cantari, mai un botez, mai un film, mai un teatru... iar am ajuns sa apreciez o seara in care stau acasa [:)]



#19
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 19:53

Bună seara!

 

Că tot vorbim de gutui, vă pun aici gutuile mele preferate:

 

quinces.jpg

 

Anja, faină poza din subiectul trecut, am văzut că ați avut vreme faină, sper să tot fie la voi toamna asta.

 

La noi plouă mărunt, asta e.

 

Fleur, săptămâna asta nu mai plec nicăieri, mi-a ajuns și mie de atâtea deplasări.

 

Miha, fain program ai avut. 

 

Ella, sănătate Marciei!

 

Silvi, La mulți ani sărbătoriților tăi! [s] [s] [s]

 

Murături nu fac nici eu, am în plan niște marmelăzi :).

 

Seară frumoasă!



#20
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 22:16

Muraturi...mai pun pinguinii muraturi?

Ma sterge si pe mine cineva de la sub vechi? Please...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -