Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scandal la Hollywood

scandal abuz hollywood

581 raspunsuri la acest subiect

#131
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 09:13

Tocmai am citit ca Marchesa (de care nu am auzit PINA acuma - ups!) a fost fondata in 2004, anul in care cei 2 și-au făcut publica relația ! Cum am spus mai sus, o mina o spală pe alta!

diferenta de 25 de ani spune ceva. Mai ales ca el nu e un George Clooney ... [:-)))]



#132
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 11:19

diferenta de 25 de ani spune ceva. Mai ales ca el nu e un George Clooney ... [:-)))]

 

Da, e mai mult Kermit the frog! :))))



#133
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 11:30

eu cred ca il jignesti pe Kermit.  [fri]



#134
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 11:56

Acu citesc ca din maldărul de acuzații, momentan doar 2 sint credibile și luate in considerație de poliție . Pentru ca it’s not what you know, it’s what you can prove in court! Cam asa merge justiția .



#135
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 11:41

Nu știu dacă ați observat in social media mișcarea  #metoo.

 

Văd și printre cunoscutele mele povestiri de agresiune din trecut. Cunoștințe pe FB am amestecate normal: românce, americance, poloneze, de toate felurile.

 

Este ca un bulgare de zapada...sint femei obișnuite, femei pe care le cunosc și mai ales femei care nu au nimic de câștigat (in genul insinuărilor prezentate la subiect).

 

Concluzia se conturează ca in schița lui Rall: cam nu prea exista femeie neagresata...adică da, exista, însă este o raritate.

 

Este o problema de proporții enorme pe care ori alegem sa o ținem in continuare sub preș și sa pretindem ca nu exista, ori sa o confruntam prin a înceta sa o vedem ca pe o normalitate și sa blamam in continuare victimele mai mult sau mai puțin subtil și mai ales sa fie suficient zgomot incit sa aida si agresorii ca exista consecințe.


Editat de antmil, 18 octombrie 2017 - 11:51 .


#136
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 13:31

Si se pare ca și in Franța se mișcă lucrurile intr-o direcție normala: sa nu mai permită și chiar sa amendeze zbieratul de agresiuni pe strada:

 

https://mobile.nytim...ml?_r=0

 



#137
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 14:51

eu n-am inteles de ce unele dintre vedetele care au povestit despre cat de porc era (inclusiv asia argento) apar in poze de petrecere toate un zambet, de gatul lui sau de bratul lui sau pupandu-l.

 

si pentru asta exista o scuza demna de tam-tam si proces?



#138
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 16:48

notitele unei englezoiace care isi petrece foart emult timp in LA

 

Lady Victoria Hervey's post in full

'Its been hard recently to not voice my opinion on the recent controversies in Hollywood.
'As a brit living in LA and attending many a HW [Harvey Weinstein] party during award season I've seen it all.
'Lets face it, we all have been hearing famed tales for decades or 'the myth' yet no one spoke about it openly until now. The stories of which actors performed bedroom favors in return for movie parts. You may actually be surprised which ones did.
'HW ruled like the 'Fuhrer' marching down corridors at the Du Cap whilst assistants shuddered behind him clutching their mobile phones. It was expected. One side it's like actors are basically blaming one man for all of their career malfunctions and the fact that they never quite made it or got forgotten on a shelf.
'Now Harvey Weinstein had a huge amount of power, but lets face it he's not the "only" person on the planet that could have made your career. I feel terribly for everyone affected but women like [alleged victim]...
'To me someone with that amount of body ink isn't in church playing with her care bears. You see she's accusing him of rape yet then goes on to stating that there was a continued liaison which involved consensual sex for quite some time after. Which leaves me at this question. Was it rape. I don't think so because it carried on. For me, she sounds desperate for attention.
'For the others you can believe he ruined your careers because that will just make it easier to deal with. And it gets worse, there's actually these groups of wannabe producers in LA that stage fake auditions and prey on really young girls that have just moved here.
'They even get fake IMDb credits so they look legit and there is the one Russian billionaire funding the whole thing. Its really sickening.
'As far as men in all industries, unfortunately women are treated terribly every day in many walks of life. In Saudia Arabia women are only just recently allowed to drive. Its time for women to stand up and unite and fight for equality. Anyone agree with me or am I talking absolute rubbish? Peace out Hollywood #nofilter #nomakeup #harveyweinstein'



#139
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 18:47

Da, si eu am prietene care au postat metoo/ul, si am facut/o si eu la randul meu pt ca mi/am dat seaa ca si eu am fost in situatii de genul ala.

Si nu, nu am facut niciodata plangere undeva.

Cred ca e oarecum in sange sa lasi astfel de remarci sa zburde, de spitalele din Ro nu mai spun  nimic, acolo s/au intamplat lucrurile care m/au facut sa intru in categoria asta dar nu numai.

Unei prietene i/a fost pusa mana pe sani cand avea 15 ani, de catre un batran de vreo 70. avea sani adolescentini, plini, era intr/un maieu si domnul s/a poftit din mers.

Mamei mele i s/a pus mana pe sani in BUcuresti, pe strada, cand mergeam amandoua la ora 5 si jumatate la ambasada. Era un stol de tigani.

 

Agatatul asta verbal de pe strada nu ma ucide, doar ma plictiseste teribil.

 

Cred ca toate femeile din lumea astag au trecut la un moment datg printr/o situatie de hartuire sexuala.

 

Referitor la acuzatul de mai sus, Jolie a spus de exemplu ca i/a facut doar avansuri dar ca  a fost prea agresiv in ele si a preferat sa nu lucreze cu el.

Nu cred ca poti trece la hartuire sexuala o intalnire in hotel cu el imbracat in halat, daca nu a facut nimic libidinos si nu ti/a zis nimic.

 

 

Nu am inteles cum i/a facut unei cunnillingus fortat.



#140
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 12:02

Si ce se spera sa se rezolve cu miscarea asta metoo?





Etichetat si cu scandal, abuz, hollywood

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -