Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scandal la Hollywood

scandal abuz hollywood

581 raspunsuri la acest subiect

#161
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 16:52

NU sint e acord absolut deloc cu tot ce zici acolo...toata pledoaria aia este dar o scuza jalnica pentru tot acest comportament mizerabil implementat de generatii.

 

In acelasi ton cu "a violat-o ca purta fusta scurta", etc.

 

Nici nu incape vorba de "disagree"...este gresit de la cap la coada.

 

Lui Weinstein i s-au facut reclamatii cu duiumul...banul si faima au stat foarte bine la locul lor....pina si procurorul dupa o mita serioasa a fost facut sa taca. Agentii l-au acoperit, partenerii de afaceri l-au acoperit...toti in acelsi joc pentru ca practica este sistemica.

 

Am mai pus acolo o lista cu agresori...sistemul e facut de asa natura ca aceste agresiuni sint bagate sub pres tocami ca este singura crima unde victima este luata la ochi si la microscop.

 

70% din incidentele de agresiune sexuala sint neraportate tocmai pentru ca se insista (a naibii educatie) sa se imparta aceasta vina. Arma femeii nu este sexul...extrem de gresit inteles si aplicat. Trist.


Editat de antmil, 26 octombrie 2017 - 16:53 .


#162
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 17:18

Cum adica arma femeii nu este sexul ?

 

Adica nu crezi ca exista si situatii in care femeia, cu buna stiinta si in total acord cu dorintele barbatului, ofera sex in schimbul avantajelor personale ? Acestea tot victime sunt ? 



#163
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 17:26

Cat despre faptul ca s-au ingropat toate reclamatiile anterioare, sunt total de acord cu tine ...pentru mine, de aici incepe revolta, din momentul in care niste tinere au reclamat si nimic nu s-a intamplat.

 

Dar sa aud acum de Ashley Judd si G. Paltrow ca mvai, ce au mai patit ele de la Harvey si cum au acceptat sa fie pipaite si AU TACUT pana acum, ba mai mult, au aparut si fotografiate de gatul lui prin toata media, ca nu cumva sa nu li se distrugea cariera ...in conditiile in care amandoua aveau o gramada de connections in lumea filmului ...nu stiu, mi-e greu sa le pun in categoria fetelor naive, care nu au inteles de ce au fost invitate in apartamentul producatorului si intampinate la usa in chiloti ...iar cand au inteles, si-au dat seama ca ori il mangaie pe gat pe libidinos, ori isi pot arunca visele la cos si cariera in college.



#164
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 17:27

Cum adica arma femeii nu este sexul ?

 

Adica nu crezi ca exista si situatii in care femeia, cu buna stiinta si in total acord cu dorintele barbatului, ofera sex in schimbul avantajelor personale ? Acestea tot victime sunt ? 

 

Da, sint tot un fel de victime ale unei societati care nu respecta, nu valoreaza si nu ofera oportunitati si sanse egale bazate pe profesionalism.

 

Problema este sistemica...se incurajeaza acest comportament, se ocrotesc agresorii si se baga sub pres majoritatea victimelor.

 

Tu alegi sa vezi 2-3 oportuniste raportat la sute si mii de cazuri de abuz si sa scuzi un comportament clar abuziv printr-o falsa echivalare.

 

Agresiunea sexuala nu este doar in Hollywood...ci si in contabilitate, in constructii, in armata, in absolut toate domeniile.



#165
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 17:31

Cat despre faptul ca s-au ingropat toate reclamatiile anterioare, sunt total de acord cu tine ...pentru mine, de aici incepe revolta, din momentul in care niste tinere au reclamat si nimic nu s-a intamplat.

 

Dar sa aud acum de Ashley Judd si G. Paltrow ca mvai, ce au mai patit ele de la Harvey si cum au acceptat sa fie pipaite si AU TACUT pana acum, ba mai mult, au aparut si fotografiate de gatul lui prin toata media, ca nu cumva sa nu li se distrugea cariera ...in conditiile in care amandoua aveau o gramada de connections in lumea filmului ...nu stiu, mi-e greu sa le pun in categoria fetelor naive, care nu au inteles de ce au fost invitate in apartamentul producatorului si intampinate la usa in chiloti ...iar cand au inteles, si-au dat seama ca ori il mangaie pe gat pe libidinos, ori isi pot arunca visele la cos si cariera in college.

 

 

Pai gindeste putin din alt unghi: daca un porc a gasit NORMAL si ACCESIBIL sa se dea la femei care erau deja intr-o categorie de elita, tu iti dai seama ca nu are nici un fel de jene si acest comportament este "normal"???

Si aceasta "normalitate" este hranita cu ideea ca tot ea e de vina ca s-a dus acolo.

 

Da...ele au tacut asa cum au tacut ZECI de barbati care le-au inconjurat...pentru ca banul si afacerile merg inainte. Femeia nu are valoare...acolo ajungem. Si nu va avea niciodata valoare atita vreme cit ne gindim ca e NORMAL ca arma femeii sa fie sexul. 



#166
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 19:03

Da, sint tot un fel de victime ale unei societati care nu respecta, nu valoreaza si nu ofera oportunitati si sanse egale bazate pe profesionalism.

 

Problema este sistemica...se incurajeaza acest comportament, se ocrotesc agresorii si se baga sub pres majoritatea victimelor.

 

Tu alegi sa vezi 2-3 oportuniste raportat la sute si mii de cazuri de abuz si sa scuzi un comportament clar abuziv printr-o falsa echivalare.

 

Agresiunea sexuala nu este doar in Hollywood...ci si in contabilitate, in constructii, in armata, in absolut toate domeniile.

 

Nici vorba ...nu aleg nimic si de unde ai scos numarul de 2-3 oportuniste raportat la sute si mii de barbati porci ? De unde statistica asta ?

 

Agresiunea sexuala se defineste ca "o agresiune" exercitata impotriva dorintei uneia din parti ... ori cand reclamatia apare dupa ani de zile si poze prietenoase in media, cum dovedesti ca nu a fost un act agreat ? Cum dovedesti ca duduia in cauza nu a fost o oportunista care a oferit un masaj erotic premeditat.

 

Diferenta dintre judecatile noastre consta in faptul ca eu cred ca sunt mai mult de 2-3 oportuniste pe piata si linia aia lunga de la usa apartamentului lui Harvey este alcatuita majoritar din oportuniste. Argumentul meu este tocmai fraza "se stia ca ala e un porc", "se stia ca daca te cheama la apartament, iti deschide usa in chiloti" ...si cu toate asta, coada la usa lui nu se micsora.

 

In opozitie, judecata ta spune ca numai 2-3 din coada erau ticaloase, restul, o linie lunga de caprioare nevinovate, cu aspiratii naive si vise marete, se insiruiau la dormitorul lui Harvey, nestiind exact ce cauta acolo si de ce "Maestrul" le arata boxerii, sperand ca domnul in chiloti o sa le aprecieze talentul.

 

Faptul ca s-au musamaluzat reclamatiile, da, asta e revoltator ...eu de aici as pleca cu ancheta si as pedepsi pe toti cei care au ajutat la musamalizare. Pentru ca o reclamatie inseamba din start, ca una dintre parti nu a agreeat cu pipaielile ...



#167
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 19:19

Pai gindeste putin din alt unghi: daca un porc a gasit NORMAL si ACCESIBIL sa se dea la femei care erau deja intr-o categorie de elita, tu iti dai seama ca nu are nici un fel de jene si acest comportament este "normal"??? Si aceasta "normalitate" este hranita cu ideea ca tot ea e de vina ca s-a dus acolo. Da...ele au tacut asa cum au tacut ZECI de barbati care le-au inconjurat...pentru ca banul si afacerile merg inainte. Femeia nu are valoare...acolo ajungem. Si nu va avea niciodata valoare atita vreme cit ne gindim ca e NORMAL ca arma femeii sa fie sexul.

 

Femeia nu are valoare in ochii altora, pana nu pune prima valoare in ochii ei, pana nu se respecta pe sine. 

 

Eu zic ca "normalitatea" aia nu e hranita cu ideea ca femeia e de vina, ci cu realitatea, sau SI CU realitatea, ca femeia e disponibila. Eu cred ca sunt mult mai multe femei disponibile pe piata, decat caprioare nevinovate, care nu inteleg semnalele sexuale date de un sef.

 

Inca o data, sa nu discutam in extreme ... asta nu face comportamentul barbatilor scuzabil ...absolut deloc. Dar cred ca semnalul care ar trebui tras in societate este ca un act agreat, ramane agreat, chiar daca atunci cand una din parti l-a consimtit, de fapt, ii era scarba si frica ca isi pierde jobul. Coada aia lunga de la apartamentul lui Harvey, i-a confirmat puterea, accentuat marlania si i-a consolidat "normalitatea" ca daca are chef de un masaj, este indreptatit sa-l ceara oricui, chiar si caprioarelor naive care nu mai vazusera un gat de porc pana la el.



#168
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 19:33

Femeia nu are valoare in ochii altora, pana nu pune prima valoare in ochii ei, pana nu se respecta pe sine. 

 

Eu zic ca "normalitatea" aia nu e hranita cu ideea ca femeia e de vina, ci cu realitatea, sau SI CU realitatea, ca femeia e disponibila. Eu cred ca sunt mult mai multe femei disponibile pe piata, decat caprioare nevinovate, care nu inteleg semnalele sexuale date de un sef.

 

Inca o data, sa nu discutam in extreme ... asta nu face comportamentul barbatilor scuzabil ...absolut deloc. Dar cred ca semnalul care ar trebui tras in societate este ca un act agreat, ramane agreat, chiar daca atunci cand una din parti l-a consimtit, de fapt, ii era scarba si frica ca isi pierde jobul. Coada aia lunga de la apartamentul lui Harvey, i-a confirmat puterea, accentuat marlania si i-a consolidat "normalitatea" ca daca are chef de un masaj, este indreptatit sa-l ceara oricui, chiar si caprioarelor naive care nu mai vazusera un gat de porc pana la el.

 

 

Ce inseamna "disponibila"? Deci eu trebuie sa merg la servici cu ideea ca in jurul meu majoritatea femeilor sint dispuse sa "intretina" fantezia sefilor pentru a obtine o promovare?

 

Vrei sa spui ca majoriatea femeilor care intra in cimpul muncii vor "raspunde" favorabil avansurilor?

 

Aberant!

 

Daca in actul respectiv a simtit scirba si frica ca isi pierde jobul...asta inseamna constringere. Si dai a doua oara de pereti cu femeia respectiva cind ii arunci in fata faptul ca daca a tacut atunci cind i-a fost scarba si groaza, ea e de vina.


Editat de antmil, 26 octombrie 2017 - 19:41 .


#169
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 19:57

Faptul ca s-au musamaluzat reclamatiile, da, asta e revoltator ...eu de aici as pleca cu ancheta si as pedepsi pe toti cei care au ajutat la musamalizare. Pentru ca o reclamatie inseamba din start, ca una dintre parti nu a agreeat cu pipaielile ...

 

Pai vine "anchetatorul" si intreaba: cum sa fim siguri ca nu ti-a placut, daca ai purtat o rochita de vara inseamna ca ai invitat "porceala", de ce te-ai dus sus, de ce te-ai vopsit blonda ca stiai ca ii plac blondele, de ce ai siliconi pusi sa fi mai sexy, de ce te-ai dat cu ruj sa pari mai senzuala, etc

 

Repet: agresiunea sexuala nu se rezuma la Hollywood...nu ramine blocata la actrite (daca citesti din urma vei vedea discutia despre "moravuri usoare"). Se petrece peste tot si in mod sistematic pentru ca sintem oarecum "conditionate" sa acceptam diverse doze de "porceala" ca fiind "normalitate"...incepind cu fluieraturile de pe strada si sfirsind cu cerinte pe fata de favoruri sexuale si hartuiri atunci cind nu te "executi".

 

Si decit sa fie puse la stipul infamiei, 70% din femei NU raporteaza...exact pentru ca sint impartite in "ticaloase" sau "caprioare nevinovate"...nicidecum victime.

 

Daca cineva iti fura portofelul, iti ia cineva in cosiderare caracterul "cheltuitor" pina atunci? Si ce daca ti-a furat portofelul, oricum tu ai cheluit tot salariul...mai conteaza 2-3 carduri paguba??



#170
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 20:03

Cum adica "ce inseamna disponibila" ? Nu stii ce inseamna disponibila ?

 

Am sesizat ca folosesti termeni extremi si eu incerc sa te aduc pe mediana ...la tine 99% din barbati sunt agresori, 1% din femei sunt ticaloase, doar 2-3 sunt oportuniste sau ma intrebi daca "majoritatea" din campul muncii impart favoruri sexuale.

 

Nu, nu vreau sa spun ca "majoritatea" femeilor sunt disponibile ...dar cred ca majoritatea femeilor care se prezinta la apartamentul sefului cu reputatie de player si pasesc in el cand masculul e in chiloti, au o idee despre ce se poate intampla acolo si faptul ca accepta un asemenea environment pentru a discuta business, da un semnal ca ar putea fi disponibile.

 

Uite un exemplu personal recent. Cand imi cautam job, unul din recruiteri mi-a aranjat un interviu cu un CFO, la o cafenea, intr-o dupa amiaza ...sub explicatia ca biroul era in Brooklyn  si CFO-ul statea in Jersey, deci ar fi fost mult mai convenient pentru amandoi sa ne vedem in Jersey. Well, thank you but no, thank you. Eu, deloc caprioara (care nu mai sunt), nu dau interviuri in cafenele chiar daca imi ardea buza dupa un job si poate am pierdut o mare oportunitate personala. Nici macar nu stiu daca ala era un agresor, poate nu era, dar nu mi s-a parut right sa ma vad cu un eventual sef in afara companiei ...





Etichetat si cu scandal, abuz, hollywood

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -